Soda Maden Suyu Maskesi Tarifleri Sodalı Buzun Cilde Yararları

0

Maden suyu ve soda mineral açısından varlıklı içinde ne olduğu yardımıyla cilt için fazlaca yararlı bir maddedir. Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır, cildi nemlendirir, sivilceyi giderir, cilt lekelerini yok eder… Bu makalemizde Güzellik uzmanı ve doktorlar tarafınca tarifi verilen maden suyu ile yapabileceğiniz cilt maskesi tariflerini, sodalı buzun cilde faydalarını okuyabilirsiniz.

Yüze Maden Suyu, Soda Sürmek Ve Maden Suyunun, Sodanın Cilde Yararları

 1. Maden suyu ve soda içeriğindeki vitamin ve mineraller yardımıyla cildinizin gereksinim duyan vitamin ihtiyacını karşılar, sıhhatli, güzel  ışıl ışıl bir cilde kavuşmanıza destek sunar.
 2. Maden suyu, soda  astringent şu demek oluyor ki büzücülük özelliği yardımıyla genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır, pürüzsüz bir cilt sağlar.
 3. Maden suyu ve soda naturel antibakteriyel olduğundan cilt üstünde birikmiş olan yağı ve kiri temizlemekte fazlaca etkilidir.
 4. Maden suyu ve soda cildi gerginleştirir, sıkılaştırır. Böylece sıkı ve zinde bir cilt yapısına haiz olmuş olursunuz.
 5. Maden suyu ve soda naturel cilt nemlendiricilerindendir, tertipli kullanımı yardımıyla cilt kuruluğunu önler.
 6. Maden suyu ve soda sivilcelerden kurtulmak için en etkili maddelerdendir. Sivilcelerin kurumasını destek olup kısa sürede sivilceleri yok eder.
 7. Maden suyunun cilt için en yararlı yönlerinden biri de kir giderici özelliğidir. Maden suyu ile meydana getirilen maskeler lekelerin yok edilmesinde mühim rol oynar.
 8. Maden suyu ve soda naturel toniklerdendir, hem ekonomiktir hem de kimyasal içermeden cilt bakımına destek sunar.

Maden Suyu Ve Soda  İle Yapabileceğiniz Cilt Maskesi Tarifleri (Doktorlar Ve Güzellik Uzmanları Bildiriyor)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Canlandıran Maden Suyu Maskesi

Sual: Cildim fazlaca sağlıksız ve cansız gözüküyor. Cildimin sıhhatli , pırıl pırıl görünmesi için maden suyu ile yapabileceğiniz bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 şişe maden suyu, 1 tane limon suyu. Buz kabına dökün ve dondurun, her sabah-akşam temiz cilde dolaştırın.)

Dr. Feridun Kunak’dan Cilt Lekelerini Yok Eden Ve Siyah Noktaları Geçiren Maden Suyu Maskesi

Malzemeler

 1. 2 tatlı kaşığı maden suyu
 2. Yarım tatlı kaşığı ozon yağı
 3. 1 yiyecek kaşığı tepeleme kahve
 4. 6 damla kaşığı kayısı yağı
 5. 5 damla buğday yağı
 6. Yarım yiyecek kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeler aktardan temin edilebilir. Bir kasede maden suyu ve kahve bir kapta karıştırılarak lapa haline getirilir. İçine kayısı, buğday ve zeytinyağı karıştırılır ve yumuşak bir kıvam elde edilir. Temiz cilde parmaklar kullanılarak sürülür. 15 dakika sonrasında maskeyi cildinizden ovarak çıkarın. Haftada 2 kez uygulanan maske kırılgan cilde haiz kişilere haftada bir önerilmektedir. Siyah noktalara ve lekelere iyi gelmektedir. Uygulama sonrasında cilt ozon yağı ile masaj yapılarak rahatlatılır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözenek Sıkılaştırıcı Maden Suyu Maskesi

Sual: Yüzümdeki gözeneklerim fazlaca geniş ve açık, gözenek sıkıştırmak için bir öneriniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir şişe maden suyu, yarım limon suyu, bir elmanın suyu, 10 gr badem yağı ve bir armutun suyunu karıştırın. Tüm malzemeleri püskürtücülü bir şişeye koyun. Sabah akşam temizlediğiniz yüzünüze püskürtün. Soğuk yerde buzdolabında saklayın. 5 gün içinde tüketin. Bunu sık sık tekrarlayın.)

Dr. Feridun Kunak’dan Maden Suyu İle Peeling Maske Tarifi

Peeling maskeler cildi ölü hücrelerden arındırır. Böylece sivilce siyah nokta oluşumunu engeller, pürüzsüz bir cilde haiz olmanızı sağlar.

Malzemeler

 1. 2 tatlı kaşığı maden suyu
 2. 1 çorba kaşığı tepeleme Türk kahvesi (Türk kahvesi telvesi de olabilir)
 3. 2 tatlı kaşığı limon suyu
 4. Yarım tatlı kaşığı ozon yağı

Türk kahvesi limon suyu ve maden suyu ile karıştırılarak lapa haline getirilir.Cilde sürülüp kuruyan karışım ovularak çıkartılır.  Kalan maden suyu ile cilt silinir. Ozon yağı ile cilde masaj yapılarak nemlendirilir.  Haftada iki kez uygulama yapılabilir. Banyoda tüm vücuda uygulanabilen bu maske yıpranmış cildin yenilenmesine destek olacaktır.

Tabip Feridun Kunak’dan Maden Suyu İle Naturel Cilt Nemlendirici Yapma Tarifi

Sual: Evde, maden suyu ile naturel cilt nemlendirici iyi mi yapılır?

CEVAP

Dr. Feridun Kunak’ın cevabı: (İhtiyacınız olacak malzemeler; 5 çorba kaşığı maden suyu, 5 çorba kaşığı gülsuyu, 1 çorba kaşığı limon suyu (yarım limon suyu), 1 kaç damla gül yağı. Cam bir kaseye sırayla maden suyu, gül suyu, limon suyu ve bir kaç damla gül yağını ekleriz. Gül suyunu naturel olandan almaya itina gösteriniz. Bu nemlendiriciyi spreyli bir cam şişe içine boşaltarak lüzumlu olduğunda kullanabilirsiniz. Bunu buzdolabının kapağında bekletiniz.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Cilt Lekelerini Yok Eden Maden Suyu Maskesi

Sual: Doğum, güneş, yaşlılık şeklinde ciltte çeşitli nedenlerden meydana gelen lekeleri yok eden bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’in cevabı: (1 şişe maden suyunun içine yarım kahve fincanı kadar gül suyu 1 yiyecek kaşığı karanfil tozu 1 yiyecek kaşığı toz kakule ,1yemek kaşığı ceviz yağı,1 yiyecek kaşığı menekşe yağı 2 yiyecek kaşığı gliserin. Tüm malzemeleri bir cam şişeye koyup karıştıralım her akşam lekeli bölgelere bir pamuk yardımı ile uygulayalım.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Karma Cilt İçin Maden Suyu Maskesi

Sual: Karma bir cildim var. Karma cilt için evde yapabileceğim naturel bir bakım maskesi tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir sprey şişesinin içinde maden suyu, yarım limonun suyu, yarım greyfurtun suyu ve bir elmanın suyunu karıştırıp buzdolabına koyarız. Her gün cildimize püskürtürsek cildimizin o karma olan bölgesinin hem sıkışmasını hem dengede olmasını sağlar.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilceler İçin Maden Suyu Maskesi

Sual: Kendimi bildim bileli sivilce sorunum var. Gitmediğim tabip, kullanmadığım ileç ve krem kalmadı fakat bir türlü problemi kati olarak çözmeyi başaramadım. Sivilcelerimle sonsuza dek vedalaşmamı sağlayacak bir formülünüz var ise, benimle paylaşır mısınız?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Birer tatlı kaşığı şap tozu, kırmızı üzüm sirkesi ve maden suyunu karıştırın. Bu karışımı, pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerinize gösterim. Arkasından yarım patatesin suyunu çıkarın. Bu suyu sivilcelerinize sürüp, sabaha kadar beklemeye alın. Bu formülü her gün uygulayın.

Maden suyu ile yapabileceğiniz öteki tarifim şudur; 1 tatlı kaşığı madensuyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu iyice karıştırın. Bu karışımın içine bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika kadar sivilceli bölgenin üstünde tutun. Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanmalısınız. Ek olarak yediklerinizi, içtiklerinizi gözden geçirin. Bilhassa kuruyemiş tüketiminden uzak durun.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Ve Yüzü Sıkılaştırmak İçin Maden Suyu Maskesi

Sual: Çene altı, gıdı,ve göbek ve koldaki cilt sarkmasının toparlanması için bitkisel bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cilt sarkmasına karşı naturel formül: Malzemeler: 1 tane limon, 1 şişe maden suyu, 1 çay kaşığı limon yağı yada zeytinyağı Uygulama: 1 tane limonu kabuğu ile beraber ufak parçalara ayırdıktan sonrasında ufak bir kabın içinde maden suyu ile iyice yumuşayıncaya kadar kaynatın. Blendırdan geçirin. 1 çay kaşığı limon yağı yada zeytinyağı ilave edin. Kazandığınız karışımı sarkma olan bölgelere sürün. Otuz dakika cildinizde beklettikten sonrasında peeling yapar şeklinde ovalayarak cildinizden paklayın. Haftada 2 kez uygulanabilir. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yağlı Ciltler İçin Maden Suyu Maskesi

Sual: Cildim o denli yağlı ki resmen yağdan parlıyor. Bu durum beni fazlaca utandırıyor. Kendimi kirli şeklinde hissediyorum. Bu soruna umar olacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir limonu dörde bölüp, bir şişe maden suyuyla beraber blender’dan geçirin. Bu karışıma bir çay kaşığı biberiye yağı ilave edin. Cildinizi her akşam yatmadan ilkin bu karışımla silin. Kullanmadığınız zamanlarda karışımı buzdolabında saklayın. Dört günde bir tazesini hazırlayın.)

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Maden Suyu İle Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Tarifi

İhtiyacımız olacak malzemeler; 1 şişe maden suyu, 1 tane yeşil elma 1/4 limon, 1 tatlı kaşığı papatya yağı. Yeşil elmaları küçük küçük doğrayın. Yıkanmış limonu kabuklarıyla küçük doğrayın , papatya yağı ve maden suyunu ekleyip karıştırın ağzını kapatın. Minimum 10 dk beklemeye alın. İçindeki taneleri süzüp temiz cilde uygulayın. 2. tarifim ise şudur;1 şişe maden suyu,  2 tatlı kaşığı gül suyu, 1 tatlı kaşığı papatya yağı. Tüm malzemeleri karıştırıp cildinize tonik olarak uygulayın. Gözenekleri sıkılaştırıcı naturel toniği neyler traş sonrası losyon olarakta kullanabilir. Kalan naturel toniğinizin ağzını kapatıp bitesiye kadar kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.