Nesquik Kilo Aldırır Mı Iyi mi Yapılır Gıda Kıymeti Nedir

0

Evlatların oldukca sevmiş olarak tükettikleri Nesquik gerek kahvaltılarda gerek ara öğünlere tüketilen bir besindir. Yalnız evlatların değil büyüklerin de hala yemekten vazgeçemedikleri bir lezzete haizdir. Leziz olmasının yanı sıra hazırlanması da oldukça ergonomik ve kolaydır. Hem de günlük alınması ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin birçoğu nesquikten alınabilir. Bunula beraber sütlü gevrek nesquik çocuklarda kemik gelişime katkı sağlar. Birçok şahıs tarafınca oldukca sevilen nesquik gevrek kalorisi düşük besinler içinde yer alır. Bu yüzden rejimde olup ve formunu korumak isteyenler rahatça nesquik tüketebilirler.

Nesquik Kaç Kalori

  • 1 Porsiyon 30 gram (7 yiyecek kaşığı) Nesquik Kakaolu Buğday Ve Mısır Gevreği 115 kaloridir.
  • 1 Porsiyon 30 gram (7 yiyecek kaşığı) Nesquik Sütlü Kakaolu Buğday Ve Mısır Gevreği 119 kaloridir.
  • 1 Porsiyon 30 gram (7 yiyecek kaşığı) Nesquik Çikolatalı Buğday Ve Mısır Gevreği 121 kaloridir.

Nesquik Gevrek Kilo Aldırır Mı Rejimde Yenir Mi?

Bir kase şu demek oluyor ki 7 yiyecek kaşığı Nesquik Kakaolu Buğday Ve Mısır Gevreği 115 kaloridir. Kalori açısından nesguik düşük kalorili grubunda yer alır. Nesquik süt ile beraber tüketildiği süre hem tok meblağ hem de kalori kıymeti düşük olduğundan kilo aldırmaz. Nesquik yerken bununla beraber kilo aldırmasın ve formum bozulmasın istiyorsanız nesquik gevreğin kakaolu olanı şu demek oluyor ki en düşük kalorili olanı tüketmelisiniz. Velhasıl nesquik gevrek oldukca fazla tüketilmediği taktirde kilo yapmaz, rejimde olanlar ve formunu korumak isteyenler gönül rahatlığıyla nesquik tüketebilirler.

Nesquik Yararları Nedir?

Sabahları ufak bir kase sütlü nesquik yiyecek çocuklar için oldukca yararlıdır. Sütlü nesquik gevrek tüketerek günlük alınması ihtiyaç duyulan tahıl, vitamin ve mineralin çoğunu almış olurlar. Nesquik tam tahıllı bir besin olup içinde 7 vitamin ve mineral ihtiva eder. Bu vitamin ve mineraller vücudun gereksinim duyduğu demir, kalsiyum ve D vitaminini almayı sağlar. Nesquik gevrek, tam tahıllı olmasıyla da evlatların daha zinde ve enerjik bigün geçirmelerine destek sunar. Nesquik gevreği sevmiş olarak yiyen çocuklar nesquikle beraber sevmiş olarak süt de içmiş olurlar. Süt ile buluşan nesquik gevrek ise çocuklarda kemik gelişimini destek sunar.

Nesquik Iyi mi Tüketilir?

Nesquik Sütlü Kakaolu Buğday ve Mısır Gevreğini marketten veya bakkaldan satın alabilirsiniz. Bir kase içine 30 gram şu demek oluyor ki 7 yiyecek kaşığı nesquıik eklenmiş olur ve üstüne yarım su bardağı (125ml) süt ilave edin. Afiyet Olsun.

Nesquik Gıda kıymeti Nedir?

100 gram Nesquikte;

Kalori 383 kcal

Lif 7 g

Karbonhidrat 75 g

Protein 8 g

Kalsiyum 487 mg

Yağ 4 g

Demir 11 mg

Sodyum 0.51 g 

Kolesterol 0 mg

A Vitamini 0 IU 

C Vitamini 0 mg

Potasyum 0 mg

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.