Sarımsaklı Yoğurt Kalorisi Ne 1 Diş Sarımsak Kaç Gramdır

0

Sarımsak zayıflamaya destek olan mükemmel bir besindir. Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakmaya destek verir, bağırsakları çalıştırır, kabızlığı giderir ve iştahı kapatır. Tüm bu özellikleri yardımıyla sarımsak zayıflatan besinlerdendir diyebiliriz. Sarımsağın kalorisi de acaip düşüktür. 1 diş sarımsak yalnızca 5 kaloridir. 1 diş sarımsak sarımsağın büyüklüğü bakımından 4-7 gram içinde değişmiş olur.

Sarımsak Kaç Kaloridir?

Diyetisyen Emre Uzun’un bildirdiğine gore 1 diş sarımsakta 5 kalori vardır. Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak ise ‘100 gram sarımsak 149 kalori barındırır.’ demektedir.

1 baş sarımsak ise averaj 10-15 dişten oluşur ki bir baş sarımsak 50- 75 kalori diyebiliriz.

Sarımsaklı Yoğurt Kaç Kaloridir?

1 kase sarımsaklı yoğurt 200 kaloridir

Sarımsak Gıda Kıymeti Nedir?

Sarımsakta yağ yoktur.Protein içermez. Sarımsakta çeşitli vitamin ve mineraller bulunur.

100 Gram Sarımsakta Neler Bulunur

Aşağıda bildireceğimiz yüzdelik değerler 100 gram sarımsağın günlük vitamin ve mineral oranın yüzde kaçını karşıladığını gösteriyor.

 1. Toplam Yağ 0.5g1%
 2. Kolesterol 0mg
 3. Sodyum 17mg1%
 4. Potasyum 401mg12%
 5. Toplam Karbonhidrat 33.06gr 12%
 6. Rejim Lifi 2.64gr 11%
 7. Şeker 1.66gr
 8. Protein 6.36gr 13%
 9. A Vitamini 9%
 10. C Vitamini 31.2%
 11. Kalsiyum 181%
 12. Demir 1.7%
 13. K Vitamini 1.2%
 14. Tiyamin 0.84%
 15. B2 Vitamini 0.034%
 16. Niyasin 0.564%
 17. B6 Vitamini 11.146%
 18. Folat 10%
 19. Fosfor 156%
 20. Magnezyum 28%
 21. Çinko 0.98%

Sarımsak Zayıflatır mı?

Sarımsak, asırlardan bu yana insanların sıhhat problemlerine çözüm olmaya devam etmektedir. Binbir derde derman bu nebat hastalıklarla savaşım etmesinin yanı sıra, zayıflamaya da destek verir. Metabolizmanın daha süratli çalışmasını sağlar ve yağ yakımını hızlandırır. Alsın  adlı bir madde ihtiva eder. Bu, insülin düzeyini düşüren bir maddedir ve doygunluk hissi oluşturur. Sarımsak ile zayıflama kuru bir iddia değil, bilimsel çalışmalarla ortaya koyulmuş bir gerçektir. Zira sarımsak yiyeceklerin daha acele hazmedilmesinde rol oynar, sindirimi ve bağırsak hareketlerini düzene sokar.

Sarımsak tüketmek uzun süre tok kalmada etkilidir. İştah kesme özelliği olan sarımsak, kişinin gereğinden fazlaca yemesini engeller. Sarımsağı ister yemeğin yanında tüketin, ister yiyecek yaparken lezzet verici bir araç-gereç olarak kullanın; her durumda bu yararını gösterecektir.

Kilo vermeyi destekleyen bu şifâ deposu, formda kalmak isteyenlerin de tercihi olmalıdır. Günde bir diş sarımsak tüketmeye devam edenler ideal kilosunu muhafaza etmekte zorlanmayacaktır.

Ayda 8 Kilo Verdiren Sarımsak Kürü Tarifi

Tüm sarımsakları soyun. Robottan geçirin. Cam bir kavanoza ilave edin. Sonrasında elma sirkesi ilâve edip siyah bir poşete geçirin. Mutfak dolabında yada karanlık bir ortamda 10 gün beklemeye bırakın. Bu süreçte güneş almamasına, bulunmuş olduğu yerin oda ısısında olmasına itina gösterin.

Yeşil renkli bir kür oluşacaktır.10 günlük bekleme süresinin peşinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Her gün 2 kez uygulamalısınız. Her kullanımda bir tatlı kaşığı tüketmelisiniz. Günün hangi süre dilimlerinde kullanacağınız size kalmıştır. Sadece mide hassasiyeti olanlara sabahleyin tüketmelerini önermiyoruz. Öğle ve akşam saatlerinde kullanılması daha doğrudur. Yemekten 15 dk evvel, sarımsak kürünün suyundan bir tatlı kaşığı alın. Bir bardak su ile yutun.

Bu kür yiyecek yeme isteğinizi denetim altına alacak ve zayıflamanızı kolaylaştıracaktır. Pek fazlaca kişinin pozitif netice almış olduğu bu kür eminiz ki size de fazlaca iyi gelecektir.

Sarımsak kürü kaç kilo verdirir? diye merak ediyorsanız bunun bünyenize gore değişebileceğini söyleyebiliriz. Fakat tertipli olarak uygulama ederseniz bir ay içinde 8 zayıflamanız bile mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.