Nar Kabuğunun Saça Yararları Ve Nar Kabuğu İle Saç Maskesi Tarifi

0

Nar insan sağlığına olan faydalarının yanı sıra cilt ve saçlara da faydası saymakla bitmeyen bir meyvedir. Nar bu özelliğinden dolayı kozmetik sektöründe de çoğunlukla kullanılır. Nardan meydana getirilen saç ve cilt maskeleri, bakım ürünleri kozmetikçilerden temin edilebilir.

Narın, Nar Suyunun Cilde Ve Saça Yararları

 1. Nar C vitamini açısından varlıklı özleri yardımıyla cildin kolajen yapısını destek sunar, sıhhatli ve parlak kalmasını sağlar.
 2. Nar cilt hücrelerinin yenilenmesine destek verir. Epidermiyi (cildin dış tabakasını) koruyup, dermisi doğrusu (cildin iç katmanında) yeni hücrelerin üretilmesini sağlar.
 3. Nar suyu en kuvvetli organik nemlendiricilerden olduğundan saçları kökten uca nemlendirir, kurumasını önler. Nemli saçta saç kırıkları ile daha azca karşılaşılır.
 4. Nar punicic asit maddesi bakımından varlıklı bir meyvedir, bu özelliği yardımıyla cildinizi organik yoldan nemlendirir.
 5. Narın cilde mühim yararlarından biri de sivilceleri geçirme özelliği olmasıdır. Sivilce olan yere nar suyu sürebilirsiniz.
 6. Nar, omega-5 yağ asitinin bir türü olan punicic asit maddesi içerdiğinden cildi nemlendirir, kuru çatlamış ve tahriş olmuş cildi onarır.
 7. Nar, cildi özgür köktencilik hasarına karşı korur, cilt kanserini önler. Nar ek olarak güneş ışınlarının cilde zarar vermesini engellemiş olan güneş koruyucu bileşiklere haizdir.
 8. Nar suyu kollajen ve esneklik üretimini arttırır. Yeni cilt hücresi üretimi için ihtiyaç duyulan neredeyse tüm antioksidanları ihtiva eder.Yüzdeki yaraların iyileşmesini sağlar.

Güzellik Uzmanı Alev Ayvaz’dan Cildi Yenileyen, Ölü Hücre Tabakasını Atan Nar Maskesi

Malzemeler

 1. Yarım Nar
 2. Yarım çay bardağı elma sirkesi
 3. 1 yumurta sarısı
 4. 1 yiyecek kaşığı bal

Yapılışı: Narı iyice ezdikten sonrasında öteki malzemeleri de ilave edip bir güzel karıştırın. Bir pamuk yardımıyla cildinize sürün ve 10-15 dakika kadar bekletip sudan geçirin. Cildinizdeki serinleme ve gözeneklerin açıldığını hissedeceksiniz.

Eczacı Selen Esener’den Nar Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı nar suyu
 2. 1 tatlı kaşığı yaş maya
 3. 2 damla aloe vera yağı(organik zeytin yağı da kullanabilirsiniz)

Yapılışı: Yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekletip tam kuruduktan sonrasında yıkıyorsunuz. Tonik ve nemlendiricinizi sürmeyi dikkatsizlik etmeyin. Haftada üç gün uygulanabilir

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Saç Dökülmesini Durduran Nar Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 bardak nar tanesi
 2. 2 bardak ılık su
 3. 1 poşet yaş maya
 4. 1 tatlı kaşığı toz acı biber
 5. 1 yiyecek kaşığı bal
 6. 1 tatlı kaşığı hintyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: 1 bardak nar tanesi, 2 bardak ılık su, 1 paket yaş maya, 1 tatlı kaşığı toz acı biber, 1 yiyecek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı hintyağı’nı cam bir kavanoza ekleyip azını iyice kapatıp mayalanmaya bırakın. Mayalanan saç dökülmesini durduran toniği süzüp Sprey bir şişeye doldurun. Haftada 2 kere saç diplerine 10 kez sıkın saçınıza bone ve ya tülbent takıp 40- 45 dakika masaj yapmadan beklemeye alın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilt İçin Nar Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. Yarım yiyecek kaşığı nar suyu
 2. 1 tatlı kaşığı badem yağı
 3. 1 tatlı kaşığı polen tozu

Yapılışı: Yarım yiyecek kaşığı nar suyu ile birer tatlı kaşığı bademyağı ve polen tozunu karıştırıp cildinize sürün. 20 dakika beklettikten sonrasında cildinizi sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanın.

Şems Aslan’dan Nar Suyu İle Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı nar suyu
 2. 1 yiyecek kaşığı sıvı moomiyo (mumya krem 30gr kadar)
 3. 1 yumurta sarısı
 4. 1 çay kaşığı ucunda bal,
 5. Yeter oranda çocuk pudrası (bebe pudrası).

Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını karıştırın, krema haline gelecek kadar pudra ilave edin. Hepsini karıştırıp buzdolabına koyun. Haftada 2 kere 1 saat süreyle cildinize uygulayın. Buzdolabında saklayabilirsiniz.

Nar Kabuğunun Saça Yararları

Nar kabuğu saçlar için oldukca faydalıdır. Saçı ve saç derisini besler. Saçların gereksinim duyan vitaminleri karşılar. Saç dökülmesini önler, durdurur, yeni saçların çıkmasına destek verir. 1 tane narın kabuklarını soyun, 2 su bardağı suyu kaynatıp ocaktan alın, suyu ılımaya bırakın. Bu su ile saçlarınızı sudan geçirin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı yaş maya
 2. 1 çay kaşığı nar suyu
 3. 3 damla nar çekirdeği yağı

Yapılışı: 1 tatlı kaşığı yaş maya, 1 çay kaşığı nar suyu ve 3 damla nar çekirdeği yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün. Bu formülden haftada 3 kez yararlanın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Solgun Ciltleri Eski Haline Getiren Nar Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı nar suyu
 2. 1 çay kaşığı bal
 3. 1 tatlı kaşığı yaş maya

Yapılışı: Bir tatlı kaşığı nar suyu, bir tatlı kaşığı yaş maya ve bir çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı, temizken yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonrasında da yüzünüzü sudan geçirin. Etkili bir netice alabilmek için bu formülü haftada üç gün uygulamalısınız.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Nar Maskesi Tarifi

1 şişe soda, arzu edilen kadar nar taneleri ve parçalanmış buz taneleri. Karışımdan kazandığınız meyve suyunun cildinize oldukca iyi gelecektir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.