Soğan Kaç Kalori Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Soğan Suyu İle Zayıflama

0

Günümüzde hareketsiz yaşam koşulları, fast food şeklinde kalorisi yüksek gıdalarla beslenme şeklinde çeşitli etmenlerden dolayı aşırı kiloluluk doğrusu fazla şişman kişilerin sayısı gittikçe artmaktadır. Aşırı kiloluluk’nin artması ile beraber, insanoğlu insanoğlu kilolalarından kurtulabilmek için kolay çözüm yolları aramaya başlamışlardır. Bu yöntemlerden biri de soğan suyu ile zayıflama yöntemidir. Soğan suyu ile zayıflayanların yorumları devamlı pozitif yönde yönde olmuştur. Diyetisyen Gonca Güzel soğanın metabolizmayı hızlandıran ve yağ depolarının azalmasına destek bir sebze bulunduğunu bildiriyor. Bu makalemizde Diyetisyen Neslihan Aktepe tarafınca tarifi verilen soğan suyu ile zayıflama kürüne yer verdik. Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu 100 gramın 35 kalori bulunduğunu bildiriyor.

Soğan Suyu Kürünün Zayıflama Yararları Diyetisyen Neslihan Aktepe Konu alıyor

 1. Aşağıda tarifini vereceğimiz soğan suyu kürü zayıflamanıza destek olacak bir kür tarifidir. Yiyeceklerden 10 dakika ilkin aşağıda tarifini verdiğimiz soğan suyu kürünü içmek midede doluluk sağlayıp, tokluk merkezi acele uyarılır ve böylece şahıs daha azca yiyecek yiyerek sofradan kalkar.
 2. Soğan suyu ile meydana getirilen soğan kürünün tadı sizi susatacağı için günlük su tüketiminiz artacaktır. Günlük 2.5-3 litre civarında su içmek kolay kilo verebilmenizi elde eden mühim bir faktördür.
 3. İnsülin miktarındaki artış zayıflamanızın önündeki en büyük engellerden birisidir. Soğan suyu ile meydana getirilen soğan kürü kan şekerinizi dengeler, kan şekeri dengede kalmış olduğu zamanlarda kilo kaybı kolay ve süratli olur.
 4. Soğan’ın içinde bolca oranda A, B ve bilhassa C vitamini, fosfor, iyot, silis, kükürt şeklinde vücuda oldukca yararlı maddeler ihtiva eder, soğan suyunda sindirim arttırıcı fermentler bulunmaktadır.
 5. Soğan suyu idrar söktürücü özelliği ile vücutta birikmiş su ,tuz ve üreyi dışarı atmaya destek sağlar. Vücuttaki ödemi giderir.
 6. Soğan kürünün bildirilmiş ciddi bir yan tesir yoktur. Sadece kan şekeri seviyesini düşürdüğü için bilhassa hipoglisemi atakları yaşayanların yapmaması ihtiyaç duyulan bir kürdür.

Diyetisyen Neslihan Aktepe’den Soğan Suyu İle Zayıflama Kürü Tarifi

1 tane kuru soğan iyice yıkanarak, sirkeli suda bir süre dezenfekte olmasını sağlamak için bekletilir. Peşinden 2 bardak su tencereye ilave edildikten sonra bir taşım kaynatılır. Kuru soğan kabukları ile beraber 4 eşit bölüme ayrılarak kaynayan suya atılır. 5 dakika kaynatılan soğanlı su artık kür için hazır hale gelmiştir. Ilıklaştığında yiyeceklerden 10 dakika ilkin içilerek soğan kürü uygulamasına başlanabilir. Soğan kürü ne olursa olsun o gün için taze hazırlanmalı ve 15 gün süresince uygulanmalıdır.

Diyetisyen Canan Aksoy’dan Düşük Kalorili Soğan Çorbası Tarifi

Malzemeler

 1. 4 orta boy soğan
 2. 2 çorba kaşığı un
 3. 2 çorba kaşığı sıvı yağ
 4. 1 yumurta sarısı
 5. 1 su bardağı light süt
 6. Tuz- karabiber

Yapılışı: Soğanları doğradıktan sonrasında, sıvı yağda kavurun, unu ilave ederek kavurun. Kavrulan bu meyanenin içine 4 su bardağı suyu yavaş yavaş ilave edin. Tuz ve karabiberi ekledikten sonra blenderdan geçirin.1 yumurta sarısı ve 1 su bardağı yağsız sütü çırptıktan sonrasında yavaş yavaş blender dan geçirdiğiniz karışımın üstüne ilave edin ve kaynatın. Ben bu çorbayı pişirdiğim vakit üstüne 1 dilim ekmeği tost makinesinde ısıttıktan sonrasında kruton şeklinde dilimleyerek koyuyorum.

 1. 1 porsiyondaki enerji miktarı ( ekmek kullanmadan ): 90 kalori
 2. 1 porsiyondaki enerji miktarı ( 1 dilim tam buğdayı ekmeği ): 160 kalori

Sarımsak Ve Soğan Kokusu Elden Iyi mi Çıkar? 15 Ergonomik Yöntem Tıklayınız

Elma Sirkesiyle 20 Kilo Verdim Rejimi Elma Sirkesi Zayıflatırmı İbrahim Saraçoğlu Tıklayınız

Soğan Suyu Neye İyi Gelir Ne İşe Yarar Soğan Suyunun Zararları Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.