Sarımsak Yağı Ve Sarımsak Kaşları Ne kadar Sürede Kaç Günde Uzatır?

0

Seyrek kaşların gürleşmesi, kalınlaşması için, kaş dökülmesini önleyen, kaşları güçlendiren pek oldukça yöntem vardır. Bu yöntemlerden en etkilerinden biri de kaşlara sarımsak sürmektir. Kaşlara sarımsak sürmenin kaşları gürleştirdiği, yeni kaşların çıkmasında mühim rol oynadığı tecrübelerle sabittir. Kaşlarının seyrekliğinden muzdarip olan pek oldukça şahıs kaşlarına sarımsak sürerek bu sorundan kurtulmuştur. Siz de çeşitli nedenlerden dolayı kaşlarınızda seyrekleşme, dökülme problemi yaşadıysanız bu problemin geçmesi için evde uygulayabileceğiniz bir yöntem arıyorsanız doğru yerdesiniz! Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Dermatolog Dr. Yasemin Atamo tarafınca tarifi verilen kaşları güçlendiren, uzatan, dökülmesini önleyen, yeni kaş çıkmasına destek sarımsak kürlerine yer verdik. Bu kürleri uygulayarak 15 gün içinde netice almaya başlayabilir, kaşlarınızın uzamaya başladığını görebilirsiniz. Sarımsak yağı da sarımsakta olduğu şeklinde kaş ve kirpik güçlendirici, saçkıran üstünde destek ve doktor tedavisini destekleyicidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sarımsak İle Kaş Çıkarma Gürleştirme Kalınlaştırma Kaş Dökülmesini Durduran Tanım

Malzemeler

  1. 2 Diş Sarımsak ( Sarımsak Çin Sarımsağı değil Taşköprü Sarımsağı olacak )
  2. 1 Yiyecek Kaşığı Badem Yağı

Yapılışı: Ilk olarak taş köprü sarımsaklarımızın kabuklarını soyalım, soyduğumuz sarımsaklarımızı ince ince dilimleyerek havana atalım ve bir miktar döverek ezelim. Dövdüğümüz sarımsakları kaseye koyup üstüne bir yiyecek kaşığı badem yağı ekleyip karıştırıyoruz 15 dakika dinlendiriyoruz. Hazırlamış olduğumuz krem şeklinde olana kadar ezmeye itina gösterelim. Yüzünüzü sudan geçirin; yatmadan ilkin bir kulak çubuğu ile sarımsaklı badem yağını kaşlarınıza sürün, 30 dakika beklemeye alın ve sonrasında sudan geçirin. Haftada 3 kez 1,5 ay süresince bu yönteme devam edin.

Kaş Dökülmesi İçin Sarımsak Iyi mi Kullanılır?

Dermatolog Cildiye Uzmanı Yasemin Fatih Amato sarımsağın kıl köklerini besleyip kaşları güçlendirdiğini bildiriyor. Yapmanız ihtiyaç duyulan yalnızca sarımsağı ortadan ikiye kesip kaşlarınıza sürmek olaraktır.

Kaşlara Sarımsak Sürmek Yararlı mıdır?

Sual: Kaşlara sarımsak yararlı mıdır ve kaşlar için sarımsak iyi mi kullanılır? Uzm.Dr.Ali Aydın’ın cevabı: (Sarımsak kaşlar için oldukça yararlıdır. Fakat kokusu rahatsız edici olduğundan uygulamaktan çekinilir. Sarımsağın suyu sıkılarak badem yağı ile karıştırılır. Pamuklu çubuk yardımıyla kaşlara sürülür. Göze gelmemesine dikkat etmek gerekir, bu sebeple yakıcı bir özelliğe haizdir. Hint yağı ve Hindistan cevizi yağları eşit oranda birbirlerine karıştırılarak pamuklu çubuk yardımı ile kaşlara sürülür ve tüm gece kaşları besler. Kaş bakım kürleri ortalama 15-20 günde tesirini gösterecektir. Naturel kürler haricinde, kaş güçlendirici kremler de naturel tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.)

Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato’dan Sarımsak İle Kaş Çıkarma Gürleştirme Kalınlaştırma Kaş Dökülmesini Durduran Tanım

Malzemeler

  1. 1 çay kaşığı çam balı,
  2. 1 diş sarmısak,
  3. 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı: Bir diş sarımsak rendelenir. İçine çam balı ve badem yağı ilave edilir. Bu karışım bigün bekletilir. Ertesi gün kulak çöpü yardımı ile kaşlara sürülür. Her gün bu yönteme devam edilir.

Sarımsak Kirpik Uzatır mı?

Kirpikleriniz herhangi bir nedenden döküldüyse ve onların uzamasını istiyorsanız size bir tarifimiz var; Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’in cevabı: (Evet uzatır. Sarımsak kullanıp kirpik uzatmak için tatlı badem yağının içine birkaç diş sarımsak ekleyip 1 hafta bekletip çıkan yağı kirpik diplerine uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.