Sivilce İçin Kil Maskesi Suna Dumankaya’dan Tarifler

0

Sivilce her yaştan hanım ve erkekte meydana gelebilen bir cilt sorunudur. Sivilce yağlı ve kızarmış besinlerin tüketilmesi, hormon bozukluğu ve genetik yatkınlık benzer biçimde pek oldukca nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu makalemizde kil ile yapabileceğiniz sivilce maskesi tariflerini okuyabilirsiniz. Kil sivilceleri kurutur, cildi güzelleştirir ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza destek verir. Kili aktarlardan satın alabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Kil Maskesi 1. Tanım

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı beyaz kil
 2. 1 çay kaşığı limon suyu,
 3. 1 çay kaşığı toz haline getirilmiş aspirin.

Yapılışı:

Tüm malzemeyi iyice karıştırıp sivilcelerin üstüne sürün. 20 dakika beklettikten sonrasında cildinizi iyice sudan geçirin. Bu tanım yardımıyla sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Kil Maskesi 2. Tanım

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı yeşil kil
 2. 1 tane antibiyotik
 3. 1 yiyecek kaşığı biberiye çayı
 4. 3 damla kekik yağı

Yapılışı: Bir kasenin içinde bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, bir yiyecek  kaşığı biberiye çayı ve üç damla kekik yağını güzelce karıştırın. Yüzünüzü yıkayıp havluyla kurulayın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve ortalama 20 dakika süresince beklemeye alın. Ondan sonra suyla sudan geçirin. Bu maske tarifini haftada minimum dört kez yapabilirsiniz. Bu etkili karışım, sivilcelerinizin hızla kurumasını elde edecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Kil Maskesi 3. Tanım

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı kil
 2. 5 damla biberiye yağı
 3. 1 çay kaşığı elma sirkesi

Yapılışı: Bir çay kaşığı kil, beş damla biberiye, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp, iyileşene kadar her gün temiz cilde sür ve 20 dakika bekletip suyla sudan geçirin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Kil Maskesi 4. Tanım

Malzemeler

 1. 2 yiyecek kaşığı kil
 2. 1 yiyecek kaşığı su
 3. 1 yiyecek kaşığı limon suyu
 4. 1 çay kaşığı biberiye yağı

Yapılışı: Bir kasede 2 yiyecek kaşığı kil, 1 yiyecek kaşığı su, 1 yiyecek kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı biberiye yağını karıştırın. Bu maskeyi haftada 2 kez cildinize sürün. Uygulama esnasında cildinizin temiz olmasına itina gösterin. Kuruyunca cildinizi sudan geçirin. Ek olarak yediklerinize de dikkat edin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce İçin Kil Maskesi 5. Tanım

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı yoğurt
 2. 1 tatlı kaşığı kil

Yapılışı: Bir tatlı kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı kil karıştırın ve karışımı yüzünüzde 20 dakika beklemeye alın. Peşinden suyla sudan geçirin. Maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayın.

Sivilce İçin Kil Maskesi 6. Tanım

Malzemeler

 1. 2 yiyecek kaşığı kil
 2. 4-5 yiyecek kaşığı su
 3. 3 damla nane yağı

Yapılışı: 2 yiyecek kaşığı kil ile 4-5 yiyecek kaşığı suyu iyice karıştırın, kil suyun içinde erisin. İçine üç damla nane yağı katın. Koyu bir kıvam elde edinceye dek yavaşça karıştırın. Maskeyi güzelce yüzünüze sürüp yüzünüzde kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonrasında yüzünüzü suyla sudan geçirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.