Saç ve Cilt İçin Dermaroller Kullananlar Memnun mu Yorumları Iyi mi

0

Dermoreller aparatı, üstünde minik mikro iğneleri olan hem cilt hem de saç için kullanılan bakım aletidir. Dermaroller son zamanlarda bayanlar ve erkekler tarafınca oldukça tercih ediliyor. Dermarollerın ne işe yaradığını merak eden kişiler, dermorelleri kullananların yorumlarını da oldukça merak etmektedir. Yazımızın devamında dermoreller kullananların pozitif ve negatif yorumlarından bahsettik.  

Saç ve Cilt İçin Dermaroller Kullananların Yorumları

Ilk olarak ben bir erkeğim ve saçlarımın belli bölgelerinde açılmalar mevcut. Çevremde dermaroller kullanıp pozitif sonuçlar alan kişiler vardı. Ben de dermaroller hakkında araştırma yapmış olup almaya karar verdim ve aldım. Dermaroller 1mm olanı aldım ve alnımın hizasında saç çizgimde kullanıyorum. Dermarollerı ortalama bir buçuk aydır kullanıyorum. Bu yüzden oldukca fazla netice alamadım fakat iyi geldiğini ve iyi geleceğini düşünüyorum.

Dermarollerı yüzüm için kullanıyorum. Dermarollerın 0,75 olanı aldım, cildime oldukca bastırmamama karşın birazcık acıttı. Alnım ve yüzümün öteki kemikli bölgeleri için 0.50 alsam daha iyi olurdu sanırım. Dermarollerı cildime uyguladıktan sonrasında cildim kızardı, ortalama 4-5 saat içinde kızarıklık anca geçti. Fakat şunu söyleyebilirim ki, cildimdeki lekeler şimdiden geçmeye başladı. Bu yüzden dermarollerdan oldukca memnunum iyi ki almışım diyorum. Bir de şunu söyleyeyim, ben dermarollerı yüzüme uyguladıktan sonrasında cildime e vitamini sürüyorum.  

Dostlar bir tek şunu söyleyeyim, eğer gözenek ve siyah nokta şikayetiniz var ise kesinlikle dermaroller kullanmanızı tavsiye ederim. Oldukça fazla bastırmadan kullanırsanız, oldukca acımayacaktır ve kısa sürede siyah noktaların temizlendiğini görmüş olacaksınız.

Dermarollerı hem cildim hem de saçım için kullandım. Cildimde göremediğim etkiyi saçlarımda fazlasıyla gördüm. Açıkçası cildime uygularken zorlanıyorum ve uygulamam oldukca uzun sürüyordu. Saçlarım için ortalama 1,5 2 hafta bir kez kullandım. Saç derime uygularken canımı oldukca acıtmadı ve küçük saçlarımın daha süratli büyümesini sağlamış oldu. Dermarollerı saçlarınız için kullanmanızı tavsiye ederim, hakikaten birazcık sabreder ve uzun süre kullanmaya devam ederseniz pozitif sonuçlar alırsınız.

Ben oldukca duyarlı bir cilde sahibim. Dermarollerı yüzüm için aldım, ve 0,50 mm olanı tercih ettim. Yüzümün tamamına, göz çevresi de dahil olmak suretiyle uyguluyorum. Dermarollerın iğnelerinin cildime battığını hissediyorum, o şekilde dayanamayacak kadar bir onur kırıcı söz mevzusu değil. Fakat doğal ki iğneleri cildimde hissettikçe gözlerim dolmuyor değil. Dermarollerdan şu anda oldukça memnunum.

Dostlar bende dermarollerın 0,5mm titanyum iğneli olanını kullanıyorum. Pek tertipli kullandığım söylenemez fakat arada aklıma geldikçe kullanmaya çalışıyorum. Dermaroller saç derisindeki kan akışını hızlandırıyor ve saçların beslenmesini sağlıyor. Ben bu yararını saçlarımda gördüm, doğal daha tertipli kullansaydım tesirleri de daha çok olurdu diyebilirim.

Kullanımı oldukça kolay olan dermarollerı saçım için kullanıyorum. Aynı saçımı tararmış şeklinde dermarollerı aklımda gezdiriyorum. Dermarollerı saç derisine ne kadar bastırırsan o denli acıyor. Açıkçası acıdıkça tesirinin çoğaldığını düşünüyorum. Doğrusu sonuçta kan akışını hızlandırıyor ve uyguladığın bölgeye kan geliyor. Dermarollerın bendeki en büyük tesiri saç dökülmemi ciddi oranda azaltması oldu. Tertipli kullanıldığında daha oldukca tesiri olacağını düşünüyorum.

Dermarollerı oğlumun saçı için aldık. Oğlumun saç telleri hem inceydi hem de oldukca fazla saçı dökülüyordu. Dermarollerı tertipli kullanmaya dikkat etti ve bir süre sonrasında saç tellerinin kalınlaşmaya başladığını gördük. Bununla beraber en büyük faydası da saç dökülmelerine karşı oldu. Neredeyse saç dökülmesi durdu diyebilirim.

Cildimde oldukca fazla sivilce izleri mevcut. Bunlardan kurtulmak için dermaroller aldım hatta bir yıla yakın kullandım diyebilirim. Fakat ne yazık ki hiçbir tesirini göremedim, ki tertipli kullanmaya çalıştım. Dermarollerın cildime iyi geleceğini düşünüyordum maalesef istediğim sonucu elde edemedim.

Dostlar ben dermarollerı cildim için kullanmaya başladım. Sivilce izlerinden muzdariptim, ve 6 ay süresince dermarollerı tertipli bir halde cildime uyguladım. Dermarollerdan oldukca süper bir tesir beklemiyordum fakat sivilce izlerinin görünüşünü de bu kadar azaltacağını tahmin etmiyordum. Oldukça şükür sivilce izlerimi azalttı, ben memnun kaldım. Sivilce izleri için kullanacaklara kesinlikle tertipli olarak kullanmalarını tavsiye ederim. Evet izleri tamamen götürmüyor fakat izlerin görünümünü büyük oranda geçiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.