Papatya Çayı Kilo Verdirir mi İştah Keser mi

0

Papatya çayının oldukça yararlı olduğu bilinmektedir. Tüm malum faydalarının yanında, papatya çayı zayıflamaya de destek olduğu çoğunlukla kim bilir. Papatya çayı, iştah kapattığından zayıflamaya destek olmaktadır. Bunun için ise aksatmadan günde 1 yada 2 fincan papatya çayı içilmelidir.

Papatya Çayının Zayıflamaya Yararları Nedir?

  1. Papatya çayı içeriğindeki idrar sökücü bileşenlerle vücutta dokularda biriken su, sıvı ve öteki atıkların atılmasına destek olur. Bunun bir sonucu olarak, vücuttaki ödemin atılmasını sağlar ve zayıflamaya destek verir.
  2. Papatya çayında bol miktarda bulunan kalsiyum ve potasyum vücutta detoks tesiri yaratarak zayıflamaya destek verir. Papatya çayı iyi bir sakinleştiricidir. Sakinleştirici olması zayıflamayla alakasız şeklinde görünse de durum {hiç de} o şekilde  değildir. İnsanlar stres altındayken daha oldukça yiyecek bölgeler ve bu yüzden süratli kilo alırlar. Tam bu aşamada işte papatya çayının sakinleştirici tesiri, kilo alımını engeller.
  3. Papatya çayının sakinleştirici tesiri bir tek stresi ortadan kaldırmaz bununla birlikte uykusuzluğu da giderir. Uyku problemlerinin de vücutta kilo alımında görevi vardır. Bu sebeple uykusuzluk vücutta daha azca insülin üretilmesine niçin olur ve bu da kilo alımına neden olur. Bu yüzden tüketilecek papatya çayı kişinin hem sinirleri yatıştırır hem de daha iyi uyku çekmeye destek verir. Bu saydığımız yararları kişinin kilo alımını engellemektedir.

Papatya Çayı Zayıflamak İçin Iyi mi Yapılır?

Papatya çayı hazırlamak için 1 bardak suyu kaynatın ve içine 1 tatlı kaşığı papatya ekleyip 5 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız papatya çayını kilo vermek için her gün içmeye itina gösterin. Ek olarak içine atacağınız çubuk tarçın yardımıyla tatlı krizleri yaşamayı da engelleyebilirsiniz.

Papatya Çayı İle Uzmanlardan Zayıflatan Çay Tarifleri

Şeyda Çoşkun’dan Papatya İle Göbek Eriten Çay Tarifi

Malzemeler

  1. 1 tatlı kaşığı papatya
  2. 1 tatlı kaşığı rezene
  3. 1 tatlı kaşığı anason
  4. 1 tatlı kaşığı ısırgan otu
  5. 1 tatlı kaşığı funda

Hazırlanışı

1 litre kaynamış su içine papatya, rezene, anason, ısırgan otu ve fundayı ekleyip 15-20 dakika demlemesini bekleyin. Sonrasında ise süzgeçten geçirin ve ılıdıktan sonrasında tüketin.

Nebat ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Papatya İle Zayıflatan Çay Tarifi

Bir tencere içine su doldurun ve kaynatın. Su kaynamaya başlarken içine birer tutam adaçayı, biberiye, ketentohumu, papatya, kiraz sapı, sinameki ve mercanköşkünü ekleyip 5 dakika kadar daha kaynatın. Peşinden tencereyi ocaktan alın ve süzüp bir cam şişe içine doldurun. Hazırladığınız bu çayı her akşam için. Bu çay hem metabolizmayı hızlandırır hem de yağ yakımına destek verir.

Nebat Uzmanı Suna Dumankaya’dan Papatya Çayı İle Yağ Yakan, Zayıflatan Çay Tarifi

Birazcık su içine aynı oranda papatya, rezene, kuşburnu, sinameki, biberiye ve funda yaprağını ekleyip düzgüsel çay şeklinde demleyin. Bu çayı her sabah taze hazırlayıp bir fincan için. Bu nebat çayı basen bölgesini inceltmeye ve basenlerdeki selülitleri azaltmak için oldukça etkilidir. Bu çayın yanına bir de spor eklerseniz hızla kilo verebilir ve istediğiniz vücuda ulaşabilirsiniz.

Papatya İle Zayıflama Tarifi

Malzemeler; 1 lt su, 1 demet taze adaçayı, 2 limon, 1 çorba kaşığı papatya

  1. 1 litre su içine papatya, adaçayı ve limonu ekletip 10 dakika kaynatın. Su kaynadıktan sonrasında 5 dakika demlemesini bekleyin ve süzgeçten geçirin. İsteğe bağlı olarak içine stevia ya da tatlandırıcı katabilirsiniz.

Bitkisel Zayıflama Organik Zayıflama Şekilleri Zayıflamak İçin Çay Tarifi Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.