Sivilce İzlerini Derhal Geçiren Naturel Yöntemler Nedir?

0

Sivilce problemi genel anlamda çocukluktan ergenliğe geçiş zamanında adım atar ve uzun süre ciltten ayrılmaz. Sivilce problemi ergenlikten sonrasında her yaşta görülebilir. Sivilceler, ölü deri hücreleri veya yağ sebebiyle gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna neden olur. Pek oldukça şahıs sivilcelerden kurtulmak için bir sürü yönteme başvurur. Sivilcelerin geçmesi için uygulanan bazı yanlış yöntemler ciltte sivilce izine niçin olur. Devamlı olarak el ille sivilcelerle oynamak veya sivilceyi sıkıp patlatmak, ciltte sivilce izi bırakır. Sivilce izlerinin geçmesi için uygulanan yöntemler ise bir fazlaca süre alır. Sadece evde organik malzemeler kullanarak hazırlanan cilt maskeleri sivilce izlerini geçirecek en etkili yöntemdir. Yazımızın devamında tecrübeyle durağan(durgun) edilmiş, oldukça kısa bir zamanda sivilce izlerini tedavi edecek organik cilt maskesi tariflerine yer verdik.

Sivilce İzlerini Kati Olarak Geçiren 4 Ayrı Naturel Çözüm

Sivilce İzleri İçin Kil ve Lavanta Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 100 gram kil (aktardan satın alabilirsiniz)
  • 5-6 tane taze kırmızı gül yaprağı
  • Yarım çay kaşığı bal
  • Klorsuz su (musluk suyu olmamalı, marketten 1 litre hazır su satın alabilrsiniz)

Yapılışı

Yarım su bardağı klorsuz su cevzeye alınır ve kaynatılır. Su kaynamaya başladıktan sonrasında içine 5-6 tane taze gül yaprağı atılır. Kısık ateşte ortalama olarak 7-8 dakika kaynatılır. Arkasından ocağı kapatılır, gül suyu soğuması için kenara alınır.  Aktardan satın alınan toz kilin yarısı kısaca 50 gramı ayrı bir kasenin içine konulur. Toz kilin üstüne, macun kıvamına gelinceye kadar soğuyan gül suyundan katılarak kaşık yardımıyla karıştırılır. Toz kil ve gül suyu macun kıvamına ulaştıktan sonra içine yarım çay kaşığı bal ilave edilir.

Cilt su ile iyice yıkanır ve elde edilmiş maske sivilce izlerinin olduğu kısım uygulanır. Isterseniz tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Arkasından otuz dakika kadar bekletilir ve cilt ılık su ile yıkanır. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. 1 haftanın sonunda sivilce izlerinde gözle görülür şekilde azalma bulunduğunu farkına varacaksınız.

Sivilce İzleri İçin Elma Sirkesi Tonik Tarifi

Malzemeler

  • 1 minik fincan maden suyu/soda
  • 1 minik fincan organik elma sirkesi

Yapılışı

Elma sirkesi organik ev yapımı tercih edilmelidir. Naturel elma sirkesi asedik asit içermez. Minik bir kase içinde maden suyu ile organik elma sirkesi kaşık yardımıyla karıştırılır. Bir parça pamuk, karışımın içine batırılarak sivilce ve sivilce izlerinin üstüne uygulanır. Elma sirkesi ve maden suyu karışımının ortalama 20-25 dakika cilde nüfuz etmesi sağlanır. 25 dakikanın sonunda cilt soğuk suyla yıkanır. Bu tarifi her sabah ve akşam birer kere tekrarlayın. 1 haftanın sonunda hem sivilcelerin söndüğünü hem de sivilce izlerinin geçmeye başladığına tanık olabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Limon Zerdeçal Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 yiyecek kaşığı toz zerdeçal
  • 1 tane limon suyu

Yapılışı

Minik bir kase içinde zerdeçal ve limon suyu kaşık yardımıyla karıştırılır. Karışım fırça veya parmak yardımıyla sivilce izlerinin olduğu kısımlara sürülür. Ortalama 15-20 dakika beklettikten sonrasında cilt ılık su ile durulanır. Yüzünüzü her ne kadar yıkasanız da zerdeçal ciltte sarı renk bırakır. Bunun için cildinizi güzelce yıkadıktan sonrasında bir parça pamuğu süte batırarak, pamuğu cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez bu maskeyi sivilce izlerine hatta tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Bu maskede kullanılan zerdeçalı anti-enflamatuar özelliği vardır. Bu özelliği yardımıyla sivilce, sivilce lekesi ve sivilce izlerini oldukça kısa zamanda tedavi eder. Tertipli uygulama sonucunda 1 haftada cildinizdeki görkemli farkı görmeniz mümkündür.

Sivilce İzleri İçin Aloe Vera ve Limon Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 yiyecek kaşığı limon suyu
  • 1 yiyecek kaşığı aloe vera jeli

Yapılışı

Evde aloe vera bitkiniz var ise dalından minik bir parça koparıp içindeki jeli kullanabilirsiniz. Aloe vera bitkiniz yoksa aktarlardan aloe vera jeli satın alabilirsiniz.

Aloe vera jeli ile limon suyunu minik bir kase içinde iyice karıştırın. Elde edilmiş karışımı sivilce izlerinin olduğu kısıma uygulayın. Sivilce izi olan her bölgenize uygulayabilirsiniz. Karışımı sivilce ilzerinin üstüne uyguladıktan sonrasında 15 dakika kadar cildinizde kurumasını bekleyin. 15 dakika sonunda cildiniz soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Sivilce izleri geçinceye kadar her gün bir kez uygulayabilirsiniz. 1 hafta sonunda sivilce izlerinde büyük seviyede azalma bulunduğunu görmüş olacaksınız. Aloe veranın sivilce, sivilce lekesi ve sivilce izleri üstüne kanıtlanmış faydası vardır. Tertipli kullanım sonucunda sivilce izleri de dahil sivilce problemini kökten kurutacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.