Maydanoz Limon Kürü İle Zayıflama Yöntemi Zayıflatan Maydanoz Kürü

0

Maydanoz Limon Kürü ile Kaç Kilo Verilir?

Zayıflamak için pek oldukca yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden biri de maydanoz suyu içerek zayıflamaktır. Maydanoz kürü sıhhat içinde oldukca faydalıdır; İdrar yolundaki enfeksiyonu temizler, ödem atar, böbrekleri toksinlerden arındırır, cildi güzelleştirir, idrar söktürücüdür, karaciğeri temizler…

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz-Limon Kürü ( Yağ yakıcı, kilo verdirici)

Malzemeler

 1. 16 sap maydanoz
 2. 2 yiyecek kaşığı yeni taze sıkılmış limon suyu
 3. Yarım su bardağı klorsuz taze su

Hazırlanışı

16 sap maydanoz ve 2 yiyecek kaşığı limon suyunu bir kaba koyup, mutfak robotundan yada blenderdan çekin. Her sabah kahvaltıdan minimum otuz dakika ilkin bu kürden için. Bu kürü 15 gün aralıksız olarak tüketin. 15 gün bittikten sonrasında  7 gün ara verin. Sonrasında ise 15 gün daha için. Bu kür yardımıyla 1 ayda 4 kilo verebilirsiniz. Bu kürü uygularken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta 15 günün aşılmamasıdır.

15 Günde 5 Kilo Verdiren (Maydanoz Sapı Suyu) Tarifi İçin Malzemeler

Malzemeler

 1. 1 demet maydanoz
 2. 1 tane limon
 3. 3 lt su

Hazırlanışı

Bir büyük demet maydanozun yapraklarını saplarından ayırın. Ayırdığınız sapları birazcık sirkeli su içinde otuz dakika beklettikten sonrasında iyice sudan geçirin. Temizlenen maydanozun saplarını 3 litre su olan tencereye koyun. Bu şekilde tencerenin altını açın ve yüksek ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonrasında ocaktan alın ve suyunu süzgeçten geçirin. Süzdüğünüz bu suya 1 tane limonu sıkın. Bu kürü her sabah aç karnına 1 su bardağı kadar tüketin.Bu kür yardımıyla 15 gün içinde vücudunuzdaki ödemleri atabilir ve ek olarak vücut yağlarınızı eritebilirsiniz.

NOT:

Verilen bu tanım ile hazırladığınız kürü günde 1 bardak kısaca 200 ml kadar içeceğiniz için bu kürü 15 gün süresince tüketebilirsiniz. 15 gün tükettikten sonrasında minimum 1 ay ara vermelisiniz. Ara verilmesinin sebebi ise bu kür uzun süre içildiğinde gerilim değerlerini değiştirebilme riskinin olmasıdır.

Maydanoz Suyunun Zayıflamaya Yararları Nedir?

 1. Maydanoz suyu vücutta orantılı şekilde zayıflamaya destek olan etkili bir kürdür. Bu kür vücudun zayıflamasını sağlarken kişiyi halsiz düşürmez ve kusma yada bulantı benzer biçimde şikayetlerin yaşanmasını engeller. Bu kür yardımıyla vücut günlük gerekseme duyduğu vitamini karşılar. Maydanoz suyu kanı temizler ve kansızlık oluşmasını önler.
 2. Maydanoz suyu gıdaların sindirimini kolaylaştırır, metabolizmayı düzenler böylece zayıflamayı kolaylaştırır.
 3. Maydanoz suyu içeriğindeki yüksek orandaki mineral ve vitamin yardımıyla kişinin tok hissetmesine destek verir.
 4. Maydanoz suyu muhteviyatında yüksek oranda A ve C vitamini, demir, bakır ve manganez ihtiva eder. Maydanoz suyu aynı miktardaki ıspanaktan 2 kat daha çok demir ve aynı miktardaki portakaldan ise 3 kat daha çok C vitamini içermektedir. Tüm bu besleyici yararlı içinde ne olduğunun yanında maydanoz suyunun kalori kıymeti oldukça düşüktür.
 5. Maydanoz suyu idrar yollarında mevcud mikrop ve iltihapları kurutmaya yardımcıdır.
 6. Maydanoz suyu metobolizmayı hızlandırır.
 7. Maydanoz suyu vücutta biriken ödemi indirir. Maydanoz suyunun bu açıdan tertipli kullanımı önemlidir. Şu sebeple ara verildiğinde vücutta atılan ödem geri alınacaktır.
 8. Maydanoz suyu cildin parlak ve genç görünmesini sağlar.
 9. Maydanoz suyu egzersiz ile desteklendiğinde zayıflamayı hızlandırır.
 10. Maydanoz suyu vücutta kanser hücrelerinin çoğalmasının önüne geçer.
 11. Maydanoz suyu bağırsaklardaki kurt ve solucanların düşmesine destek verir.
 12. Maydanoz suyu bağırsak ve midede biriken gazların boşalmasına destek verir.
 13. Maydanoz suyu damar sertliği tedavisinde katkı sağlar.
 14. Maydanoz suyu romatizma ağrılarını dindirmeye destek verir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.