Sivilce Kurutu Maske Iyi mi Yapılır? Ev Yapımı 13 Değişik Tanım

0

Cildimizde çıkan sivilceler en olmadık zamanlarda çıkıp bizi rahatsız edebilmektedir. İşte bu yüzden hepimiz sivilcelerden hızla kurtulmak için en etkili yöntem arayışı içine girmektedir. Bu yazımızda size sivilcelerden süratli şekilde kurtulmanızı sağlayacak ergonomik çözüm önerileri sunacağız.

Sivilceleri Derhal Geçirme Şekilleri

Diş Macunu

Sivilcelerinizin süratli kuruması için diş macunu kullanabilirsiniz. Zira diş macununda bulunan silis maddesi sivilcelerin süratli şekilde kuruyup yok olması için oldukça etkilidir. Bunun için gece uyumadan ilkin sivilcenizin üstüne birazcık diş macunu sürün ve uyuyun. Ertesi sabah sudan geçirin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce Kurutan Kati Çözüm

Malzemeler

  1. 1 çay kaşığı bebe pudrası
  2. 1 çay kaşığı herhangi bir antibiyotik
  3. 1 çay kaşığının yarısı kadar oksijenli su

Hazırlanışı

İlk olarak uygun bir kapta 1 çay kaşığı pudra ve 1 çay kaşığı herhangi bir antibiyotik kapsülünün içini kırın ve karıştırın. Arkasından içine yarım çay kaşığı oksijenli su da ekleyip karıştırdığınız karışımı parmak uçlarınızla sivilcelerin üstüne dokundurun ve 15-20 dakika kurumasını bekleyin. Son olarak kuruduktan sonrasında bir pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Karbonat

Minik bir kabın içine su ve birazcık karbonatı karıştırın. Krem kıvamına gelen bu karışımı uyumadan ilkin sivilcelerinizin üstüne sürün ve uyuyun. Sabahleyin sürdüğünüz bölgeleri ılık su ile durulayın. Karbonatın sivilce kurutma özelliği oldukça yüksektir. Alternatif bir yöntem olarak, bir kap içinde 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Arkasından karışımı sivilcelerin üstüne sürüp 10-15 dakika beklemeye alın. Bu süre dolduktan sonrasında cildinizi soğuk su ile durulayın.

Çay Ağacı Yağı

Bir öteki süratli  sivilce kurutma yöntemi ise çay ağacı yağı kullanımıdır. 2020 senesinde bu mevzuda yürütülen bir araştırmanın neticeleri göstermiştir ki çay ağacı ciltte sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürmek mevzusunda ikincil bir antibiyotik şeklinde oldukça etkilidir. Bunun sebebi de çay ağacı yağında antibakteriyel ve mantar karşıtı özellikler bulunması sebebiyle cilt için oldukça yararlı olmasıdır. Bunun için azca oranda çay ağacı yağını bir kulak çubuğuna damlatın ve arkasından bunu sivilcelerinizin üstüne sabah ve akşam olmak suretiyle uygulayın. Bu uygulama yardımıyla sivilceleriniz kısa sürede kuruyacaktır.

Yoğurt

Sivilceleriniz geçirmek için yoğurt ve limon maskesi deneyebilirsiniz şu sebeple ciltte aşırı yağ üretiminin önüne geçmede oldukça etkilidir. Bunun için 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın ve sivilcelerinizin üstüne yada tüm yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Bu süre dolduktan sonrasında cildinizi su ile sudan geçirin.

Kekik

Kekik de sivilce kurutmak için etkili naturel bir yöntemdir. Bunun için çaydanlığın içine 1 litre suyun içine 2 yiyecek kaşığı toz kekik koyup 10 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonrasında ocaktan alıp ısısının düşmesini bekleyin.Temiz bir pamuğu bu suya batırın ve sivilcelere günde 2 kez bunu sürün.

Çörek Otu

Minik bir tencerenin içine 4 su bardağı suyu alıp içine 2 yiyecek kaşığı çörek otu atıp 10 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonrasında ocaktan alın ve süzgeç yardımıyla süzgeçten geçirin. Birazcık soğuduğunda sivilcelerinizin üstüne sürün.

Yulaf

Yulafı sivilcelerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bunun için 1 yiyecek kaşığı yulafı robottan geçirip toz haline getirin. Arkasından içine 1 yiyecek kaşığı azca yağlı yoğurt, 1 tatlı kaşığı kozmetik kil, 2 damla lavanta esansiyel yağı, 1 damla okaliptus esansiyel yağını alıp karıştırın. Kazandığınız karışımı temiz olan cildinize sürüp 15 dakika beklemeye alın. Hemen sonra su ile sudan geçirin.

Sarımsak

Sivilceleri geçirmek için en etkili naturel yöntemlerden bir diğeri de sarımsaktır. Bunun için 1 diş sarımsağı havanda ezmeli ve ondan sonra sivilcelelerin üstüne sürmelisiniz. Bu şekilde 20-25 dakika bekledikten sonrasında cildinizi güzelce paklayın.

Yumurta Akı

Sivilcelerinizin üstüne yumurta akı sürmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için 1 tane yumurtanın akını beyaz olana kadar çırpın ve arkasından içine 1 kaşık limon suyu ilave edin. Bunu yüzünüze sürüp 10 dakika beklettikten sonrasında suyla cildinizi maskeden arındırın.

Uçucu Yağ Tedavisi

Sivilcelerinizin üstüne gece uyumadan ilkin lavanta yağı, çay ağacı yağı, çuha çiçeği yağı ve limon yağını sürüp uyuyun. Ertesi sabah cildinizi suyla paklayın.

Biberiye Yağı

1 yiyecek kaşığı azca yağlı yoğurt, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 damla biberiye esansiyel yağını karıştırın. Kazandığınız karışımı parmak uçlarınızla cildinize masaj yaparak yedirin. Hemen sonra cildinizi ılık su ile sudan geçirin.

Sivilce Geçirme Şekilleri Yolları Büyük Minik Sivilce Iyi mi Geçer? Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.