Reformer (Aletli) pilatesin sıhhat üstünde 7 faydası

0

Reformer pilates; oldukca kısa süre içinde vücut şekillendirmeye destek olan bir egzersiz çeşididir. Reformer pilateste haftada 2-3 gün 50-60 dakikalık dersler şeklinde yapılmaktadır. Reformer pilates ile vücudunuzda sıkılaşma sağlarsınız ve bundan sonrasında da sıkı ve formda kalabilmek için tertipli olarak halletmeye devam etmeniz koşul.     Reformer Pilates Iyi mi Yapılır?

Reformer pilates hususi bir pilates aleti kullanılarak eğitmen eşliğinde meydana getirilen bir egzersizdir. Vücunuzda etkilerini görmek için minimum 10 seanslık ders yapmanız gerekir. 10 seans sonrasında vücunuzda sıkılaşma, zayıflama ve oldukca daha enerjik hissetme benzer biçimde pozitif yönde etkilerini farkına varacaksınız.

Reformer Pilates Ne İşe Yarar?

Pilates egzersizleri oldukca çeşitli olması yönüyle tüm dünyada bilinmektedir. Bu çeşitlerinden birisi de reformer pilatestir. Uzmanlar reformer pilatesin kişiyi sıhhatli kıldığı ve ek olarak vücudunu forma soktuğunu ifade etmektedir. Zayıflatıyor, kasları güçlendiriyor, esnekliği artırıyor, nefesi düzenliyor ve kemik erimesini önlüyor..

Kilo Verdirir

Reformerpilates 1 saatte averaj 250 kalori yaktırır bundan dolayı kilo verdirici egzersizler içinde yer alır.  Kaslarımız metabolizma hızında etkilidirler. Kas oranı arttıkça daha çok kalori yakarsınız. ReformerPilates, kas kütlenize artırarak da zayıflamanıza destek sunar.

Vücudu Sıkılaştırır

Reformer pilates yaparak karın, kalça, bel ve bacak benzer biçimde birçok değişik bölge için çalışabilir ve her bölgeye hususi sıkılaştırma hareketleri ve teknikleri ile daha sıkı bir vücuda haiz olabilirsiniz. Bilhassa de yeni doğum yapmış ve vücudunda sarkmalar yaşayan hanımefendilere pilates eğitmenleri reformer pilates yapmalarını tavsiye ediyor.

Daha Esnek Bir Vücuda Haiz Olmuş olursunuz

Reformer pilatesin bir öteki tesiri ise vücudu daha esnek ve hem de daha kuvvetli hale getirmesidir. Reformer pilateste bazı hareketleri yaptıktan sonrasında kaslar iyice gevşediği için en başta sıkıntılı benzer biçimde hareketler oldukca daha kolay yapılmaya başlanır. Reformer pilatesin sağlamış olduğu bu esneklik yardımıyla sakatlanma ve dokularda zedelenme de yaşamazsınız. Esneklik kazanıldığında kemikler kasa karşı direnç gösterdiği için kuvvetlenir ve bu sayede kemik erimesi riski de azalmış olur.

Duruş Bozukluğunu Giderir

Reformer pilatesin bir öteki mühim faydası ise duruş bozukluğuna karşı tedavi edici olmasıdır. Bunun sebebi reformer pilates aleti üstünde meydana getirilen hareketlerinin tümünün stabilizasyon ve güç gerektirmesidir. Bu yüzden de bu hareketlerin tertipli olarak yapılması omurgaları hizzalar ve dikleştirir. Reformer pilates skolyoz benzeri kronik hastalıkların tedavisinde oldukca etkilidir ve bu yüzden omurga problemleri olan kişiler reformer pilates yardımıyla yaşam kalitelerini arttırabilmektedir.

Boyu Uzatır

Reformer pilatesin bir öteki mühim faydası da boy uzamasına destek olmasıdır. Reformer pilateste temel ilke dirence karşı itme ve çekme hareketi yapmaktır. Dolayısıyla bu hareket tertipli yapıldığında kaslar uzar ve biçimlenir.Vücudunuzun daha uzun ve yağsız bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız reformer pilatesi denemenizde yarar var.

Nefesi Düzenler

Doğru şekilde nefes alıp vermek sağlığı direkt olarak etkileyen bir faktördür.Kaliteli bir yaşam sürmek için buna dikkat etmeniz şarttır. Reformer pilates yaparken her hareket tekraraında derin, yavaş ve ritmik nefesler alınması gereklidir. Böylece otomatikman doğru nefes alıp vermeyi öğrenmiş oluruz.

Karın Sarkmasını Giderir

Reformer pilates yardımıyla karındaki kasları güçlendirip sarkmaları önleyebilirsiniz. Doğum sonrasında karın bölgesinde sarkma yaşayan kişiler reformer pilates yardımıyla bu rahatsız edici görüntüden kurtulabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.