Protein Ağırlıklı Rejim İle Kolay Kilo Verme 3 Günlük Protein Rejimi

0

Et, tavuk, balık, yumurta, süt ve süt ürünleri protein açısından varlıklı gıdalar içinde yer alır. Protein içinde ne olduğu yüksek besinlerin kişiyi uzun süre tok tuttuğu, acıkmayı geciktirdiği, böylece kilo vermeyi kolaylaştırdığı bilimsel araştırmalarla ispatlanmıştır. Mesela meydana getirilen çalışmada sabahları kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyen kişilerin yemeyenlere oranla daha kolay zayıfladığı görülmüştür. Bugünkü rejim köşemizde protein rejimine yer verdik. Protein rejimi yapanların yorumları, bu rejimle zayıflayanlar protein rejiminden oldukca memnun kalıp protein rejimi yardımıyla ideal kiloya indiklerini bildiriyor. Size 3 değişik protein rejim sıralaması örneği verdik, bu 3 listeden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Süratli kilo vermek istiyorsanız ilk listemiz olan, 3 günde 3 kilo zayıflatan protein diyetini yapabilirsiniz. Protein rejimi et, tavuk, yumurta şeklinde proteinli gıdaların tüketimine dayalı bir rejim programıdır. Protein rejiminin en mühim pozitif yanları bu rejim ile verdiğiniz kiloların artık geri alınmamasıdır. Bundan dolayı protein rejimi ödem atıcıdan ziyade yağ yaktıran bir rejimdir. Vücuttaki fazla yağları yakar, basen, göbek çevresi şeklinde istenmeyen kiloların biriktiği yerlerde bölgesel zayıflamakta da mühim rol oynar.  Protein rejim listelerimize geçmeden ilkin protein rejimi hakkında Diyetisyen Hülya Çağatay’ın verdikleri bilgilerden yararlanalım;

Diyetisyen Hülya Çağatay Protein Rejimi İle İlgili Soruları Cevaplıyor

Protein Rejimi Nedir?

Et, tavuk, balık, süt, yoğurt şeklinde proteinler açısından varlıklı yağ oranı düşük, karbonhidrat içermeyen gıdalarla meydana getirilen rejime protein rejimi denir.

Protein Rejimi Niçin Kilo Verdiren Bir Rejimdir?

Protein rejimiyle zayıflamakta etkili olan unsur protein açısından varlıklı gıdaların tüketimine yüksek protein alımına bağlı olarak metabolizmanın hızlanmasıdır. Bundan dolayı proteinler vücut tarafınca zor sindirilen besinlerdir. Bununla birlikte içerik bakımından metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptirler. Böylece protein oranı yüksek gıdalarla beslenmenin sonucunda süratli bir halde zayıflayabilirsiniz.

Protein Rejiminde Yasak Olan ve Özgür Olan Besinler Nedir?

Protein rejiminde özgür olan gıdalar; yumurta, süt, yoğurt, ayran, et, tavuk, balık,

Protein rejiminde yasak olanlar; karbonhidratlar, şekerli besinler, şeker oranı yüksek sebze ve meyveler

Protein Rejiminde Hedef Nedir?

Protein rejimi uygulamasındaki amaç, kısa sürede kolay ve süratli kilo vermektir. Mesela yaz geldiği ve giysiler inceldiği fazla kilolar ortaya çıkmış olduğu için zayıflamak istiyorsunuz; Bu şeklinde durumlarda uzun ya da kısa süreli protein rejimleri yapmış olup oldukca süratli bir halde istenen hedefe ulaşmak temel amaçtır.

Protein Rejimi Herhangi Bir Sıhhat Sorununa Niçin Olur mu?

Protein rejimi, böbrek hastalıkları, karaciğer yağlanması ya da kan kolesterol seviyelerinin yükselmesi şeklinde pek oldukca sıhhat sorununa yol açabilmektedir.

Protein Rejimleri Metabolizmayı Iyi mi Etkisinde bırakır?

Protein rejimleri yapıldığı süreç içinde metabolizmayı pozitif yönde etkisinde bırakır. Yapıldığı süreç içinde metabolizmayı hızlandırır, süratli kilo yitirilmesine niçin olur ve sizi çok da fazla motive eder.

Protein Rejimi İle 3 Günde 3 Kilo Verdiren Rejim Sıralaması 1. Sıralama Örneği

Protein rejimi ile 3 günde 3 kilo veren rejim sıralaması şöyledir;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.