Sivilce İlacı Roaccutane Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

0

Roaccutane Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Roaccutane sivilce ilacı doktorlar tarafından en sık reçete edilen sivilce ilaçlarındandır.Bu ilaç sivilce, siyah nokta, kistik sivilce gibi çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır.

Roaccutane Sivilce İlacı Kullananların Yorumları

Ben Roaccutane sivilce ilacını 7 aydır kullanıyorum. Bu ilaç sayesinde cildimde bir türlü geçmeyen birçok sivilcem geçti. Ancak tedavi esnasında çıkan sivilce izlerim kaldı. İlacı 6 ay önce bitirdim, sivilce izleri belli oluyor özellikle bazılarında gerçekten bariz. Roaccutane  kullandığım dönemde yüzümde ve vücudumda kuruluk yaşadım ve hala da yaşıyorum.

Roaccutane sivilce ilacını benim arkadaşım 6 aydır kullanıyordu ve yaklaşık 2-3 gün önce bıraktı. Cildinde koyu yara izleri dahil tüm sivilceleri geçti. Cildi inanılmaz pürüzsüz ve taze görünüyor. Ben bayıldım yani. Onun tek sorunu dudaklarının soyulması oldu. Bunun için de bol bol nemlendirici kullanıyor.

Roaccutane sivilce ilacını liseye başladığım yıl kullanmıştım. Sivilcelerim için harici birçok ilaç kullandım ama hiçbiri faydalı olmadı. Roaccutane sivilce ilacını 6 ay süreli her gün aynı saatlerde kullandım. Herhangi bir fiziksel veya psikolojik yan etkisi olmadı bende sadece kuruluk problemi yaşadım. 6 ay bittiğinde sivilcelerim geçti ama lekeler kaldı. Bu lekeler için de doktorumun yazdığı kremler sayesinde 3-4 ayda kurtuldum. Cildim şu an pürüzsüz çok şükür.

Ben bundan bir yıl önce kullandım Roaccutane sivilce ilacını. Benim çok aşırı sivilce problemim yoktu ama yine de kullandım. Öncelikli amacım siyah noktalarımın yok olmasıydı ama Roaccutane siyah noktalara iyi gelmiyormuş. Doktorum ilacı kullanmadan önce bana bunu söylememişti. Sonrasında 1 yıl kullandım ve cildim bebek gibi pürüzsüz. Ben çok aşırı sivilce problemi olmayanlar başlamamalarını öneririm. Çünkü sebep olduğu dudak kuruluğu tam bir baş belası, öyle basit bir kuruluk değil.

Ben 3 yıl önce kullandım Roaccutane sivilce ilacını ve baş belası sivilcelerimden kurtuldum bu ilaç sayesinde. Benim cildim gittikçe kötüleşince doktora gittim hem de defalarca. Cildimdeki ucu olmayan bebeklerde isilik dediğimiz tipteki sivilcelerim için yaklaşık 10 doktora gittim ve toplamda 20 ilaç kullandım. Hiçbiri cildimi kurutmaktan başka bir işe yaramadı. Artık tam pes ettiğim doktoda doktorum Roaccutane sivilce ilacını önerdi. Tedavi süreci çok zorlu ama şimdilerde aynaya ne zaman baksam şükrediyorum. Roaccutane ilacını veren doktorum ilacı mg olarak düşük kullanacağını ve bu yüzden tedavinin uzun süreceğini söyledi ve yan etkilerini de anlattı.  İlacı kullanmaya başlarken hamile kalınmamasına dair bir sözleşme imzalattım. Bunda herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek yok. Her ay kan tahlili yaptırın ve beslenmenize dikkat edin. Ayrıca ilacı kullandığınız dönemde asla makyaj yapmayın. Bu sürece dayandığınız vakit sonucun harika olduğunu, cildinizin mükemmel olacağını göreceksiniz.

Ben Roaccutane ilacını gaza gelip kullandım ve sonucunda dertten başka bir şey getirmedi bana. Aylardır sivilce izleriyle uğraşıyorum. Roaccutane bitirip cildi bebek gibi olan azdır kanımca. Yabancı bloggerların önce-sonra fotoğraflarına bakıp aldanmayın. Onların tedavi sistemleri bizimkinden farklı. Onlar çok yüksek doz kullanıyorlarmış. O kadar doz ezmer insanı bembeyaz yapar. Yani cilt soyula soyula beyaz olur zaten onca ilaca. Ben Roaccutane sivilce ilacını iyice araştırıp emin olmadan kullanmayın derim. En az 3 doktora gidin ve hepsi onaylarsa kullanın.

Ben Roaccutane ilacına hayranım diyebilirim. Fakat bu ilacın etkisi herkeste farklı oluyormu, bunu bilmek çok önemli. Bendeki tek yan etkisi dudak kuruluğu oldu. Ama onun da çaresini Hametan kremde buldum. Hametan dışında diğer tüm lip balm ve kremler etki göstermiyor benden söylemesi. Cildimde kuruluk oldu, biraz da pullanma o kadar. Bir de ek olarak 2 defa falan gözlerimde batma hissettim onun için de gözyaşı damlası kullandım. Roaccutane kullanan kişilerde 6-7 ay saç kuruluğu, kepek, cilttte kuruma, çatlama ve hatta gülerken dudaklarda kanama görülüyor. Ancak ben pes etmeden kullanılması taraftarıyım. Çünkü gerçekten kronik akne problemini geçiriyor ve cildi bebek gibi yapıyor.

Ben Roaccutane sivilce ilacını kullandığım dönemde lip balmı kullanmıyor adeta içiyordum. Her 5 dakikada bir kullanıyordum lip balm. Hatta uykumdan uyanıp sürdüğüm bile oluyordu. Sebebi de dudaklarımdaki yoğun acı. Roaccutaneın en büyük ve yoğun yan etkisi bu kesinlikle, en azından bende bu oldu. Bir de nadir de olsa gözlerde kuruluk da yapıyor. En başta ağrı ile gösteriyor kendini bu göz kuruluğu, ardından göz açıp kapadıkça da baş ağrısı oluşuyor. Bunun için yapay gözyağı damlaları kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Ben Roaccutane sivilce ilacına çok korkarak başlamıştım. Ancak kullandıkça korkumun yersiz olduğunu gördüm. Birkaç ay sonra sivilcelerimden kurtuldum bu ilaç sayesinde. Üstelik siyah noktalarım bile temizlendi. Cildim yenilendi ve bebek gibi oldu desem abartmış olmam. Tek kötü yanı herkeste olduğu gibi bende de inanılmaz bir dudak kuruluğu yaptı. Benim normalde burun kılcal damarlarım çok ince ve bu tedavi döneminde kuruluk meydana geldiğinden burnumda kanamalar ve hassasiyet yaşadım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.