Mor Şampuan Silver Şampuan Nedir Mor Şampuan Öncesi Sonrası Resimleri 

0

Silver Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar, Iyi mi Kullanılır?

Silver şampuan olarak da malum mor şampuan sıhhat için oldukça yararlı bir şampuandır. Mor şampuanın en mühim tesiri saçımızı sarı renge, platin rengine boyadıktan sonrasında saçta meydana gelen turunculukları gidermesidir. Silver şampuanın öteki yararları şöyledir; Saç tellerini nazik şekilde arındırır ve temizler. Kullanmaya başladıktan sonrasında daha parlak ve bakımlı saçlara haiz olmuş olursunuz. Saçlı derinin pH seviyesini dengeler. İçeriği, protein ile zenginleştirilmiştir. Bu sayede saçların dipten uca beslenmesini destek sunar. Mor şampuan, boyama işlemi sonrasında görülen ve istenmeyen turunculuğun kırılmasını sağlamaktadır.

Mor şampuan, silver şampuan adıyla da bilinir. Çoğu zaman saçlarını sarı boyatmayı yeğleyen kişilerin favori ürünüdür. Gelin son dönemlerde sık sık adından bahsettiren mor şampuanı daha yakından tanıyalım…

Mor Şampuan (Silver Şampuan)Iyi mi Kullanılır?

Silver şampuan, düzgüsel şampuanlar benzer biçimde kullanılmaktadır. Ilk olarak saçlarınızı güzelce ıslatın. Peşinden kafi oranda şampuanı saçlı deriye ve saç tellerinize masaj yaparak uygulayın. Saçlarınız köpürdükten sonrasında 2-5 dakika kadar beklemeye alın. Daha sonrasında saçlarınızı bolca su ile durulayabilirsiniz. Tertipli kullanımı ile saçlarınızda, alt tonu soğuk mor olan grileri yakalayabilirsiniz. Bunun için her banyoda kullanılması önerilmektedir.

Mor şampuan tertipli kullanılırsa, saçlarda oluşan ve istenmeyen bakır tonlarının kırılmasına destek verir. Sadece öteki şampuanlara oranla, saçların daha çok kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden şampuanı duruladıktan sonrasında saç kremi kullanmakta fayda vardır. Böylece daha sıhhatli, nemli ve yumuşak saçlara haiz olabilirsiniz.

Mor Şampuan (Silver Şampuan) Ne İşe Yarar?

Mor şampuanı kuaförler, güzellik merkezleri ve ünlüler sık sık tavsiye etmektedir. Bu durumun en temel sebebi ise, şampuanın organik yollarla istenen etkiyi sağlamasıdır. Saçlarda oluşan istenmeyen tonları gidermek için arka arkaya boyama işlemi yapılırsa, saç telleri sağlığını ve canlılığını yitirerek yıpranır. Bu yönteme alternatif olarak, istenen tonlamanın elde edilmesine olanak tanıyan mor şampuan büyük bir popülarite kazanmıştır. Birçok hanım silver şampuan kullanarak, ışıldayan ve daha kuvvetli saçlara kavuşmuştur.

Mor şampuanın muhteviyatında süt proteinler kullanılmaktadır. Bundan dolayı saç kırılması, saç tellerinin matlaşması ve dökülmeleri önler. Ek olarak daha kuvvetli bir saç derisine haiz olunur. İçerisinde bulunan meyve özleri ile saç telleri beslenir, hoş bir koku yayılır ve renk bütünlüğü elde edilmiş olur. 

Açık renk saç tonlarını seven, fakat istediği tonu elde etmekte güçlük çeken kişiler için üretilen mor şampuanlar, saçları açık sarı renklerine boyadıktan sonrasında meydana gelen istenmeyen kızıllıkların, turuncu rengin yok edilmesinde pozitif sonuçlar vermektedir. Saçlarını sarının koyu tonlarında kullanmayı yeğleyen kişiler, mor şampuan ile saç kremini karışmasını sağlayarak uygulayabilir. Böylece şampuan seyrelmiş ve tesiri hafifletilmiş olacaktır. Mor şampuanın seyreltilmeden ve yoğun şekilde kullanılması herhangi bir soruna yol açmaz. Tavsiye edilen kullanım şekli, saçlar ıslatıldıktan sonrasında tüm şampuanlar benzer biçimde köpürtülerek uygulanmasıdır. Peşinden saçlar durulanır.

Silver şampuanın saç kremi ile beraber uygulanması hiçbir soruna yol açmaz. Saç boyama işleminin arkasından kullanılabilir. Kişinin tercihine bağlı olarak, boyadan sonraki birkaç yıkamanın arkasından da kullanılmaya başlanabilir. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.