Pürüzsüz Bir Yüz, Temiz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı? Organik Maskeler

0

Hanım olsun adam olsun hepimizin imgesel pürüzsüz bir cilde haiz olmaktır. Bilhassa biz hanımefendiler bebek şeklinde bir cildimizin olmasını oldukça isteriz. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen, sizi bu hayalinize kavuşturacak ev yapımı organik maskelere yer verdik.

Sual: Yüzüm oldukça pürüzlü. Ne yaptıysam düzelmedi. Iyi mi pürüzsüz ve bebek şeklinde bir cilde haiz olabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 miktar saf zeytinyağı, sıcak su, 4 damla limon suyuyla karıştırın.Yüzünüzü masajdan ilkin sabun kulanmadan ılık su ile sudan geçirin,soğuk su ile durulayın. Sonrasında bir miktar zeytinyağı ile hafifçe masaj yapın ve bir süre öylece beklemeye alın. Yine sabun kulanmadan ılık su ile sudan geçirin, soğuk su ile durulayın. Bu işlemden sonrasında yüzünüze taze yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.)

Sual: Cildimin pürüzsüz bir görüntü kazanmasını iyi mi sağlarım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda yulaf, yoğurt, portakal kabuğu rendesi, pirinç unu ve balı karıştırın. Hepsinden 1’er çorba kaşığı kullanabilirsiniz. Boza kıvamına erişince cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Sual: Tenim pütür pütür. Kullandığım hiçbir krem bu durumu tam olarak düzeltemedi. Pürüzsüz bir cilde haiz olmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 kâse öğütülmüş nohut, 1 kâse kil, 2 çorba kaşığı mercimek, 4 çorba kaşığı zeytinyağı ve oldukça azca suyu karıştırıp cildinize sürün. 5 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Arkasından da bir cilt bakım kremi sürün. Bu formülü ayda 2 kez uygulamanızı tavsiye ederim.)

Sual: Kollarımın ve bacaklarımın derisi hem oldukça koyu renkli hem de pütür pütür. Bu görüntünün sıhhatli bir hal kazanması için iyi mi bir formül uygulamam gerekiyor?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (3 çorba kaşığı öğütülmüş badem, 3 çorba kaşığı Türk kahvesi, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çam sakızı ve 1 tane limondan elde edilmiş limon kabuğu rendesini iyice karıştırın. Bu karışımın üstüne ıslanmasını sağlayacak kadar bademyağı dökün. Haftada 1 kez, banyo yaparken cildinizin sorunlu bölgelerini bu karışımla ovun. Renginiz kısa zamanda açılacak, cildiniz ise pürüzsüzleşecektir.)

Sual: Oldukça pürüzlü bir cildim var. Son günlerde soğuk havanın da etkisiyle iyice kurudu ve pütür pütür oldu. Yumuşacık ve pürüzsüz bir cilde haiz olmak en büyük hayalim. Bugüne dek pek oldukça cilt bakım ürünü kullandım fakat hiçbirinden tam bir netice alamadım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (100 gram bitter çikolatayı benmari usulü eritin ve ılıdıktan sonrasında cildinize gösterim. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonrasında da ılık suyla yıkanın. Her gün uygulayabileceğiniz bu formül pütürlerinizi yok edecek, teninizi yumuşatacak ve rahatlatacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pürüzsüz Bir Yüz İçin Badem Maskesi Tarifi

İhtiyacınız olacak malzemeler; 50 gr soyulmuş badem 10 gr Yulaf unu 10 gr portakal yağı ve bir miktar süt. Hazırlanışı: Ilkin bademleri iyice dövün. Sonrasında ılık Su ilave ederek bir karışım haline getirip yoğurun. Karışımın kaşıktan ayrılması zor olana kadar yoğurmaya devam edin. Yoğurma işleminden sonrasında karışıma yulaf unu ve portakal yağını da katarak tümünü 1 Saat 15 Dakika kadar dinlendirin. Karışım dinlendikten sonrasında birazcık süt ilave edin ve bir macun kıvamına getirin. Kullanımı: Bu karışımı yüzünüze sürüp, yumuşak hareketlerle masaj yapın ve minimum otuz dakika tesirini göstermesini bekleyin. Arkasından yüzünüzü bolca suyla sudan geçirin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pürüzsüz Porselen Şeklinde Cilt İçin Yüz Maskesi

Malzemeler

  1. 1 tatlı kaşığı mısır unu
  2. 1 tatlı kaşığı kil
  3. 1 çay kaşığı krem (el yada yüz kremi farketmez)
  4.  Su

Yapılışı: Bir kasede tüm malzemeleri karıştırın. Bu karışımı temiz cildinize 5 dakika masaj yaparak sürün ve 5 dk geçince sudan geçirin. Bu karışım sizi pürüzsüz bir cilde kavuşturacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.