Oryalle Saç Nasıl Açılır Evde Oryalle Saç Açma Yöntemi

0

10 Adımda Toz Açıcı İle Saç Açma Yöntemi

3 farklı saç açma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki, oriyal (toz açıcı) ile saç açmadır. İkincisi saç rengini boyayla açmaktır. Üçüncüsü ise doğal yöntemlerin kullanılmasıdır. Makalemizde toz açıcı ile saç açma işlemini anlatacağız.

Toz Açıcı Ne Demektir?

Toz açıcılar saçı açmak için en çok tercih edilen ürünlerdendir ve oryal diye de bilinirler. Evde saç açmak için ekseriyetle Wella blondor, Schwarzkopf, Loreal ve benzeri markaların toz açıcıları kullanılır. Toz açıcı fiyatları, marka ve miktarına göre değişmektedir. Fiyatlar 7 TL ile 45 TL arasındadır.

Oryal toz açıcılar beyaz ve mavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuaförler çoğu zaman mavi rengin daha iyi sonuç verdiğini söylemektedir.

Toz Açıcı İle (Oryalle) Saç Nasıl Açılır?

 1. Kozmetikçiden toz açıcı satın alın.
 2. Ellerinize eldiven takın.
 3. Plastik veya cam bir kaseye, 2-3 yemek kaşığı toz açıcı (oryal) ekleyin. İçerisine bir çay bardağı oksidan ilave edin.
 4. Kaç derecelik oksidan kullanılması hakkında yazımızın sonunda bilgi alabilirsiniz.
 5. Saçlara uyguladığınızda rahat tarayabilmeniz ve saçlarınıza daha fazla nüfuz edebilmesi için bir yemek kaşığı zeytinyağı katın. Homojen bir kıvam elde edene kadar iyice karıştırın. Malzemelerin hepsini Watsons, Gratis ve benzeri kozmetik mağazalarından alabilirsiniz.
 6. Kıvama gelinceye dek bir boya fırçası ile karıştrımaya sürdürün.
 7. Ne çok katı, ne de çok sıvı olmayacak şekilde bir karışım hazırlayın.
 8. Ensenizden başlayarak kafanızın üst kısmına doğru sürün.
 9. Daha sonra tüm saç tellerinize parmaklarınızla dokunarak güzelce yedirin.
 10. Bu işlemin ardından açıcıyı saçınızda yaklaşık 20-25 dk bekletin. Bu süre 35 dakikayı aşmamalıdır. Burası uygulamanın kilit noktasıdır. Eğer az bekletirseniz saç rengi turuncuya döner, güzel bir platin rengi veya parlak bir sarı elde etmeniz mümkün olmaz. Çok bekletirseniz saçlarınızın yanma riski vardır.
 11. 5 dakikanın bile önemi büyüktür. Onun için evde saç rengi açmak dikkat gerektirir. Bu uygulama düşük volümlerle yapılmalıdır.

Toz Açıcı İle (Oryalle) Saç Açmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Toz açıcıyla beraber oksidan kullanılması gerekir. Böylelikle toz saç açıcı sıvı bir hale gelir, kıvamı yoğunlaşır ve saçlara daha kolay uygulanır. Sıvı Peroksit olarak da bilinen oksidan, saç boyalarıyla beraber ayrı bir kutuda sunulmaktadır. Tabii piyasada yalnız oksidan bulmak da mümkündür.

 1. Toz açıcılar kaşlar, kirpikler ve yüzde çıkan tüyler için asla kullanılmaz.
 2. Eskiden toz açıcı kullandıysanız ve saç derinizde herhangi bir sorun meydana getirdiyse, saç derinizde hassasiyet varsa, zedelenme, yıpranma, kaşıntı, çizik, kesik ve yara gibi durumlar mevcutsa toz açıcıdan uzak durulmalıdır.
 3. Toz açıcıları koklamak ve içine çekmek sakıncalı olabilir.
 4. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Böyle bir şey olduysa derhal gözlerinizi bol suyla yıkamalısınız.

Hangi Toz Saç Açıcı Saçınızı Ne Kadar Açar?

 1. 20 volüm toz açıcı saçlarınızı 2 ton açar
 2. 30 volüm toz açıcı saçlarınızı 3 4 ton arası açar
 3. 40 volüm toz açıcı saçlarınızı 5-6 ton arası kadar açar
 4. 40 Volümden yukarısı yoktur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.