Saydam Pudra Nedir Cilde Iyi mi Uygulanır Nereye Iyi mi Sürülür

0

Transparan Pudra Nedir Iyi mi Kullanılır Ne İşe Yarar

Saydam pudra olarak da malum transparan pudra renksiz pudralardır, cildin mat ve pürüzsüz görünmesine, makyajın sabitlenip bozulmamasına destek olurlar.

Transparan pudra, cilt üstünde renk değişikliği yapmaz. Bundan dolayı tamamen renksizdir. Hatta bu yüzden bayanların bir çok transparan pudranın hiçbir işe yaramadığına inanır. Oysa bu pudra cilt için oldukça faydalıdır. Makyaj yapmayı kolaylaştırır. Mesela daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Çeşitli makyaj malzemeleri bir süre sonrasında yavaş yavaş tesirini kaybetmeye adım atar. Fakat transparan pudra kullanmak bunu engeller. Genel anlamda makyaj tazelemek amacıyla tercih edilir.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

  1. Transparan pudra makyaj sabitleyicidir. Renk değişimi meydana getirmez. Pürüzsüzlük, matlık ve doğallık sunar. Cildin aşırı parlamasını engeller, cilt tipiniz ve ten renginiz ne olursa olsun gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gözlerinizin altına ve yüzünüzün tamamına uygulayarak parlama problemininin önüne geçebilirsiniz.
  2. Cildin yağ oranını dengeler. Tereddüt etmeden kat kat uygulayabilirsiniz.
  3. Makyajın peşinden T bölgenize transparan pudra uygulayarak makyajınızı sabitlemesiniz.
  4. Transparan pudra isminden de belli olduğu suretiyle saydam bir pudradır. Eskiden yalnızca oyuncuların, televizyona çıkacak olanların parlamayı önlemek için kullandıkları transparan pudraların verdiği pürüzsüz görünüm her insanın ilgi odağı olmuştur. Giderek yaygınlaşan ürün, bir çok kadının makyaj çantasında yerini almıştır.
  5. Transparan pudralar yüz bölgesine uygulandığında belli olmaz. Bu şeffaflık ile uygulanan makyajın renginde ve tonunda farklılaşmaya yol açmaz. Tersine daha iyi bir halde sabitler.

Transparan Pudra Iyi mi Kullanılır?

Makyajınızı bitirdikten sonrasında transparan pudrayı T bölgenize ve yüzünüzün belirli yerlerine uygulayabilirsiniz. Çenede, yanaklarda ve T bölgesinde parlama olduğundan buralara sürmelisiniz. Makyaj fırçası yardımıyla nazikçe uygulamalı ve mümkünse büyük boy pudra fırçası kullanmalısınız. Fırçayı pudraya batırın ve silkeleyerek fazlalıkları giderin. Pudrayı tüm yüzünüze dairesel hareketlerle sürün fakat bastırmayın. Isterseniz uygulamayı makyaj süngeriyle de yapabilirsiniz. Gün içinde ne süre makyaj tazelemeniz gerekiyorsa transparan pudra kullanarak makyajınızı düzeltebilirsiniz.

Transparan pudra iyi mi uygulanır sorusunu cevaplandırırken her şeyden ilkin şunu hatırlatalım: Bu ürünü yüzünüzün tamamına uygulamaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde organik görünmenizi engelleyecektir. Parlamanın yoğun olduğu bölgelere uygulamalısınız. Mesela göz altları parlamanın en oldukça olduğu bölgelerden biridir.

Transparan pudra özellikleri içinde ruju sabitlemesi ve matlaştırması da zikredilebilir. Parlak rujun üstüne sürerseniz mat hale gelmesini sağlayabilir.

Transparan pudrayı göz altlarınıza uygularsanız, bu bölgelere sürdüğünüz aydınlatıcı ve kapatıcı şeklinde malzemeler çizgi çizgi birikmez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.