Sırttaki Sivilceler Iyi mi Geçer Sırtta Çıkan Sivilcelere 7 Naturel Çözüm

0

Erişkinlik döneminde hormonal değişimler, stres, hamilelik, hijyen eksikliği şeklinde nedenlerden dolayı sırtınızda sivilce meydana gelebilir. Sırtınızdaki sivilcenin geçmesi için Cildiye doktoruna gidip doktorun verdiği kremi kullanabilirsiniz. Ya da aşağıda bildireceğimiz naturel tarifleri sırtınıza uygulayabilirsiniz.

Sırttaki Sivilceler Iyi mi Geçer?

Karbonat

Sırttaki sivilceleri geçirmek için başvurulması ihtiyaç duyulan ilk ve etkili naturel yöntem karbonat kullanımıdır. Bunun için uygun bir kapta birazcık karbonat ve suyu karıştırıp krem kıvamı elde edin. Arkasından bunu gece uyumadan ilkin sırttaki sivilcelerin üstüne sürün ve sabah ılık su ile paklayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı içeriğindeki mantar ve bakteri karşıtı tesirleri yardımıyla sırttaki sivilceleri geçirmek için fazlaca etkili naturel bir yağdır. Bunun için birazcık çay ağacı yağını bir kulak çubuğuna damlatıp bunu sivilcelerinizin üstüne uygulayın. Bu uygulamayı sabah ve akşam tertipli uyguladığınızdaki sırtınızdaki sivilceler kısa sürede kuruyacaktır.

Yeşil Çay

Birçok araştırma sonucunda sıhhat için birçok faydası kanıtlanan yeşil çay ciltteki problemler için de oldukça destek bir bitkidir. Sivilce problemleriniz için yeşil çay kullanabilirsiniz bundan dolayı muhteviyatında yüksek oranda katekol maddesi sivilce oluşumuna neden olan bakterilere karşı fazlaca etkilidir.1 bardak kaynar suya 2 tane sallama yeşil çay yada 1 yiyecek kaşığı aktardan aldığınız yeşil çayı koyup 5 dk demlemeye bırakın. Temiz bir pamuğu ılınan çaya batırıp bunu sivilce olan bölgelere sürün.

Yumurta Akı

Sırt bölgenizde çıkan sivilcelerden kurtulmak için yumurta akı kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak cam bir kasenin içine yumurta akını alın ve bunu çatal ve karıştırıcı bir tel ile çırpın. Ondan sonra bunu sırtınızda sivilce olan bölgeye sürüp bir gece beklemeye alın. Uyandığınızda bölgeyi suyla sudan geçirin.

Yoğurt Limon Maskesi

Ciltte sivilce oluşumuna sebep olan aşırı yağ salgılanmasını önleyen yoğurt ve limon maskesi ile sırtınızdaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp sırtınıza sürün. Kuruyunca suyla sudan geçirin.

Karbonat ve Limon Maskesi

Karbonat ve limonu karışmasını sağlayarak sırtınızdaki sivilcelere çözüm bulabilirsiniz. Bunun için uygun bir kapta 1 çay kaşığı karbonat ve yarım limon suyu karıştırıp macun kıvamı elde edin. Arkasından bunu sırttaki sivilcelerin üstüne sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonrasında bölgeyi su ile yıkayarak maskeden arındırın.

Kil Maskesi

Sivilcelerinizi kurutmak için kilden de yardım alabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı kili güzelce karıştıırp krem kıvamına getirin. Arkasından bunu sırtınızda sivilcelerin üstüne sürüp kurumasını bekleyin. Kuruyunca bölgeyi su ile paklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.