Sabaha kadar cayır cayır yağ yaktıran gece yatmadan içilen 7 kür tarifi

0

Vücutta gerçekleşen yağ yakımı kısa devam eden bir vaka değildir. Kısaca yağ yakımı başladığında uyku süresi dahil 24 saat süresince devam eden bir süreçtir. Uyurken yağ yakım sürecini hızlandırmak için aşağıdaki tarifleri uygulayabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz karışımlar yardımıyla tertipli kullanımda 1 ayda 4 kilo fazlalıktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. O şekilde ki, bu gidecek kilolar kastan değil vücuttaki yağdan gidecektir.

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’den Gece Uyurken Zayıflamanızı Elde eden Kür Tarifi

Malzemeler

 1. 1 kase azca yağlı yoğurt
 2. 1 tatlı kaşığı çörek otu
 3. 1 fındık büyüklüğü taze zencefil
 4. 1 çay kaşığı kimyon
 5. 1 çay kaşığı keten tohumu

Hazırlanışı

Uygun bir kabın içine malzemelerin tamamını karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı geceleri uyumadan ilkin tüketin. Bu uygulamaya 2 hafta devam edin.

Yağları Yakan Tarçın Kürü Tarifi

Tarçın kürünü hazırlamak için 1 su bardağı light süt, 1 tatlı kaşığı tarçın ve birazcık buzu karıştırın. Hazırladığınız bu kürü uyumadan ilkin tüketin. Bu kürü tertipli olarak tükettiğinizde gece süresince metabolizmanız canlı kalıp vücut yağ yakacak ve ek olarak sabahları uykudan tok olarak kalkacaksınız. Ek olarak tarçın kürü kan şekerini dengeleme özelliğine haiz olduğundan ani tatlı krizlerinin önüne de geçmektedir.

Metabolizma Hızlandıran Baharat Kürü

Metabolizmanızı hızlandırmak için bir kür arayışı içerisindeyseniz baharat kürü tam size bakılırsa. Bu kürü hazırlamak için uygun bir kapta 3 yiyecek kaşığı ev yoğurdu, yarım çay kaşığından daha azca toz zencefil, zerdeçal ve toz tarçını güzelce çırpıp karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu baharat kürünü gece uyumadan 1 saat ilkin tüketin. Bu kürün üstüne de 5 bardak su içmeniz gerekmektedir. Baharat kürü yardımıyla metabolizmanız hızlanacak ve yağ yakımınız artacaktır.

Uykuda Yağlarından Kurtulmak İsteyenlere Kür Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tane salatalık
 2. 6. 7 dal maydanoz
 3. 1 tatlı kaşığı zencefil
 4. 1 limon suyu
 5. 1 bardak su
 6. 1 kabuk tarçın

Hazırlanışı

İlk olarak rondonun içine salatayı doğrayıp maydanoz ve zencefil, limon suyu ve suyu alıp rondoyu yüksek devirde çalıştırın. İyice karıştıktan sonrasında kürü bir bardağa alıp içine son olarak tarçın katıp4 dakika beklemeye alın. Bu kür uykuda yağ yakımını destekleyen etkili bir kürdür. Afiyetle yiyin.

Sabaha Kadar Yağ Yakam Pul Biber Kürü

Malzemeler

 1. 3-4 yiyecek kaşığı yoğurt
 2. 1 çay kaşığı nane
 3. 1 çay kaşığı kekik
 4. 1 çay kaşığı pul biber
 5. Yarım limon suyu

Hazırlanışı

Bir kasenin içine yoğurt, nane, kekik, pul biber ve yarım limon suyunu alıp güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu kürü uyumadan ilkin tüketip üstüne minimum 3 barak su için. Bu kürü 15 gün uygulayıp 1 hafta ara verin. Pul biber kürü yardımıyla vücudunuzdaki farkı görmüş olacaksınız.

Karabiber Kürü İle Uyurken Yağlarınızdan Kurtulun

Karabiber kürünü hazırlamak için bir kasenin içine 2 yiyecek kaşığı yoğurt, tepelene 1 çay kaşığı zencefil, zerdeçal ve karabiberi alıp güzelce karıştırın. Üstüne son olarak limon sıktığınız kürü tertipli olarak tüketin. Bu kür yağ yakmasının yanısıra vücutta bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Yatmadan Ilkin Deli Benzer biçimde Yağ Yakmanızı Elde eden İçecek

Malzemeler

 1. ½ limon
 2. 1 salatalık
 3. 1 çay kaşığı rendeden geçirilmiş zencefil
 4. Bir avuç maydanoz
 5. 1 su bardağı su

Hazırlanışı

Yağ yakıcı içeceği hazırlamak için listedeki malzemelerin tamamını blenderdan geçirin. Hazırladığınız bu karışımı her gece uyumadan ilkin için. Bu kürün yağ yakımında tesiri büyüktür, kısa süre içinde netice alacaksınız. Afiyetle yiyin, iyi yağ yakmalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.