Pirinç Lapası Rejimi İle 2 Günde 3 Kilo Zayıflama Rejimi

0

Pirinç Lapası Rejimi İle 2 Günde 3 Kilo Zayıflama Rejimi

“Bu makalemizde 2 günde 3 kilo verdiren pirinç diyetini okuyabilirsiniz.”

2 günlük pirinç lapası rejimi oldukça popüler bir rejimdir. Pirinç lapası rejimi ile 2 gün benzer biçimde kısa bir sürede 3 kilo verebilirsiniz. Bu rejimi uygulamadan ilkin doktorunuza danışmanızda yarar vardır. Pirinç lapası rejiminden ilkin pirincin yararları hakkında bilgiler verelim;

Pirincin sağlığa olan faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür. Pirinçte bolca oranda E ve B vitaminleri vardır. Ek olarak içinde bulunan yüksek potasyum yardımıyla vücuttaki toksinlerin atılmasında etkili rol oynar. Pirinç diüretik özellikleri ile vücuttaki fazla ödemi atar ve daha ince zarif görünmenizi sağlar. Pirinçtek lifler bağırsaklar için oldukça faydalıdır. Bu yönüyle pirinç mide ve bağırsak hastalıklarına şifadır. Pirinçteki kalsiyum kemiklerin kuvvetlenmesine destek verir. Ek olarak pirinç cilt ve tırnakların parlak görünmesini sağlar. Pirinç içeriğindeki bolca karbonhidrat ile vücuda enerji verir. 100 gram pişmiş pirinçte averaj 100 kcal kalori vardır. Bu da içeriğindeki azca yağ içeriğini göstermektedir. Özetle pirinç hem sıhhat için oldukça faydalıdır, hem de zayıflamaya destek olan bir besindir.

Pirinç Rejimi Iyi mi Yapılır?

2 günlük pirinç lapası rejimi yapmak için ufak bir tencerede 1 çay bardağı pirinci, 3 çay bardağı suda kaynatın. Pirinçler dibe yapışmadan ocağın altını kapatın. Böylece pirinç lapa bir hale gelecek ve yemesi kolay olacaktır.

Üstüne

  1. Kırmızı pul biber
  2. Nane
  3. Sumak
  4. Kara biber

Bu baharatları bol miktarda serpin; O şekilde ki pilavın rengi iyice değişmeli;

Üstüne 2 tepeleme yiyecek kaşığı yoğurt ilave edip iyice karıştırın.

Pirinç lapası rejimi oldukça sağlıklıdır. Oldukca mühim bir gıda olan pirinç içeriğindeki E ve B vitaminleri benzer biçimde mineral ve elementlerle sıhhat için faydalıdır.

Pirinç rejimi tek tip rejimle rejim yapılmasını elde eden bir rejimdir. Pirinç rejimi 1940 senesinde Kempher tarafınca vücutta tansiyonu düşürmek için kullanılmıştır. Bu tedavi sonrasında pirinç rejimi zayıflama rejimleri içinde yer almıştır.

Pirinç lapası rejimi 400-900 kalorilidir. Bu rejimde protein ve tuz oldukça azdır. Bu rejim günlük averaj yarım zayıflamanızı sağlamaktadır. Bu açıdan cezbedici olan pirinç lapası rejimi oldukça faydalıdır. Bu rejimi uygulamada en zor nokta bir süre sonrasında bıkkınlık vermesidir. Yalnız bir çeşit yiyecek türünün uzun süre yenmesi imkansıza yakındır. En sevilen yiyecek bile uzun süre yendiğinde bıktırıcı olmaktadır. Özetle pirinç lapası rejimi benzer biçimde tek tip gıdaya dayalı gıda rejimleri uzun sürdürülmemeli ve belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Aksi taktirde bu rejim sağlığa faydasından oldukça zarar verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.