Sirkenin Cilde Yararları Ve Sirke Maskesi Yapmak İçin Naturel Tarifler

0

Elma sirkesi ihtiva ettiği asetik, sitrik ve malik asitler ile vitaminler, enzimler, mineral tuzları ve amino asitler bakımından varlıklı yapısı yardımıyla cilde fazlaca yararlı bir maddedir. Bu makalemizde elma sirkesinin cilde yararlarından bahsedeceğiz ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca elma sirkesinin cilde uygulanmasıyla meydana getirilen tariflere yer vereceğiz.

Elma sirkesinin cilde yararları

  1. Elma sirkesi antiseptik ve anti-enflamatuar içinde ne olduğu yardımıyla sivilcelerin süratli bir halde geçmesine destek verir.
  2. Elma sirkesi asidik içeriğiyle ciltteki lekeleri yok etmekde mühim rol oynar.
  3. Naturel tonik olduğundan ciltteki renk ton bozukluğunu giderip güzel ve sıhhatli bir cilde haiz olmanızı sağlar.
  4. Elma sirkesi güneş yanığının geçmesine destek verir
  5. Ayaklardaki fena kokuyu giderir
  6. Ciltteki toksinleri giderip sivilce, siyah nokta ve cilt lekesi benzer biçimde cilt sorunlarını önler

Elma Sirkesiyle Cilt Lekelerini Yok Eden Kür Tarifi

Sual: Cildimde lekeler var, bu tarz şeyleri iyi mi yok edebilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cezveye 2 su bardağı su, 3 yiyecek kaşığı elma sirkesi koyup kaynatın. Ocağın altını kapatın ve yüzünüzü bu karışımın buharına doğru tutun. Karışım soğuyana kadar işleme devam edin. Karışım soğuyunca 1 yiyecek kaşığı elma sirkesi ve 1 yiyecek kaşığı suyu karıştırıp bununla yüzünüzü silin. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.)

Elma Sirkesiyle Kırışıklıkları Geçiren Maske Tarifi

Sual: Boyun ve dekoltemde kırışmalar oldu. Yaşım daha fazlaca genç olduğundan üzülüyorum. Bu kırışıklıklardan kurtulmanın bir yolu yok mu?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tatlı kaşığı bira mayası, 1 tatlı kaşığı kaymak, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı bal. Tüm malzemeler karıştırılıp, boyun ve dekolte bölgesine sürülür. 20 dakika bekletilir ve temizlenir. Bu haftada bir yapılır ve tekrarlanır.)

Elma Sirkesiyle Sivilcelerden Kurtulma Maskesi

Sual: Sivilcelerimle başım dertte. Ne yaparsam yapayım onlardan kurtulamıyorum. Derdime derman olacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er yiyecek kaşığı madensuyu ve elma sirkesini, 1 çay kaşığı karbonatla karıştırıp cildinize tonik benzer biçimde uygulayın. Cilt bakımı yaptırmayı da dikkatsizlik etmemelisiniz.)

Elma Sirkesiyle Uçuktan Kurtulma Kürü Tarifi

Sual: Bir süredir uçuk problemiyle başım dertte. Geçti söylediğim an tekrardan dudaklarımda uçuk çıkıyor. Bu soruna kalıcı bir çözüm bulmamı sağlayacak bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Probleminin devamlı devamlı nüksettiğini söylediğiniz için öncelikli tavsiyem bir doktora görünmeniz olacaktır. Ek olarak 1 tatlı kaşığı şap tozu, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve dört damla limon yağını iyice karıştırın. Bu karışımı steril bir gazlı bez yardımıyla uçuklarınızın üstüne sürün.)

Elma Sirkesiyle Nasırdan Kurtulma Tarifi

Sual: Sağ ayağımın altında nasır çıktı. Canım o denli fazlaca yanıyor ki ayakkabı giyemiyorum. Ayağımın üzerine basmamam gerekiyor fakat işe gitmem de koşul! Doktorun verdiği ilaçları kullandım fakat sıkıntım hâlâ devam ediyor. Sizin bana bir öneriniz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Nasırlı bölgeyi her akşam yatmadan ilkin elma sirkesiyle silin. Arkasından da bir dilim limon kabuğunun içine bir diş ezilmiş sarımsak koyup, ayağınıza bağlayın. Sabah ayağınızı sudan geçirin. Bu formülü, ‘ sorununuz geçene kadar her akşam uygulayın. Doktorunuzun tavsiyelerini yerine getirmeyi de sakın dikkatsizlik etmeyin.)

Elma Sirkesiyle Ellerdeki Lekeleri Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Ellerimin üstünde lekeler oluştu. Bu tarz şeyleri yok etmek ya da en azından azaltmak mümkün mü?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er çorba kaşığı soya yağı, elma sirkesi, limon suyu ve üzüm çekirdeği yağını iyice karıştırın. Her akşam yatmadan ilkin bu karışımı masaj yaparak ellerinize gösterim. Lekeleriniz zaman içinde azalmaya hatta yok olmaya başlayacaktır.)

Elma Sirkesiyle Ellerdeki Siğillerden Kurtulma Kürü Tarifi

Sual: Ellerim ve ayaklarımda siğiller çıktı. Iyi mi geçer?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 soğanı fırında pişirin. Ortasını boşaltıp içine 1’er çay kaşığı deniz tuzu ve elma sirkesi koyup 1 saat beklemeye alın. Bir çubuğun ucuna pamuk sarın. Bu çubuğu hazırladığınız soğanın ortasına batırıp siğilli bölgelere sürün. Ertesi gün de ellerinizi limonla ovun.)

Elma Sirkesiyle Ciltteki Yağ Bezelerini Yok Eden Kür Tarifi

Sual: Benim sorunum alnımda ve yanaklarımın kenarında oluşan yağ bezeleri. Ne yapsam bir türlü geçmedi. Sizce bu yağ bezelerinden kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ilk olarak doktora gidip bir kolestrol testi yaptırmanızda yarar var. Ek olarak iyi bir cilt uzmanına gidip cildinizi temizletmeniz yararlı olacak. Ayrıca yediklerinize dikkat etmeli; baharatlı ve yağlı gıdalardan uzak durmalısınız. Kucak dolusu da su tüketmelisiniz. Size önerim; 1 kahve fincanı organik suyun içine 1/2 fincan elma sirkesi koyun. Yüzünüzü bununla silin. Sirkenin antiseptik özelliği olduğundan iyi gelecektir. Gün içinde yüzünüzü temiz tutmaya dikkat edin. 1 tutam papatyayı çay benzer biçimde demleyin soğuyunca yüzünüze kompres yapın.)

Elma Sirkesiyle Ciltteki Ton Bozukluğunu Halleden Maske Tarifi

Sual: Cildimde renk bozukluğu var. Bazen sararıyor, ara sıra da kararıyor. Bu probleminin önüne geçmek için ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tatlı kaşığı balı, birer çay kaşığı elma sirkesi ve bademyağıyla karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp, 20 dakika beklemeye alın. Bu sırada cildinize elinizi yapıştırın ve çekin. Bu sayede kan dolaşımınız hızlanacaktır. Yıkandıktan sonrasında ise cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Bu formülden her gün yararlanın. Sorununuz geçmezse, doktora gidin.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.