Sir Ağda Iyi mi Temizlenir Tüyleri Azaltır mı Yararları Nedir?

0

Sir Ağda Nedir Evde Sir Ağda Iyi mi Yapılır Iyi mi Kullanılır Iyi mi Çıkar?

Sir ağda çam reçinesinden elde edilmiş bir ağda türüdür. Sir ağda kullanımı, cildi pürüzsüzlüğe kavuşturmanın en iyi şekillerinden biridir. Tüyleri kökünden alan sir ağda uzun soluklu pürüzsüzlük verir. Üstelik tüylerin eskisinden daha ince çıkmasını sağlar.

Sir Ağda Nedir?

Çam ağacı reçinesinden üretilen ve ısıya maruz kalınca akışkan bir hale gelen naturel epilasyon ürününe sir ağda denir. Bu yapışkan madde kıl köklerini zayıflatır, kılları inceltir ve daha geç çıkmasına destek sağlar. Kısacası cilde ipeksi bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. Bu yüzden bayanlar içinde oldukça popülerdir. Genel anlamda bacaklardaki tüyleri almak için kullanılmaktadır. Yüz bölgesine, koltuk altlarına, kollara, bikini bölgesine ve gövdeye de uygulanır.

Evde Sir Ağda Iyi mi Yapılır?

Sir ağda kullanmadan ilkin tencereye alıp sıcak suyun içinde kaynatın ve erimesini sağlayın. Isterseniz tencerede eritmek yerine sir ağdayı eritmek için hususi olarak satılan sir ağda makinesini satın alıp kullanabilirsiniz. Tamamen eridiğine güvenli olunca sir ağdayı kullanabilirsiniz. İşleme başlamadan evvel ağda yapılacak bölgeye bebek pudrası sürülmelidir. Böylelikle hissedeceğiniz acı büyük oranda hafifleyecektir. Sir ağda, ince bir katman halinde kılların olduğu kısma uygulanır. Tahta çubuk veya spatula yardımıyla sürülür fakat ince sürülmesi fazlaca önemlidir. Aksi takdirde çekilmesi zor olacaktır. Cilde yayıldıktan sonrasında ağda bezi yapıştırılır ve hızlıca çekilir. Ağda tüylerin çıkış yönüne doğru uygulanmalıdır. Bez 1 dk sonrasında tüylerin çıkış yönünün ters istikametinde çekilir. Cildi ağda kalıntılarından arındırmak için sabun, alkol ve su kullanılmamalıdır. Ağdadan sonrasında bebe yağı sürmek faydalıdır. Şundan dolayı bebe yağı cildi ağda kalıntılarından temizler ve yatıştırır.

Sir Ağdanın Yararları, Avantajları Nedir?

  1. Kıl köklerinin zayıflamasını ve kılların azalmasını sağlar.
  2. Bildiğimiz ağda şeklinde şeker içermez. Bu yüzden kıl köklerinin gelişmesini önler.
  3. Çam reçinesinden meydana getirilen %100 naturel bir üründür.
  4. Herhangi bir kimyasal barındırmaz ve ciltte peeling tesiri gösterir. Epidermis tabakasını ölü hücrelerden temizler ve cildi tekrardan yapılandırır. Sir ağda ne işe yarar sorusunu cevaplandırırken yaşlanma emarelerini geciktirdiğinden de bahsetmemiz gerekir. Cilt dokusunun korunmasında rol oynayan sir ağda, cildi arındırır ve pürüzsüzleştirir.
  5. Pudralı sir ağdalar fazla acı vermez. Bu ağdada çekiş gücü pek hissedilmediği için neredeyse acısızdır deneiblir. Öte taraftan sir ağdanın batık oluşturmaması, tüyleri kökünden alabilmesi için ustalaşmış bir halde kullanılması gerekir. Beden, koltuk altları, kollar ve bacaklar, bikini bölgesi, beden için kullanıma uygundur. Ağda yapacağınız alanın ebatlarına ve tüylerinizin yapısına bakılırsa işlemin tamamlanması 1 saati bulabilir. Hatta bir çok vakit daha kısa sürmektedir.
  6. Sir ağdaya yeni başladıysanız 15-20 günde bir yaptırmalısınız. Fakat zaman içinde tüylerinizin durumuna bağlı olarak 3-6 kullanım sonrası ayda bir kere yaptırmanız kafi olacaktır.

Kimlere Sir Ağda Yapılamaz?

Cildi yeteri kadar sıkı olmayanlara ve fazlaca yaşlılara sir ağda yapılmaz. Öte taraftan ağda uygulamasının yapılacağı bölgede kesik, çatlak, güneş yanığı, herhangi bir deri rahatsızlığı mevcutsa sir ağda kullanılmamalıdır. Diyabet hastasıysanız ya da cilt tedavisi görüyorsanız sir ağda kullanmadan ilkin doktorunuzdan data almalısınız.

Regl İken Sir Ağda Yaptırılır mı?

Adetliyken sir ağda yaptırılabilir fakat önerilmez. Şundan dolayı tane dönemindeki hanımefendilerin vücudunda ödem oluşma riski vardır. Adetliyken sir ağda yaptırırsanız daha çok ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden sir ağdayı regl olacağınız günden 3 gün evvel yada 3cgün sonrasında yaptırmanız daha uygundur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.