Sivilcelerden Kurtulma Yolları Evde Sivilce Maskesi Sivilceye Kati Çözüm

0

Sivilce, stresten, hormon bozukluğuna kadar pek fazlaca nedenden meydana gelen sık karşılaşılan bir cilt problemidir. Siz de sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, işte evde yapabileceğiniz sivilceleri kurutan kısa sürede geçmesini elde eden sivilce maskesi tarifleri;

Karbonat

Karbonat sivilcelerden kurtulmak için en etkili maddelerdendir. Gözenekleri temizleyip, cildi ölü hücrelerden arındırır, böylece sivilcelerin geçmesine destek sunar. Karbonat ek olarak cildin pH seviyesini dengeler, anti-inflamatuar ve antiseptik özelliği yardımıyla sivilce oluşumunu da engeller. Bir, iki tatlı kaşığı karbonata birazcık su ilave edip hamur harcı haline getirin ve sivilce olan bölgelere sürün. 3-5 dk bekletip suyla durulayın. Bir öteki yöntem 2 yiyecek kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı toz tarçın, yarım limonun suyu ve 2 tatlı kaşığı balı karıştırın. Sivilce olan bölgeye sürüp 5 dk. sonrasında suyla sudan geçirin.

Diş macunu

Dişlerimizi temizlemek için tertipli olarak kullandığımız diş macunu da sivilce problemini gidermeye destek olabilir. Aslen diş macunları akne için en etkili ve ergonomik ev ilaçlarından biridir. Yatmadan ilkin sivilce olan yere birazcık beyaz renk diş macunundan sürün. Diş macunu şişmeyi azaltacak ve akneyi kurutacaktır. Bir yada iki gün içinde, sivilcelerde belirgin bir iyileşme görmüş olacaksınız.

Elma Suyu

Bu tanım tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilmiştir;   Yüzdeki sivilcelerden kurtulmak için; Yarım elmanın suyunu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı kille karıştırın. Karışımı 20 dakika yüzünüzde bekletip sudan geçirin. Formülden her gün yararlanın.

Kuru Maya

Bu tanım tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilmiştir;  Bir çay kaşığı kuru mayayı, dövüp toz haline getirdiğiniz bir Aspirin’le karıştırın. İçine limon su katın. Bu karışımı sivilceli bölgelere sürüp, 20 dakika beklemeye alın. Suyla yıkayıp havluyla kurulayın. İyileşene kadar bunu her gün uygulayın.

Maden Suyu

Bu tanım tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilmiştir; Bir tatlı kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımın içine ufak bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika sivilceli bölgenin üstünde tutun. Suyla yıkayıp havluyla kurulayın Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanın.

Yulaf

Yulaf ezmesi de sivilcelerin geçmesinde fazlaca etkilidir bu sebeple yulaf peeling özelliği yardımıyla cildinizin gözeneklerini temizler ve ciltteki fazla yağı emer. Bir tatlı kaşığı bal ve sıkıp suyunu çıkardığınız yarım limon suyunu, bir fincan pişmiş yulaf ezmesiyle karıştırın. Bu karışımı cildinize sürtün. 30 dakika beklemeye alın ve su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir yada iki kez yapın.

Üzüm Sirkesi

Bu tanım tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilmiştir;  Birer tatlı kaşığı şap tozu, kırmızı üzüm sirkesi ve maden suyunu karıştırın. Bu karışımı, pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerinize gösterim. Arkasından yarım patatesin suyunu çıkarın. Bu suyu sivilcelerinize sürüp, sabaha kadar beklemeye alın. Sabahleyin suyla yıkayıp havluyla kurulayın. Bu formülü her gün uygulayın.

Kil maskesi

Bu tanım tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilmiştir;  Bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, bir çorba kaşığı biberiye çayı ve üç damla kekik yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve ortalama 20 dakika süresince beklemeye alın. Bu formülden haftada minimum dört kez yararlanın. Bu etkili karışım, sivilcelerinizin hızla kurumasını elde edecektir.

Patates suyu

Bu tanım tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilmiştir;  1 patatesi rendeleyip suyunu sıkın. Bu suyun içine 1 tatlı kaşığı bal katın. Her akşam yatmadan ilkin bu karışımı yüzünüzdeki sivilceli bölgelere sürün ve bu şekilde yatın. Bu etkili formülden her gün yararlanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.