Maydanoz Maskesi: Sivilce Siyah Nokta Ciltteki Lekeleri Yok Eden Tanım

0

Maydanoz, ciltte kollajen düzeyini artıran ve hasar görmüş cilt hücrelerini tedavi eden yüksek oranda C vitamini içeren cilde faydası saymakla bitmeyen bir bitkidir. Ek olarak, maydanoz cildin daha sıkı olmasına yardımcıdır. Ev yapımı maydanoz yüz maskeleri; ciltte renk bozuklukları, yara izleri, lekeler ve siyah noktaları geçirerek naturel cilt tonunun geri kazanılmasında destek sağlar. Ek olarak, cildi yenileyip yumuşatır ve yağ üretimini düzenler. Yapımı da oldukça kolaydır. Aşağıda ev yapımı maydanoz cilt maskelerinin tariflerini vereceğiz.

Maydanoz Maskesi Cilde Peeling Uygular

Maydanoz yaprakları ile yoğurdu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırdıktan sonrasında içine bir tatlı kaşığı yulaf ve birkaç damla çay ağacı yağı ilave edin. Bunu temiz yüzünüze yada boynunuza sürdükten sonrasında 10-15 dakika bekleyin. Durulayın ve yüzünüzü kurulayın. Bunu haftada 2 kez yapmak ölü cilt hücrelerinin ve birikmiş kirlerin temizlenmesine destek olacaktır.

Maydanoz Maskesi Ciltteki Lekeleri Yok Eder

Maydanoz, cilt renk bozuklukları ve cilt lekelerini yok etmek için yararlıdır. Maydanoz, bal ve limon suyu içeren bir karışım cilt lekelerini etkili bir halde temizleyip cilt tonunu eşitleyebilir. Bir miktar maydanozu ince minik minik doğradıktan ya da blenderdan geçtikten sonrasında ezin. Bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırdıktan sonrasında cildinizi bir temizleyici ile paklayın. Sonrasında bu karışımı siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere uygulayın. 20 dakika beklemeye alın ve durulayın. Bu karışım cildin tazelenip canlanmasına destek sağlar.

Maydanoz Sivilceleri Tedavi Eder

Birazcık maydanozu bir kapta ezin yada blenderdan geçirin. İçine 1 tatlı kaşığı bal ilave edin ve bal yeşile dönene kadar karıştırın. Bunu yüzünüze sürün 15 dakika bekledikten sonrasında durulayın. Yüzünüzü nemlendirmek için bunun yanında nemlendirici kullanmanız iyi olacaktır. Bal ve maydanoz ihtiva ettiği anti bakteriyel özelliklerle yüzdeki sivilcelerin geçmesine destek sağlar ve yüzün nemli ve pürüzsüz görüntüsünün korunmasını sağlar. Bununla beraber bu uygulamada taze maydanoz yaprakları kullanmak kurularına oranla daha etkili sonuçlar verecektir.

Göz Altı Morluklarına Organik Çözümdür

Maydanoz göz altı morlukları için de muhteşem bir çözümdür. İçerdiği yüksek oranda C vitamini, klorofil ve K vitamini yardımıyla göz altlarının aydınlanmasını sağlayıp morlukları giderir. Maydanozu bu amaçla kullanmak oldukça basittir.

Bir parça maydonozun suyunu çıkarın içine 1 tatlı kaşığı yoğurt katın. Bu karışımı gözlerinizin altına sürün. Bu karışımı bir parça pamuk yardımıyla da gözlerinizin altında bekletebilirsiniz. Göz altı morluklarını gidermek için bunu haftada 2 kez uygulayın.

Maydanoz İle Cildi Nemlendiren Maske Tarifi

Maydanoz ihtiva ettiği antioksidanlar yardımıyla en etkili naturel nemlendiricilerdendir.

  1. Yarım taze salatalık
  2. 1-2 tatlı kaşığı aloe vera jel
  3. Bir miktar maydanoz

Yapılışı

Malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar blender ile karıştırın. Bunu yüzünüzde gözünüzden uzak olacak şekilde sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Sonrasında yüzünüzü yıkadıktan sonrasında organik hindistancevizi yağı ile de yüzünüzü nemlendirin.

Maydanoz Maskesi Siyah Noktaları Yok Eder

Maydanoz maskesinin cilde bir öteki faydası da siyah noktaları yok etmesidir.

  1. Bir avuç maydanoz
  2. 1 tatlı kaşığı limon suyu
  3. 1 tatlı kaşığı pişmemiş bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maydanozları ezin ve üstüne bal ie limon suyunu ekleyip maske haline getirin. Bunu yüzünüze sürdükten sonrasında 10-15 dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile sudan geçirin ve durulayın güzel bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için bu maskeyi haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Maydanoz Maskesi Çillerden Kurtulmaya Destek Olur

Maydanoz yüzdeki çillerden kurtulmak için yüksek oranda C vitamini, kalsiyum, potasyum ve manganez ihtiva eder. Bunlar yüzdeki kolajen üretimini dengeler ve cildin tonunu eşitler. Bunun yanı sıra maydanoz ciltteki siyah noktaları temizler.

  1. Bir avuç taze maydanozu ezip suyunu çıkarın. Arkasından eşit maydanoz suyuyla eşit oranda limon suyunu ve portakal suyunu ilave edin. İçine tercihen kırmızı kuşüzümü suyunu da ekleyebilirsiniz.
  2. Buna yüzünüzde çillerin üstünde sürüp 10 dakika bekleyin.
  3. Arkasından ılık suyla yıkayıp yüzünü paklayın.
  4. Bunu günlük olarak tekrarlayabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.