Pembe Kuvars Taşının Özellikleri ve Yararları Nedir?

0

Pembe kuvars taşı kristal minerallerden oluşan, doğada nadir görülen kıymetli taşlardandır. Gücü kuvveti ve aşkı simgeleyen pembe kuvars taşı gül kuvars (rose kuvars) olarak da bilinmektedir. Pembe kuvars taşını birçok alanda kullanmak mümkündür. En çok da fazla takı aksesuarı olarak kullanılır. Üstünde takı aksesuarı olarak kullanıldığı benzer biçimde odanın bir köşesinde zerafeti ve yararları için de kullanılmaktadır. Pembe kuvars taşının güzelliği altında çokça faydası bulunmaktadır. Negatif enerjiyi almasıyla birlikte yerine pozitif enerjiyi bırakır. Böylece ruh sağlığına oldukça iyi gelmektedir.

Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Pembe kuvars ( gül kuvars) taşlarının görüntüsü ya dumanlı ya da içi berrak cam gibidir. İçi berrak olan pembe kuvars taşına adam kuvars, dumanlı görüntüsü olan pembe kuvars taşına dişi kuvars denir. Pembe kuvars taşının en açık ton pembeden en koyu pembeye değişen renk tonları vardır.  Cama benzeyen pembe kuvars taşı pembenin en açık tonlarına haiz olup, şahane bir görüntüye haizdir.

Pembe Kuvars Dünyada Ve Türkiye’de Nerelerden Çıkarılır?

 Pembe Kuvars taşının dünyada bulunmuş olduğu bölgeler Brezilya ve Madagaskar’dır. Türkiye’de ise kuvars taşı Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Aydın ve Balıkesir bölgelerinde çıkarılmaktadır. ,

Pembe Kuvars Taşının Yararları

Pembe kuvars taşının başlıca faydalarında biri hücrelerin yenilenmesini sağlar. Pembe kuvars taşını üstünde taşıyan insanoğlu zaman içinde daha iyi hissettiklerini ve oldukca daha dinç olduklarını söylerler. Vücut yenilendikçe direnç arttığı için hastalıklara karşı daha kuvvetli bir bünyeye haiz olurlar. Bu yüzden olsa gerek pembe kuvars taşını üstünde taşıyan kişilerin hastalık geçirme olasılığı daha minimum seviyededir.

 • Pembe kuvars taşı kalp, böbrek ve akciğer benzer biçimde organlar için faydalıdır. Bu organları rahatsız olan kişilerin üstünde taşımaları tavsiye edilir. 
 • Pembe kuvars cep telefonu, bilgisayar, tv benzer biçimde cihazlardan yayılan radyasyonu alır.
 • Pembe kuvars taşı vücudu yenileyerek daha dinç olmayı sağlar. 
 • Pembe kuvars taşı beyin fonksiyonlarını uyararak baş ağrısını geçirmeye destek verir.
 • Romatizma ağrılarına şifa olur. 
 • Pembe kuvars çevresindeki ve kendi üstündeki negatif enerjiyi yok ederek, hayata daha pozitif yönde bakmanızı sağlar.
 • Pembe kuvars sevgiyi ve huzurunu arttırır. 
 • Vücuda canlılık verir.
 • Pembe kuvars taşı dikkati toplamaya destek verir. Odada yada üstünde bulundurmak konsantrasyonu artırır. 
 • Pembe kuvars görme enerjisini arttırır.
 • Dolaşım ve sindirim sistemi için faydalıdır. 

Pembe Kuvars Radyasyonu Çeker mi?

Günümüz çağdaş çağlarında teknolojik aletler bayağı fazla kullanılmaya başlanmıştır. Neredeyse evlerin her odasında teknolojik aletlere yer verilmiştir. Telefon, tablet, bilgisayar, tv benzer biçimde aletler bulundukları alanda radyasyonu 2 katına çıkararak etrafa yaymaktadır. Bu aletlerle aynı odada bulunan şahıs bayağı fazla radyasyona maruz kalır. Bu sebeple radyasyonu çekmesi için organik taş olan pembe kuvars taşından faydalanabilirsiniz. Pembe kuvars taşı radyasyonu çekmek için kullanabileceğiniz en iyi taşlardan biridir. 

Telefon, tablet benzer biçimde aletlerin olduğu odada uyuyorsanız yatağınızın yanı başındaki komodinin üstüne pembe kuvars taşı koyabilirsiniz. Hem de televizyonlu odalara da büyük bir pembe kuvars taşı koyarak odaya yayılan radyasyonu taşın çekmesini sağlayabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Iyi mi Kullanılır?

Pembe kuvars taşını takı olarak kullanabilirsiniz. Kolye, bilezik, küpe ve yüzük üstünde oldukca zarif duran bir taştır. Hem şık gözükmek hem de vücudunuzdaki fena enerjinin çekmesi için takı olarak tercih edebilirsiniz.

  Pembe kuvars taşını yalnız takı olarak değil süs eşyası olarak da kullanabilirsiniz. Odanızda, salonunuzda, ya da masanızın üstünde pembe kuvars taşını kullanarak hem şık bir aksesuar elde etmiş olmuş olursunuz. Hem de odadaki negatif enerjiyi, teknolojik aletlerin yaymış olduğu radyasyonu çekmiş olmuş olursunuz.

  Pembe kuvars taşının bir öteki kullanım alanı ise cilt bakımındadır. Bilhassa son dönemlerde cilt bakımında kullanılan pembe kuvars roller yüz masaj aleti cilde kullanılmaktadır. Doğal pembe kuvars taşı yüz masaj aleti satın alırken orijinal taş olmasına dikkat ederek, güvenilir bir yerden satın almalısınız.

  Pembe kuvars taşını takı, obje yada cilt bakımında kullmak haricinde, pozitif enerji verdiğinden dolayı çantanızda ya da cebinizde de taşıyabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Iyi mi Temizlenir?

Pembe kuvars taşının uzun ömürlü olması için  temizliği birkaç yöntemle yapılabilmektedir. En etkili olan yöntemler şunlardır; 

Toprağa gömme;

Pembe kuvars taşı öteki organik taşlarda da olduğu benzer biçimde uzun vakit kullanıldığında hususi durumunu şu demek oluyor ki enerjisini kaybeder. Pembe kuvars taşının hususi durumunu yitirmemesi için taşınızı toprağa gömerek bigün bekleterek taşın toplamış olduğu negatif enerji temizlenir. Beklettiğiniz pembe kuvars taşını su ile yıkayarak tekrardan kullanabilirsiniz.Taşı çıkarttıktan sonrasında negatif enerjiye maruz kalan toprak temizlenmelidir.  Kapalı ortamda ki bir saksıya gömmek yerine, olanak var ise açık ortamda da bulunan toprağa gömülmesi daha yararlı olacaktır. Şunu da belirtelim, yeni aldığınız pembe kuvars taşını da ilk gün toprakta bekletmeli ertesi günü yıkayarak kullanmalısınız.

 Tuzlu suda beklemeye alma;

Tuzlu suda bekleme yöntemi bir çok organik taş için etkilidir. Sadece bazı organik taşlarını yapısına zarar verebilir.

Bir kasenin içine su doldurulur ve 1 tatlı kaşığı deniz tuzu atarak su karıştırılır. Çözünen suyun içine pembe kuvars taşı koyulur ve 12 saat bekletilir. 12 saat bekleyip taşı çıkarttıktan sonrasında birkaç dakika suyun altında yıkanır.

Tütsü ile temizleme;

Pembe kuvars taşını birkaç dakika su ile yıkanır. Sonrasında sandal yada adaçayı tütsüyü yakıp, 5 dakika kuvarz taşının her yerini tütsülenir. 

 Ametist taşının yanında beklemeye alma;

Ametistin yapısında hem demir hem de yüksek enerji ihtiva eder. Pembe kuvars taşı 24 saat süresince temizlenmiş ametist taşının yanında bekletilir. Bu şekilde pembe kuvars taşı negatif enerjilerden arınmış olur. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.