Sivilce İlacı Roaccutane Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

0

Roaccutane Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Roaccutane sivilce ilacı doktorlar tarafınca en sık reçete edilen sivilce ilaçlarındandır.Bu ilaç sivilce, siyah nokta, kistik sivilce şeklinde çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır.

Roaccutane Sivilce İlacı Kullananların Yorumları

Ben Roaccutane sivilce ilacını 7 aydır kullanıyorum. Bu ilaç yardımıyla cildimde bir türlü geçmeyen birçok sivilcem geçti. Sadece tedavi esnasında çıkan sivilce izlerim kaldı. İlacı 6 ay ilkin bitirdim, sivilce izleri belli oluyor bilhassa bazılarında hakikaten belirgin. Roaccutane  kullandığım dönemde yüzümde ve vücudumda kuruluk yaşadım ve hala da yaşıyorum.

Roaccutane sivilce ilacını benim dostum 6 aydır kullanıyordu ve ortalama 2-3 gün ilkin bıraktı. Cildinde koyu yara izleri dahil tüm sivilceleri geçti. Cildi inanılmaz pürüzsüz ve taze görünüyor. Ben bayıldım şu demek oluyor ki. Onun tek problemi dudaklarının soyulması oldu. Bunun için de kucak kucak nemlendirici kullanıyor.

Roaccutane sivilce ilacını liseye başladığım yıl kullanmıştım. Sivilcelerim için harici birçok ilaç kullandım fakat hiçbiri yararlı olmadı. Roaccutane sivilce ilacını 6 ay süreli her gün aynı saatlerde kullandım. Herhangi bir fizyolojik yada ruhsal yan tesiri olmadı bende bir tek kuruluk problemi yaşadım. 6 ay bittiğinde sivilcelerim geçti fakat lekeler kaldı. Bu lekeler için de doktorumun yazdığı kremler yardımıyla 3-4 ayda kurtuldum. Cildim şu an pürüzsüz oldukca şükür.

Ben bundan bir yıl ilkin kullandım Roaccutane sivilce ilacını. Benim oldukca aşırı sivilce problemim yoktu fakat gene de kullandım. Öncelikli gayem siyah noktalarımın yok olmasıydı fakat Roaccutane siyah noktalara iyi gelmiyormuş. Doktorum ilacı kullanmadan ilkin bana bunu söylememişti. Sonrasında 1 yıl kullandım ve cildim bebek şeklinde pürüzsüz. Ben oldukca aşırı sivilce problemi olmayanlar başlamamalarını tavsiye ederim. Zira sebep olduğu dudak kuruluğu tam bir baş belası, öyleki rahat bir kuruluk değil.

Ben 3 yıl ilkin kullandım Roaccutane sivilce ilacını ve baş belası sivilcelerimden kurtuldum bu ilaç yardımıyla. Benim cildim gittikçe kötüleşince doktora gittim hem de onlarca kere. Cildimdeki ucu olmayan bebeklerde isilik dediğimiz tipteki sivilcelerim için ortalama 10 doktora gittim ve toplamda 20 ilaç kullandım. Hiçbiri cildimi kurutmaktan başka bir işe yaramadı. Artık tam pes ettiğim doktoda doktorum Roaccutane sivilce ilacını önerdi. Tedavi süreci oldukca sıkıntılı fakat şimdilerde aynaya ne süre baksam şükrediyorum. Roaccutane ilacını veren doktorum ilacı mg olarak düşük kullanacağını ve bu yüzden tedavinin uzun süreceğini söylemiş oldu ve yan etkilerini de söyledi.  İlacı kullanmaya başlarken hamile kalınmamasına dair bir sözleşme imzalattım. Bunda herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek yok. Her ay kan tahlili yaptırın ve beslenmenize dikkat edin. Ek olarak ilacı kullandığınız dönemde asla makyaj yapmayın. Bu sürece dayandığınız zaman sonucun mükemmel bulunduğunu, cildinizin muhteşem olacağını görmüş olacaksınız.

Ben Roaccutane ilacını gaza gelip kullandım ve sonucunda dertten başka bir şey getirmedi bana. Aylardır sivilce izleriyle uğraşıyorum. Roaccutane bitirip cildi bebek şeklinde olan azdır kanımca. Yabancı bloggerların önce-sonra fotoğraflarına bakıp aldanmayın. Onların tedavi sistemleri bizimkinden değişik. Onlar oldukça yüksek doz kullanıyorlarmış. O denli doz ezmer insanı bembeyaz yapar. Kısaca cilt soyula soyula beyaz olur aslına bakarsan onca ilaca. Ben Roaccutane sivilce ilacını iyice araştırıp güvenli olmadan kullanmayın derim. Minimum 3 doktora gidin ve hepsi onaylarsa kullanın.

Ben Roaccutane ilacına hayranım diyebilirim. Fakat bu ilacın tesiri herkeste değişik oluyormu, bunu bilmek oldukca mühim. Bendeki tek yan tesiri dudak kuruluğu oldu. Fakat onun da çaresini Hametan kremde buldum. Hametan haricinde öteki tüm lip balm ve kremler tesir göstermiyor benden söylemesi. Cildimde kuruluk oldu, birazcık da pullanma o denli. Bir de ek olarak 2 kere falan gözlerimde batma hissettim onun için de gözyaşı damlası kullandım. Roaccutane kullanan kişilerde 6-7 ay saç kuruluğu, kepek, cilttte kuruma, çatlama ve hatta gülerken dudaklarda kanama görülüyor. Sadece ben pes etmeden kullanılması taraftarıyım. Zira hakikaten kronik akne problemini geçiriyor ve cildi bebek şeklinde yapıyor.

Ben Roaccutane sivilce ilacını kullandığım dönemde lip balmı kullanmıyor adeta içiyordum. Her 5 dakikada bir kullanıyordum lip balm. Hatta uykumdan uyanıp sürdüğüm bile oluyordu. Sebebi de dudaklarımdaki yoğun acı. Roaccutaneın en büyük ve yoğun yan tesiri bu kesinlikle, en azından bende bu oldu. Bir de ender de olsa gözlerde kuruluk da yapıyor. En başta ağrı ile gösteriyor kendini bu göz kuruluğu, arkasından göz açıp kapadıkça da baş ağrısı oluşuyor. Bunun için suni gözyağı damlaları kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Ben Roaccutane sivilce ilacına oldukca korkarak başlamıştım. Sadece kullandıkça korkumun yersiz bulunduğunu gördüm. Birkaç ay sonrasında sivilcelerimden kurtuldum bu ilaç yardımıyla. Üstelik siyah noktalarım bile temizlendi. Cildim yenilendi ve bebek şeklinde oldu desem abartmış olmam. Tek fena yanı herkeste olduğu şeklinde bende de inanılmaz bir dudak kuruluğu yapmış oldu. Benim normalde burun kılcal damarlarım oldukca ince ve bu tedavi döneminde kuruluk meydana geldiğinden burnumda kanamalar ve duyarlılık yaşadım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.