Sarı Saç Kimlere Yakışır Hangi Ten, Göz Rengine Gider?

0

Sarı saç rengi en popüler saç renklerinden biridir. Saç renginde değişim yapmak isteyen bayanlar saç rengi seçerken ten ve göz rengine uygun bir renk tercih etmeleri gerekir. Aksi taktirde sarı açık bir renk tonu olduğundan hüsrana uğrayabilir ve sarı renginin kendisine yakışmadığını düşünebilir.

Sarı Saç Kimlere Yakışır?

Sarı saçın birçok farkı tonu vardır. Bu yüzden sarı saç tonuna haiz olmak isteyen bayanlar sarının herhangi bir tonunu gönül rahatlığıyla kullanabilir. Sadece burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan püf nokta ten rengine ve göz rengine uyumlu bir renk tonu tercih edilmesidir. Genel anlamda beyaz tende ve renkli gözlü hanımefendilere sarı saçın yakıştığını sadece esmer yada buğday tende hanımefendilere yakışmadığı söylentisi bir çok şahıs tarafınca bilinmektedir. Fakat bu şekilde düşünmek doğru değildir. Aksine sarı saç rengi açık bir tonda olursa beyaz tende bayanların yüzünü daha cansız ve solgun gösterecektir.

Sarı saç rengi denildiğinde tek bir sarı rengi düşünmemek gerekir. Sarı saç tonlarının küllü sarı, bebek sarısı, platin sarısı, bakır sarısı, amber sarısı, bal sarısı, altın sarısı ve açık kahve sarısı şeklinde birçok çeşidi vardır. Cilt tonuna nazaran sarı saç rengi tercih ederseniz büyük olasılıkla yeni saç renginizle ilgili hiçbir pişmanlık yaşamamazsınız. Soğuk ten rengine haiz olan bayanlar daha soğuk sarılar tercih etmelidir. Mesela; küllü sarı, platin şeklinde saç renkleri soğuk tende hanımlarda oldukça daha hoş duracaktır. Sıcak ten rengine haiz bayanlar ise ciltlerine uyumlu olarak daha sıcak tonlar tercih etmeleri en güzel karar olacaktır. Mesela altın sarı, karamel sarı yada dore şeklinde saç renkleri ciltleriyle daha uyumlu olacağından oldukça yakışacaktır.

Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü sarı saç renkleri genel anlamda açık tende fakat hafifçe bronz görünümlü hanımefendilere oldukça yakışacaktır. Göz rengini daha oldukça ortaya çıkarmak ve göz rengiyle saç rengi içinde uyum ve şıklık yakalamak için saç rengi için doğru karar verilmesi gerekir. Bu yüzden de küllü sarı saç rengi  ela göz rengine haiz kişilerde oldukça güzel ve uyumlu duracaktır.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Platin saç rengi daha olgun ve renkli gözlü hanımefendilere yakışmaktadır. Bununla beraber bronz bir tene haiz olan hanımefendilere platin saç renkleri oldukça naturel ve güzel duracaktır. Beyaza yakın bir tonda platin sarısı bronz tenlerle uyum sağlayacak ve yüze ışıl ışıl bir görünüm elde edecektir.

Bebek Sarısı Saç Kimlere Yakışır?

Bebek sarısı saç platin sarı renklerinden daha koyuya kaçan saç rengi tonu olarak tanımlanmaktadır. Çoğu zaman açık tene haiz hanımlarda bebek sarısı oldukça daha uygun ve güzel olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.