Salatalık Maskesinin Yüze Yararları Salatalık İle Yüz Maskesi Tarifleri

0

Salatalık, K, C B vitamini, şeklinde vitaminler, sodyum, bakır, amino asitler, karbonhidrat,  potasyum, manganez, yağ asitleri, fosfor, magnezyum ve biyotin şeklinde mineraller içeren mükemmel bir sebzedir. İçerdiği tüm bu vitamin ve mineraller yardımıyla cildi içerden besler, sizi sıhhatli, parlak ve ışıl ışıl bir cilde kavuşturur.

Salatalığın Ve Salatalık Maskesinin Cilde Yararları

  1. Salatalık %95 su içinde ne olduğu yardımıyla cildinizi nemlendirip kurumasını engeller. Cildin yumuşak ve pürüzsüz bir halde görünmesini sağlar.
  2. Astringent şu demek oluyor ki büzücü tesiri yardımıyla yüzünüzdeki, cildinizdeki genişlemiş gözenekleri küçültür.
  3. Antioksidan içinde ne olduğu ile ciltteki lekeleri yok etmeye destek sağlar.
  4. Magnezyum ve potasyum şeklinde cildin gereksinim duyan mineralleri içerdiğinden cildin yaşlanmasını önler.
  5. Salatalıktaki askorbik asit ve kafeik asit maddelleri ödem söktürücü tesir göstererek göz kapaklarındaki ve gözlerdeki şişlikleri indirir.
  6. C vitamini açısından varlıklı içinde ne olduğu yardımıyla cildin canlı ve genç görünmesini sağlar.
  7. Salatalık ciltteki sebum üretimini dengeleyerek siyah nokta ve sivilce şeklinde cilt kusurlarını önler.
  8. Naturel cilt ağartıcı özelliği yardımıyla güneşin niçin olduğu cilt lekelerini yok etmekte mühim rol oynar.
  9. Vitamin ve mineral dolu yapısıyla cildin gereksinim duyan tüm vitamin ve mineralleri organik yoldan karşılar. Sıhhatli ve canlı bir cilde haiz olmanızı sağlar.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi Tarifleri

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Cildi Nemlendiren Bakımını Meydana getiren Maske Tarifi

Sual: Yüzümü nemlendirmek ve yumuşatmak, pırıl pırıl bir görüntüye kavuşmak için organik bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 yumurtanın sarısını, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 4 damla lavanta yağıyla karıştırın. Elde edeceğiniz maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Yüzünüzü ilkin ılık, sonrasında soğuk suyla sudan geçirin. Bu formülden haftada 3 kez yararlanırsanız, cildiniz hem rutubet kazanacak hem de yumuşacık olacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Cilt Bakım Maskesi

Sual: Cildimin organik haliyle pırıl pırıl ve pürüzsüz görünmesini isterim. Bunu başarmak için iyi mi bir formül uygulamam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Sabah kalkar kalkmaz ilkin yüzünüzü sabun kullanmadan ılık suyla sudan geçirin. Peşinden da soğuk suyla durulayın. Sonrasında bir miktar zeytinyağı ile yüzünüze hafifçe masaj yapın. 20 dakika bekleyerek, cildinizin zeytinyağını emmesini sağlayın. Peşinden gene sabun kullanmadan yüzünüzü ilkin ılık suyla yıkayıp, sonrasında soğuk suyla durulayın. Bu işlemden sonrasında yüzünüze taze salatalık püresi de sürerseniz, cildiniz pürüzsüz bir görünüm kazanacak ve pırıl pırıl olacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Cildi Canlandıran Maske Tarifi

Sual: Cildim oldukca nefes görünüyor. Canlılık kazanmasını sağlayacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Rendelediğiniz 1 tane salatalığın suyunu 1 yiyecek kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı bal ve 2-3 damla nane yağıyla karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 15-20 dakika beklemeye alın. Peşinden da yüzünüzü sudan geçirin.)

Cildi canlandıran öteki tarifim ise şudur; (Birer tatlı kaşığı bal, taze sıkılmış elma suyu, salatalık suyu ve zeytinyağını bir çorba kaşığı beyaz kille karıştırın. Bu karışımı temiz cildinize sürün ve 20 dakika beklettikten sonrasında yüzünüzü sudan geçirin. Peşinden da cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem sürün. Bu formülü haftada bir kez uygulayın. Yüzünüz kısa zamanda renklenecektir.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Bir süredir sivilce problemi yaşıyordum. Doktorumun verdiği tedavi yardımıyla sivilcelerim kurudu sadece yüzümün bazı yerlerinde kızarıklık şeklinde sivilce izleri kaldı. Bu tarz şeyleri iyi mi yok edebilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tutam menekşeyi sıcak suda demleyip süzgeçten geçirin. Her gün yüzünüzü bununla temizleyip, sabah akşam tekrarlayın. Bir tutam gül yaprağı, bir tutam maydanoz, yarım tane kabuklu salatalığı robottan geçirin. İki bıldırcın yumurtası akını ekleyip karıştırın. Bu kremi lekelere sürüp masaj yapın. 20 dakika tutup sudan geçirin.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Cilt Nemlendirici Naturel Tanım

Sual: Naturel bir nemlendiriciye ihtiyacım var. Bana bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 salatalığı püre haline getirip süzgeçten geçirin ve suyunu çıkarın. 15 gram balmumu ve 45 gram lanolini 75 derecede ısıtarak eritin. İçine 125 gram buğday yağı ekleyip ısıtın. Hepsi ısınmış olduğu süre salatalık suyunu yavaş yavaş içine katarak karıştırın. Soğuyunca bu nemlendirici özelliği bulunan karışımı cildinize iyice yedirerek sürün.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Sual: Ben 22 yaşındayım, cildimin yanak bölümünde gözenekler var. Ben sıkı bir cilde haiz olmak isterim, bana ne öneririsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Salatalık ve elmayı birer tane rendeleyin. Bir maden suyuyla karıştırın. Buz kabına döküp dondurun. Her gün bir kapsül cildinizde dolaştırın. Yatarken yarım limon suyunu, iki damla zeytin yağı ile karıştıp sürün ve masaj yaparak yedirin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Salatalık Maskesi İle Cilt Sıkılaştırıcı Tanım

Sual: 40 yaşındayım. Yüzümün sarkmaya başladığını hissediyorum. Herhangi bir güzel duyu müdahale olmadan cildimin gerginleşmesi için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 salatalık, 1 limon ve bir elmayı sıkıp sularını cam bir şişeye koyun. Bu karışımın içine 1 tatlı kaşığı alkol ve 5 damla lavanta yağı ilave edin. İçerdiği vitaminler yardımıyla cildi gerginleştiren ve gençleştiren bu toniği 7 gün süresince her sabah ve akşam cildinize sürün. Bu karışım yüzünüzü hem sıkılaştıracak hem de sağlıkla parlamasını elde edecektir.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.