Mütevazi Soda Zayıflatır mı Mütevazi Maden Suyu İle Kilo Verme Kürleri Tarifi

0

Halk içinde daha oldukça mütevazi maden suyu olarak anılan mütevazi soda içerek zayıflamak mümkündür. Uzman diyetisyenler tarafınca kabul edilen bu durumun sebebi maden suyunda sindirimi kolaylaştıran bikorbonat ve birçok mineral bulunmasıdır. Dahası maden suyu alkali bir yapıda olduğundan midedeki asidi nötralize ederek mideyi rahatlatmakta ve hem de besinlerin sindirim sürecine katkı sağlamaktadır. İşte tüm bu özellikleriyle mütevazi maden suyu zayıflamaya destek bir içecek olarak kabul edilir.Bilhassa sabah aç karına içmek kilo vermeyi daha da kolaylaştırabilir.

Mütevazi Soda Kalorisi Ne Kadardır?

Diyetisyen Dilara Karaca 1 şişe mütevazi sodanın doğrusu 1 şişe mütevazi maden suyunun 0 kalori bulunduğunu doğrusu kalori içermediğini bildirmektedir.

Mütevazi Soda Zayıflatır mı?

Diyetisyen Hilal Kunak bu hususta şu detayları vermektedir:

” Mütevazi sodanın (maden suyu) zayıflatıp zayıflatmadığı mevzusu merak mevzusudur. Maden suyu sıhhatli bir içecektir ve bunun yanısıra zayıflatıcı tesiri de vardır. Şundan dolayı maden suyu tertipli şekilde tüketildiğinde şahıs daha sık idrara çıkar ve bu sayede vücuttaki yağ ve toksinler vücuttan daha kolay atılır. Bu durumda kişide zayıflama gözlemlenir”

Diyetisyen Elveda Yener bu hususta şu detayları vermektedir:

Mütevazi maden suyu içinde karbondioksit bulunur ve da mideye tokluk hissi kazandır. Dolayısıyla bu durumda şahıs daha azca acıkır ve daha çok yiyecek yeme ihtiyacı duyar. Ek olarak mütevazi maden suyunda bulunan bikarbonat midedeki asidi nötralize etmiş olduğu için sindirim daha kolay gerçekleşir. Fakat belirmekte yarar vardır, eğer beslenmenize dikkat etmiyor ve egzersiz de yapmıyorsanız maden suyunu tek başına içmek zayıflamanızı sağlamaz. Bu faktörlere dikkat eder ve yanında tertipli maden suyu içerseniz zayıflamanız kolaylaşır.”

Günde Kaç Bardak Mütevazi Soda İçilebilir?

Diyetisyen Mehmet Sulh bu hususta şu detayları vermektedir:

” Mütevazi sodada kalori miktarı 0 iken meyveli sodada kalori miktarı 74 kcaldir. Bu yüzden zayıflamanıza katkı sağlaması için içeceğiniz sodanın mütevazi olması gerekmektedir. Eğer oldukça tatsız geliyorsa ve içemiyorsanız içine birazcık limon damlatabilir yada limon yada elma armut şeklinde meyve dilimleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede içerken zevk almanızın yanısıra yararlı vitaminler da almış olmuş olursunuz. Günde 1 bardak mütevazi soda içmeniz yeterlidir.”

Mütevazi Soda İle 2 Haftada 5 Kilo Zayıflama Kürü

Malzemeler

  1. 1 tane mütevazi soda
  2. 2 tatlı kaşığı yada 2 tane sallama poşet yeşil çay
  3. 1 tane elma
  4. Yarım limon
  5. 2 bardak su

Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ilk olarak yarım litre sıcak su içine 2 tatlı kaşığı yeşil çayı ilave edin ve demlenmesi için 10 dakika beklemeye alın. Arkasından içine yarım limonu sıkın ve limon kabuklarını ise içine doğrayın. Son olarak içine maden suyu eklediğiniz zayıflama kürünüz hazır, ister ılık, ister soğuk ve ister sıcak şekilde içebilirsiniz. Bu kürü 15 gün süresince öğün aralarında 1 bardak kadar aksatmadan tüketin. Bu kür metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamaya katkı sağlar.

Mütevazi Soda( Mütevazi Maden Suyu) İle Zayıflatan Göbek Eriten Kür

Malzemeler

  1. Bir tane mütevazi soda
  2. Yarım limon
  3. 3 yiyecek kaşığı yoğurt

Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Göbek eriten kürü hazırlamak için ilk olarak bir kaseye 3 yiyecek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyunu alıp karıştırın. Arkasından bu karışımı bir bardağa aktarıp içine mütevazi maden suyunu yavaş yavaş ilave edin. Eğer süratli eklerseniz karışım taşacaktır. Bu kürü tertipli uygulayıp beslenme ve egzersize de dikkat ettiğiniz taktirde göbeğinizden kurtulacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.