Ruşur Taşının Zararları ve Yararları Nedir Ne İşe Yarar

0

Ruşur taşı ile cilt bakımı oldukça yaygındır. Bu ürünü aktarlarda yada internette bulmanız mümkündür. İran’daki Sefitab mağarasından çıkarılan ruşur taşı bildiğimiz taştan farklıdır. Kıvam itibariyle tebeşire benzer. Kolayca parçalanıp toz hâline getirilebilir.

Ruşur taşı kullanımı öncesi cildi ıslatmak gerekir. Taşı uyguladıktan sonrasında iyice ovmalıdır. İlk kere kullananlar dahi derhal tesir ettiğini bildirmektedir.

Cildin daha pürüzsüz olmasını elde eden bu taş siyah nokta problemine de çözümdür. Yumuşacık ve tertemiz bir cilde haiz olmak isteyenler ruşur taşından oldukca yarar görecektir.

İranlı hanımefendilerin güzellik rutininde mühim bir yer edinen ruşur taşı, bebek şeklinde bir cilde kavuşturur. Taşın vücuda sürülmesi de mümkündür. Averaj 30-35 gr. ağırlığındaki bu taş cilt için en fazla 7-8 kere kullanılabilir. Ondan sonrasında yeni bir taş ile değişiklik yapmak gerekir.

Vücudunuz için kullanıyorsanız aynı taş ile 3-4 defadan fazla uygulama yapmanızı önermiyoruz. Bir de ruşur taşı satın alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim şey mühürlü olmasıdır.

Ruşur Taşı Iyi mi Kullanılır?

Cilt bolca ılık su ile yıkanır. (Hafifçe bir duş alsanız daha iyi olur.) Birazcık su yardımıyla ruşur taşını kırarak avuç içinizde ıslatın.

Yüz bölgenize üç parmağınızla uygulayın ve güzelce ovun. Yavaş yavaş, fazla bastırmadan dairesel hareketlerle masaj yapmış olup yedirin. Bir dakika beklemeye alın. Hemen sonra durulayın.

Taşı vücudunuz için kullanmayı düşünüyorsanız kese ile daha kolay yaparsınız.

Ruşur Taşı Ne Çoğunlukla Kullanılır?

Ruşur taşı her gün kullanılmaz, hergün kullanılırsa ciltte tahrişe niçin olur.

Haftada 1 ya da 2 kere kullanabilirsiniz, ihtiyacınıza bakılırsa ayarlayabilirsiniz. Topuklarınızda nasır yada çatlak var ise her hafta 3-4 gün uygulama yapabilirsiniz.

Ruşur Taşı Ne İşe Yarar?

Cildi temizler ve beyazlatır. Bu naturel taş sefitab olarak da bilinir. İran halkı ona ‘hamam taşı’ der. Türkiye’de de kullanımı son senelerden beri yaygınlaşmıştır. Sefitab mağarasından çıkarılan taş güzelliğine düşkün birçok kadının vazgeçilmezidir.

 1. Cildi ölü derilerden ve ölü hücrelerden arındırır. Bunu yaparken tahrişe sebebiyet vermez. Özetle naturel peeling yerine geçer.
 2. Ruşur taşı yararları cilt kararmasından şikâyetçi olanları da ilgilendirmektedir. Cildi aydınlatan bu taş, kir probleminden kurtulmaya da yardımcıdır. Cilt bakımına dâhil etmeniz şiddetle önerilir. Saf ve naturel bir yapısı olduğundan cilde zarar vermez. Tam tersine yararları daha ilk kullanımdan itibaren ortaya çıkmaya adım atar.
 3. Bu üründen yararlanırsanız kısa sürede cildinizin beyazladığına şahit olmuş olursunuz. Cildi parlatacak ve sizi kararma sorunundan kurtaracaktır.
 4. Ciltteki gözenekleri açar. Tıkanmış gözeneklerde biriken yağ ve kir şeklinde maddeleri ciltten uzaklaştırır.
 5. Aknelere, sivilcelere ve siyah noktalara iyi gelir.
 6. Hücreleri yeniler. Cildi tazeler ve canlandırır.
 7. Doğum, sivilce, güneş ve yaşlanmaya bağlı cilt lekeleri için yarar sağlar.
 8. Peeling görevi üstlenerek cildi tekrardan yapılandırır.
 9. Ciltte naturel detoks tesiri gösterir. Zararı dokunan maddeleri giderir.
 10. Sinirleri yatıştırır. Pozitif enerji verir. Bol miktarda vitamin ve mineral barındırır.
 11. Ton eşitsizliklerini yok eder, cildi beyazlatarak dengeli bir görünüme kavuşturur. 2 hafta aksatmadan kullanırsanız cilt tonunuzu fark edilir şekilde açacaktır.
 12. Koltuk altı ve dirsek şeklinde kararan bölgeleri aydınlatır.
 13. Gözenekleri daraltır. Cilt dokusunu daha yumuşak, pürüzsüz ve sıkı bir hâle getirir.

Ruşur Taşının Zararları Nedir?

 1. Ruşur taşı kullanılmadan evvel cildi nemlendirmek gerekir. Bunu yapmazsanız cildinizde kızarıklık ve tahriş oluşabilir. Onun için kuru cilde uygulanmamalıdır.
 2. Çocuklar ve hamileler ruşur taşı kullanmamalıdır.
 3. Alerjik bir bünyeye haiz olanlar da ruşur taşından uzak durmalıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.