Sarımsaklı Yoğurt Kalorisi Ne 1 Diş Sarımsak Kaç Gramdır

0

Sarımsak kilo vermeye yardımcı olan harika bir besindir. Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakmaya yardımcı olur, bağırsakları çalıştırır, kabızlığı giderir ve iştahı kapatır. Tüm bu özellikleri sayesinde sarımsak zayıflatan besinlerdendir diyebiliriz. Sarımsağın kalorisi de acayip düşüktür. 1 diş sarımsak yalnızca 5 kaloridir. 1 diş sarımsak sarımsağın büyüklüğüne göre 4-7 gram arasında değişir.

Sarımsak Kaç Kaloridir?

Diyetisyen Emre Uzun’un bildirdiğine göre 1 diş sarımsakta 5 kalori vardır. Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak ise ‘100 gram sarımsak 149 kalori barındırır.’ demektedir.

1 baş sarımsak ise ortalama 10-15 dişten oluşur ki bir baş sarımsak 50- 75 kalori diyebiliriz.

Sarımsaklı Yoğurt Kaç Kaloridir?

1 kase sarımsaklı yoğurt 200 kaloridir

Sarımsak Besin Değeri Nedir?

Sarımsakta yağ yoktur.Protein içermez. Sarımsakta çeşitli vitamin ve mineraller bulunur.

100 Gram Sarımsakta Neler Bulunur

Aşağıda bildireceğimiz yüzdelik değerler 100 gram sarımsağın günlük vitamin ve mineral oranın yüzde kaçını karşıladığını gösteriyor.

 1. Toplam Yağ 0.5g1%
 2. Kolesterol 0mg
 3. Sodyum 17mg1%
 4. Potasyum 401mg12%
 5. Toplam Karbonhidrat 33.06gr 12%
 6. Diyet Lifi 2.64gr 11%
 7. Şeker 1.66gr
 8. Protein 6.36gr 13%
 9. A Vitamini 9%
 10. C Vitamini 31.2%
 11. Kalsiyum 181%
 12. Demir 1.7%
 13. K Vitamini 1.2%
 14. Tiyamin 0.84%
 15. B2 Vitamini 0.034%
 16. Niyasin 0.564%
 17. B6 Vitamini 11.146%
 18. Folat 10%
 19. Fosfor 156%
 20. Magnezyum 28%
 21. Çinko 0.98%

Sarımsak Zayıflatır mı?

Sarımsak, asırlardan bu yana insanların sağlık problemlerine çözüm olmaya devam etmektedir. Binbir derde derman bu bitki hastalıklarla mücadele etmesinin yanı sıra, zayıflamaya da yardımcı olur. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar ve yağ yakımını hızlandırır. Alsın  adlı bir madde ihtiva eder. Bu, insülin düzeyini düşüren bir maddedir ve doygunluk hissi oluşturur. Sarımsak ile zayıflama kuru bir iddia değil, bilimsel çalışmalarla ortaya koyulmuş bir gerçektir. Zira sarımsak yiyeceklerin daha çabuk hazmedilmesinde rol oynar, sindirimi ve bağırsak hareketlerini düzene sokar.

Sarımsak tüketmek uzun süre tok kalmada etkilidir. İştah kesme özelliği olan sarımsak, kişinin gereğinden çok yemesini engeller. Sarımsağı ister yemeğin yanında tüketin, ister yemek yaparken lezzet verici bir malzeme olarak kullanın; her durumda bu faydasını gösterecektir.

Kilo vermeyi destekleyen bu şifâ deposu, formda kalmak isteyenlerin de tercihi olmalıdır. Günde bir diş sarımsak tüketmeye devam edenler ideal kilosunu muhafaza etmekte zorlanmayacaktır.

Ayda 8 Kilo Verdiren Sarımsak Kürü Tarifi

Tüm sarımsakları soyun. Robottan geçirin. Cam bir kavanoza ekleyin. Daha sonra elma sirkesi ilâve edip siyah bir poşete geçirin. Mutfak dolabında veya karanlık bir ortamda 10 gün beklemeye bırakın. Bu süreçte güneş almamasına, bulunduğu yerin oda ısısında olmasına özen gösterin.

Yeşil renkli bir kür oluşacaktır.10 günlük bekleme süresinin ardından kullanmaya başlayabilirsiniz. Her gün 2 kez uygulamalısınız. Her kullanımda bir tatlı kaşığı tüketmelisiniz. Günün hangi zaman dilimlerinde kullanacağınız size kalmıştır. Ancak mide hassasiyeti olanlara sabahleyin tüketmelerini önermiyoruz. Öğle ve akşam saatlerinde kullanılması daha doğrudur. Yemekten 15 dk evvel, sarımsak kürünün suyundan bir tatlı kaşığı alın. Bir bardak su ile yutun.

Bu kür yemek yeme isteğinizi kontrol altına alacak ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Pek çok kişinin olumlu sonuç aldığı bu kür eminiz ki size de çok iyi gelecektir.

Sarımsak kürü kaç kilo verdirir? diye merak ediyorsanız bunun bünyenize göre değişebileceğini söyleyebiliriz. Fakat düzenli olarak tatbik ederseniz bir ay içinde 8 kilo vermeniz bile mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.