Saça Işıltı Iyi mi Atılır Uzmanlardan Mükemmel Tavsiyeler

0

Saça ışıltı katmak her saç rengi için oldukca güzel ve havalı durmaktadır. Saça ışıltı atma işlemi, saçların arasındaki tutamların kendi saç rengine kıyasla açık tonda boyanma işlemine denmektedir. Doğrusu mevcut saç rengimizin bir iki ton açık renginde olan ışıltılar saçların arasındaki ince tutamlara değişik bir hava katar.

Hanımefendiler değişim yapmak istediğinde yada beyazlarını kapatmak için saçlarını boyarlar. Saçlarını boyattıklarında da değişik bir görünüm elde etmek isterler. Bunun için birçok seçenek vardır ve bunlardan biri de saç aralarına ışıltı katmaktır. Saçların arasına ışıltı katmak hem daha organik bir görüntü elde etmenize hem de daha biçim görünmenizi elde edecektir.

Saç Arasına Işıltı Atmak İçin En Güzel Tavsiyeler

Saç aralarına renk atma ve ışıltı katmak için Uzmanlar mükemmel önerilerde bulunmaktadır. Bu önerilerden bazıları şunlardır;

  • Saç bakım uzmanları saçların ön kısımlarına katılan ışıltıların yüzü aydınlattığını ve biçim bir görünüm oluşturduğunu anlatmaktadır. Saçı daha şık gösterecek bu ışıltılar, saç renginin bir iki ton açık rengi olduğunda daha organik bir görünüm kazandıracaktır.
  • Saçların arasındaki ince tellere atacağınız ışıltının ten rengine ve saç rengine uyumlu olması oldukca önemlidir. İlla ki köktencilik bir karar alıp saç ışıltısı katmak doğru bir karar değildir. Mühim olan saçına ve ten rengine uyumlu renkte ışıltılar katmaktır. Böylece daha hoş ve alımlı bir görünüm elde edeceksiniz.
  • Saç bakım uzmanları saça ışıltı katmak için illa ki sarı saç tonuna haiz olmanız gerekmediğini bildirmektedir. Şuan ki saç renk tonunuzun bir iki ton açık rengini saçlarınızın arasına ışıltı atmanız haline oldukca güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hem de saçların arasına katacağınız ışıltılar, sizi daha zarif gösterecektir.
  • Saç bakım uzmanları kış mevsiminde koyu saç tonlarının oldukca yakıştığını, bal rengi, karamel yada fındık kabuğu şeklinde renklerle saçlarına ışıltı katıldığında oldukca daha biçim bir görünüm olacağını dile getirmişlerdir.
  • Sarı saçlı ve beyaz tende kızlar saçlarına ışıltı yaptırırken daha oldukca bebek kumralı saç rengini seçmeleri tavsiye edilmektedir. Bebek kumralı rengi, sarı saçlı kızlarda hem biçim hem de daha organik bir görünüm kazandıracaktır.
  • Saçlarınıza kattığınız ışıltının daha belirgin olması için mevcut saç renginize uygun ışıltılar tercih etmelisiniz. Böylece daha natürel bir görüntü elde edeceksiniz.
  • Koyu kumral saç rengine haiz kişilerin bal köpüğü ve ballı bisküvi saç renginde ışıltı attırmaları oldukca yakışacaktır.
  • Saç bakım uzmanları buğday tende ve renkli göze haiz kızların daha organik bir görünüm elde etmeleri için kendi saç renklerinin bir ton açık rengini ışıltı olarak denemelerini tavsiye etmektedir.
  • Saç bakım uzmanları buğday ve esmer kişilere ışıltılı kestane renginin oldukca yakıştığını anlatmaktadır. Hem de kestane tonları buğday ve esmer kızların yüzüne daha sıcak bir hava katacaktır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.