Oryalle Saç Iyi mi Açılır Evde Oryalle Saç Açma Yöntemi

0

10 Adımda Toz Açıcı İle Saç Açma Yöntemi

3 değişik saç açma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki, oriyal (toz açıcı) ile saç açmadır. İkincisi saç rengini boyayla açmaktır. Üçüncüsü ise organik yöntemlerin kullanılmasıdır. Makalemizde toz açıcı ile saç açma işlemini anlatacağız.

Toz Açıcı Ne Anlamına gelir?

Toz açıcılar saçı açmak için en fazlaca tercih edilen ürünlerdendir ve oryal diye de bilinirler. Evde saç açmak için ekseriyetle Wella blondor, Schwarzkopf, Loreal ve benzeri markaların toz açıcıları kullanılır. Toz açıcı tutarları, marka ve miktarına gore değişmektedir. Fiyatlar 7 TL ile 45 TL arasındadır.

Oryal toz açıcılar beyaz ve mavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuaförler bir çok süre mavi rengin daha iyi netice verdiğini anlatmaktadır.

Toz Açıcı İle (Oryalle) Saç Iyi mi Açılır?

 1. Kozmetikçiden toz açıcı satın alın.
 2. Ellerinize eldiven takının.
 3. Plastik yada cam bir kaseye, 2-3 yiyecek kaşığı toz açıcı (oryal) ilave edin. İçerisine bir çay bardağı oksidan ilave edin.
 4. Kaç derecelik oksidan kullanılması hakkında yazımızın sonunda data alabilirsiniz.
 5. Saçlara uyguladığınızda rahat tarayabilmeniz ve saçlarınıza daha çok nüfuz edebilmesi için bir yiyecek kaşığı zeytinyağı katın. Benzeşik bir kıvam elde edene kadar iyice karıştırın. Malzemelerin hepsini Watsons, Gratis ve benzeri kozmetik mağazalarından alabilirsiniz.
 6. Kıvama gelinceye dek bir boya fırçası ile karıştrımaya sürdürün.
 7. Ne fazlaca katı, ne de fazlaca sıvı olmayacak şekilde bir karışım hazırlayın.
 8. Ensenizden başlayarak kafanızın üst kısmına doğru sürün.
 9. Ondan sonra tüm saç tellerinize parmaklarınızla dokunarak güzelce yedirin.
 10. Bu işlemin arkasından açıcıyı saçınızda ortalama 20-25 dk beklemeye alın. Bu süre 35 dakikayı aşmamalıdır. Burası uygulamanın kilit noktasıdır. Eğer azca bekletirseniz saç rengi turuncuya döner, güzel bir platin rengi yada parlak bir sarı elde etmeniz mümkün olmaz. Fazlaca bekletirseniz saçlarınızın yanma riski vardır.
 11. 5 dakikanın bile önemi büyüktür. Onun için evde saç rengi açmak dikkat gerektirir. Bu uygulama düşük volümlerle yapılmalıdır.

Toz Açıcı İle (Oryalle) Saç Açmanın Püf Noktaları Nedir?

Toz açıcıyla birlikte oksidan kullanılması gerekir. Böylelikle toz saç açıcı sıvı bir hale gelir, kıvamı yoğunlaşır ve saçlara daha kolay uygulanır. Sıvı Peroksit olarak da malum oksidan, saç boyalarıyla birlikte ayrı bir kutuda sunulmaktadır. Doğal piyasada yalnız oksidan bulmak da mümkündür.

 1. Toz açıcılar kaşlar, kirpikler ve yüzde çıkan tüyler için asla kullanılmaz.
 2. Eskiden toz açıcı kullandıysanız ve saç derinizde herhangi bir mesele meydana getirdiyse, saç derinizde duyarlılık var ise, zedelenme, yıpranma, kaşıntı, çizik, kesik ve yara benzer biçimde durumlar mevcutsa toz açıcıdan uzak durulmalıdır.
 3. Toz açıcıları koklamak ve içine çekmek sakıncalı olabilir.
 4. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Böyle bir durum olduysa derhal gözlerinizi bolca suyla yıkamalısınız.

Hangi Toz Saç Açıcı Saçınızı Ne Kadar Açar?

 1. 20 volüm toz açıcı saçlarınızı 2 ton açar
 2. 30 volüm toz açıcı saçlarınızı 3 4 ton arası açar
 3. 40 volüm toz açıcı saçlarınızı 5-6 ton arası kadar açar
 4. 40 Volümden yukarısı yoktur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.