Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne iyi mi hangi otobüs ve metrobüsle gidilir?

0

Nakkaştepe Millet Bahçesi İstanbul’un güzel ilçesi Üsküdar’da bulunmaktadır. Bolca yeşilliğin içinde olması ve görkemli bir boğaz manzarasına haiz olması ile, gidenlerin fanatik kalmış olduğu bir yerdir. İstanbul’da en fazlaca gezilen ve sevilen bahçelerden biridir. İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda oturanlar bilhassa hafta sonları Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne geliyor, burada piknik yapıyor, geziyor ve eğleniyorlar.

Peki bu güzel yere ben iyi mi gidebilirim diyorsanız, işte orası fazlaca kolay…  İstanbul’un her iki yakasından da Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek için birçok ulaşım yolu bulunmaktadır, buyurun yazımızın devamını beraber okuyalım;

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Iyi mi Gidilir?

Hem Avrupa hem de Anadolu yakasından Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınız olmasa dahi İETT otobüs hatlarıyla ve metrobüs ile ulaşım sağlamanız mümkündür.

Anadolu yakasından Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek isteyenler;

  • Kadıköy‘den 14M yada 15F numaralı otobüse binilir ve Bağlarbaşı durağında inilir. Burada İlahiyat Fakütlesinin önünden 14M ya da 15F otobüsüne binmeli ve Nakkaştepe Durağında inmelidir. Bu durakta inerek Nakkaştepe Millet Bahçesine varabilirsiniz.
  • Ümraniye’den gitmek için; Üsküdar-Çekmeköy metrobüsüne binilir ve Bağlarbaşı durağında inilir. İlahiyat Fakültesinin önünden 14M ya ds 15F otobüsüne binilir. Nakkaştepe durağında inilerek Nakkaştepe Millet Bahçesin’e ulaşılır.
  • Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe’den Nakkaştepe Millet Bahçesine gitmek için; ilk olarak Kadıköy-Tavşantepe metrosuna binilir ve Kadıköy durağında inilir. Burada 14M ya da 15F numaralı otobüse binilir ve Nakkaştepe durağında inilir.

Avrupa yakasından Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek isteyenler;

  • Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar ve Bahçelievler’den Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek için; bulunduğunuz konuma en yakın metro istasyonuna gitmeli ve metrobüse binmelisiniz. Bindiğiniz metrobüste 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inmelisiniz. İndiğiniz yerden yolun karşı tarafına geçmeli ve köprünün altında bulunan otobüs durağından 15F ya da 14M numaralı otobüse binmelisiniz. Nakkaştepe durağında inerek Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Bağcılar ve Güngören tarafınca gitmek isteyenler ise; Kabataş-Bağcılar tramvay hattına binmeli ve Zeytinburnu durağında inmelidir. Zeytinburnu’nda inip metrobüse aktarma yapmalı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inmelidir. İndiğiniz yerde yolun karşısına geçmeli ve köprünün alt tarafında bulunan otobüs durağından 15F ya da 14M numaralı otobüse binmelisiniz. Nakkaştepe durağında inmelisiniz.
  • Bölme’den Nakkaştepe Millet Bahçesine ulaşmak isteyenler de 129T’ye binmeli ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağına ulaştığında inmelidir. İndiği yerden yolun karşısına geçmeli, köprünün alt kısımında kalan duraktan 15F yada 14M numaralı otobüse binmelidir. Nakkaştepe durağında inerek Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metrobüsle Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Iyi mi Gidilir?

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne metrobüsle gitmek için; 34Z, 34A, 34AS metrobüs hatlarını kullanarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inebilirsiniz. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağından ortalama 10-15 dakika yürüyerek Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Giden İETT Otobüs Hatları

  • 11NM Özyeğin Üniversitesi – Altunizade Metrobüs
  • 129T Bostancı – Bölme
  • 522 Alemdağ – Mecidiyeköy Mezarlık
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.