Sivilceye Ne İyi Gelir Sivilceyi Ne Geçirir? Sivilceli Yüz İçin Tarifler

0

Ciltteki gözeneklerin bakteri, yağ yada ölü hücreler ile tıkanması sonucu meydana gelen cilt problemine sivilce denir. Sivilce, yüzdeki sivilceler iyi mi geçer? Makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca yapılışı bildirilen sivilce maskesi tariflerine yer verdik.

Sual: Yüzümde fazlaca fazla sivilce var. Beslenmeme fazlaca dikkat etsem de sivilcelerimden bir türlü kurtulamıyorum. Sivilceleri yok etmenin formülü nedir?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tutam papatyayı çay benzer biçimde demleyin. Ilınınca bununla cildinizi silin. Arkasından yüzünüzü kurulayın ve bir çorba kaşığı bal ile yarım elmanın rendesini karışmasını sağlayarak kazandığınız karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlananabilirsiniz.)

Sual: Yüzümde fazlaca fazla sivilce var. Her türlü ürünü kullandım, bir süreliğine geçseler de sonrasında tekrardan çıkıyorlar. Sivilcelerimi iyi mi kurutabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yediklerinize dikkat edin. Kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden uzak durun. Ek olarak bir tane patatesi rendeleyip suyunu sıkın. Bu suyun içine bir tatlı kaşığı bal katın. Her akşam yatmadan ilkin bu karışımı sivilcelerinize sürün. Yıkamadan yatın. Formülden haftada beş kez yararlanın.)

Sual: Yüzümde, bilhassa de çenemin ve alnımın çevresinde fazlaca fazla sivilce var. Bugüne dek birçok yöntemden yararlandım, pek fazlaca ilaç kullandım sadece sivilce sorunundan tamamen kurtulmayı başaramadım. Bu sorunla mücadeleme kalıcı çözüm getirecek bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Suna Dumankaya’nın formülü: Size öncelikli tavsiyem bir cilt doktoruna görünmeniz olacak. Sizden, beslenme tarzınıza dikkat etmenizi ve yağlı yiyecekler ile asitli içeceklerden uzak durmanızı da isteyeceğim. Ek olarak, bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, bir çorba kaşığı biberiye çayı ve üç damla kekik yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve ortalama 20 dakika süresince beklemeye alın. Bu formülden haftada minimum dört kez yararlanın. Bu etkili karışım, sivilcelerinizin hızla kurumasını elde edecektir.)

Sual: Yüzümde devamlı buluğluk sivilceleri çıkıyor. Birçok krem denedim fakat netice alamadım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli ve stresten uzak durmalısınız. Zeytinyağlı sabunla yüzünüzü yıkamalısınız. Bir tatlı kaşığı kuru maya, bir antibiyotik tozu ve oksijenli suyu karıştırın. Bunu cildinize maske benzer biçimde sürün. 20 dakika bekletip sudan geçirin. Bunu haftada 4 gün uygulamanız kafi olacaktır.)

Sual: Sivilcelerimle başım dertte. Derdime derman olacak bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Soğutulmuş yeşil çaya bir havlu batırın. Arkasından havluyu sivilceli bölgelere 1-2 dakika hafifçe bastırın. Bu hareketi 4-5 kez tekrarlayın. Bu formülden haftada birkaç kez yararlanın. Başka bir formül olarak ise elma sirkesini suyla karıştırıp pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere sürün. 10 dakika beklettikten sonrasında bölgeyi paklayın.)

Sual: Ortalama altı senedir sivilce problemi yaşıyorum. Bu problemi ciddi şekilde kafama takmış durumdayım. Suna abla bana yardım et de şu sivilce ve siyah noktalardan kurtulayım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (250 ml. sütü kaynat, peşinden içine bir tutam kekik atıp 15 dakika beklet. Demlendikten sonrasında süz ve içine bir çorba kaşığı alkol ekle, bir şişeye koyup buzdolabında muhafaza et. Bununla her gün cildini sil. Ek olarak bir çay kaşığı kil, beş damla biberiye, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp, iyileşene kadar her gün temiz cilde sür ve 20 dakika beklet.)

Sual: Çeşitli ürünlerden yararlandım yüzümdeki sivilcelerden bir türlü kurtulamıyorum. Siz bana ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er ampul C vitamini ile antibiyotiği, 1 tatlı kaşığı yeşil çay ve 4 çorba kaşığı balla karıştırın. Bu karışımı robottan geçirip krem haline getirin. Temizken cildinize sürüp 15 dakika beklemeye alın. Arkasından da ılık suyla yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanabilirsiniz.)

Sual: Cildim fazlaca mat ve arada sivilce çıkıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Sual: Cildim fazlaca mat ve arada sivilce çıkıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cildinize akşamları armut suyu sürün. Sivilcelerinize birer çay kaşığı bebe pudrası ve oksijenli suya 2 tane dövülmüş aspirini karıştırıp sürün. 20 dakika bekletip paklayın. Ek olarak doktora görünmelisiniz.)

Sual: 22 yaşındayım ve 15 yaşımdan beri sivilce problemi yaşıyorum. Kullandığım ilaçların hiçbiri işe yaramadı. İnsanların bakışlarının benimle konuşurken sivilcelerime odaklanmasına fazlaca üzülüyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Sivilce sorununu, bozuk beslenme düzeni ve stresin yanı sıra sigara ve alkol kullanımı da tetikleyebilir. Bu yüzden bunların hepsinden uzak durmaya itina gösterin. Ayrıca bir çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yıkadığınız yüzünüze maske sürün. 20 dakika beklemeye alın. Yıkadıktan sonrasında bir şişe maden suyuna yarım limon sıkıp, cildinizi bununla silin.)

Sual: Sırtımda geçmeyen ucu iltihaplı sivilceler çıkıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Tülbentin içine bir tutam ebegümeci, bir tutam papatya, 3 çorba kaşığı deniz tuzunu koyun. Sıcak su ile doldurduğunuz küvetin içine yerleştirin. 1 kahve fincanı elma sirkesi, yarım fincan susam yağını ilave edin. Ilıyınca içine girip, 20 dakika yatın. Çıktıktan sonrasında kurulanın. 1 kahve fincanı bala, 1 tatlı kaşığı antiseptik pudra, 1 çay kaşığı lavanta yağı karıştırıp, sırtınıza sürün. 10 dakika bekletip, paklayın. Üstüne limon suyu sürün. Haftada bir kez uygulamanız yararlı olacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

  1. 100 gram alkol.
  2. 6 tane aspirin.

Aspirinle sivilce maskesi iyi mi yapılır?

Eczaneden aspirin ve alkol alınır. Aspirinler ezilir ve alkolle karıştırılıp 3 gün bekletilir. Bu karışımla cilt hergün silinir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.