Pirinç Unu Maskesi Yararları Ve Pirinç Nişastası Maskesi Tarifleri

0

Pirinç içeriğindeki vitamin ve mineraller yardımıyla mükemmel bir cilt maskesi malzemesidir. Ciltteki lekeleri yok eder, gözenekleri sıkılaştırır, kan dolaşımını artırarak sıhhatli bir cilde kavuşmanızı sağlar. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan pirinç, pirinç unu ve pirinç nişastası ile yapabileceğiniz cilt maskesi tarifleri; (Pirinç unu ve pirinç nişastasını marketlerden temin edebilirsiniz) Pirinç unu maskesi kullananlar bu maskeden oldukça memnun kaldıklarını dile getiriyorlar.

Pirinç unu maskesinin yararları

  1. Peeling tesiri yardımıyla cildi ölü hücrelerden arındırır.
  2. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler.
  3. Cildi sıkılaştırır.
  4. Güneş lekelerini ve ciltteki lekeleri yok eder.
  5. Ciltteki aşırı yağı emip cildin pH seviyesini dengeler.
  6. Cildi nemlendirmeye destek sunar.

Suna Dumankaya’dan cildi tazeleyen ölü hücrelerden arındıran  pirinç maskesi

1 kahve fincanı çekilmiş pirinç, 1 kahve fincanı çekilmiş kırmızı mercimek, 1 kahve fincanı kil, 1 kahve fincanı vücut kremi ve 1 tatlı kaşığı lavanta yağından oluşan malzemeleri boza kıvamına getirecek kadar suyla karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp bir süre beklemeye alın. Bu formül cildinizi ölü hücrelerden arındırır. Arkasından da 1 su bardağı sütü 1 su bardağı kremşantiyle çırpın. Neskafeyi birazcık sütün içinde eritin. Ayrı bir kapta 3 yumurta akı ile 4 çorba kaşığı balı çırpın. Tüm bu malzemeleri karıştırın ve içine 100 gram eritilmiş çikolata ilave edin. Bu karışımı temizken cildinize sürün. 10 dakika bekletip yıkanın. Ölü deriniz yerini canlı bir tene bırakacak, cildiniz kış uykusundan uyanacaktır.

Suna Dumankaya kuru cildi nemlendiren ve nefes cildi normale döndüren pirinç maskesi tarifi

İhtiyacımız olacak malzemeler; 1 yiyecek kaşığı pirinç unu, 1 kahve fincanı süt, Karıştırıp cildinize ve dekoltenize sürün. 15-20 dakika bekledikten sonrasında ilkin sıcak, sonrasında soğuk suyla sudan geçirin. Bu maskeyi haftada iki gün uygulayın.

Suna Dumankaya’dan yağlı ciltler için pirinç unu maskesi

İhtiyacımız olacak malzemeler; 1 yiyecek kaşığı limon suyu, 1 yiyecek kaşığı havuç suyu, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı pirinç unu bir kapta karıştırın, 25 dakika cildinizde beklemeye alın. Yüzünüzü sodalı suyla yıkayarak işlemi bitirmiş olun.

Suna dumankaya’dan göz altı morlukları için pirinç maskesi

İhtiyacımız olacak malzemeler; 1 çorba kaşığı sütle haşlanmış pirinç lapası, 1 tane elma suyu, yarım paket yaş maya 1 çay kaşığı arı sütü. Ilk olarak 1 çorba kaşığı pirinci bir miktar sütün içinde haşlayıp, lapa haline getirin. Sonrasında cam kase içinde; 1 çorba kaşığı sütle haşlanmış pirinç lapasını, 1 tane elmanın suyunu, yarım paket yaş mayayı ve 1 çay kaşığı arı sütünü krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Krem kıvamına gelen maskeyi temiz bir gazlı bezin içine koyun. Malzemeler gazlı bezin içinde duracak şekilde ikiye katlayın ve gözaltlarınıza yerleştirin. Maskeyi 30 dakika süresince gözaltlarınızda beklemeye alın. ( Bu işlemi yatarak yapmış olursanız daha kolay olacaktır.) Tertipli olarak haftada 1 ya da 2 gün uygulayın.

Suna Dumankaya’dan sivilce geçiren pirinç maskesi tarifi

Bir çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yıkadığınız yüzünüze maskeyi sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Yıkadıktan sonrasında bir şişe maden suyuna yarım limon sıkıp, cildinizi bununla silin.

Suna Dumankaya’dan ciltteki pürüzleri gideren pirinç unu maskesi

Eşit oranda yulaf, yoğurt, portakal kabuğu rendesi, pirinç unu ve balı karıştırın. Hepsinden 1’er çorba kaşığı kullanabilirsiniz. Boza kıvamına ulaşınca cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.

2. Tarifim; Haftada bigün cildinize kese ya da peeling yapın. Ek olarak iki çorba kaşığı öğütülmüş pirinç, bir çorba kaşığı kırmızı mercimek, iki çorba kaşığı kil, iki çorba kaşığı el kremi ve iki çorba kaşığı suyu karıştırın. Bu karışımla cildinize masaj uygulayın. Yıkadıktan sonrasında bu kez tüm cildinizi sıkılmış bir limonun kabuğuyla ovuşturun.

Suna Dumankaya pirinç ile gözenek sıkılaştırıcı maske

Birer çorba kaşığı greyfurt suyu, havuç suyu ve pirinç nişastasını, bir tatlı kaşığı kaymakla karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve 20 dakika beklettikten sonrasında yıkanın. Bu formülden haftada üç kez yararlanın. Ek olarak her gün birer çorba kaşığı maden suyu ve elma sirkesini karıştırıp, temiz cildinize sürmeyi de alışkanlık haline getirmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.