Maydanoz Kürü İle Zayıflama İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü

0

Maydanoz ve limon en sıhhatli ve yararlı bitkilerdendir. Antioksidan özellikleri yardımıyla vücudu toksinlerden, zehirli atıklardan arındırır, bağışıklığı kuvvetlendirir, kırışıklıkları giderir, zayıflamaya destek sunar… İşte Meşhur Beslenme Uzmanı ve Diyetisyenlerden Maydanoz Limon kürü tarifleri;

Diyetisyen Ve Beslenme Uzmanı Ayşenur Iyi sabahlar’dan Ve Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Maydanoz Limon Kürü Tarifi

 1. 15-16 dal maydanoz
 2. Sıkılmış 1 limon
 3. 1 su bardağı su

Yapılışı:Hepsi robotta çekilir. Sabah aç şekilde kahvaltıdan 15-30 dk ilkin içilmeli. 15 gün süresince devam edilir.  Bu kür ile şişkinlik gider. Mesela 3-5 en fazla 10 santimetre şeklinde bir incelme olur.  Kilonuz takıldıysa, vücudunuzda toksik madde var ise, ödem atamıyorsanız, bağırsak problemi yaşıyorsanız, sivilceleriniz geçmiyorsa, karaciğer yağlanması var ise, yumurtalık kisti olanlar. Bu kişilere şiddetle öneriyorum. Bu kürü yılda 1 ne olursa olsun uygulayın. Günümüz insanının en oldukca muzdarip olduğu şeylerden birisi karaciğer yağlanmasıdır. Birçok hastalığın sebebi de budur. Hormonları bozar, şekeri artırır, uyanınca bitkin uyanılır. Eğer maydanoz kürü karaciğer yağlanması için yapılacaksa 3-4 gün ara vererek 15’er günlük periyotlar halinde 1 ay süresince yapılmalı. Renginizde bir koyulaşma var ise, sivilceleriniz artıyorsa, karaciğerinizde toksin zehir birikiyor anlamına gelir. Parlak bir cilde haiz olup genç görülmek istiyorsanız çözüm oldukca kolay maydanoz ve limon kürü kullanmalısınız.  Bu kür sizi yüksek tansiyondan da korur. Limon kan sulandırıcıdır ve kalbin yükünü azaltır. Bu kürü uyguladıktan sonrasında insanoğlu cildinizdeki değişimi görecektir. İlk kullandığınız günlerde, vücut iltihapları dışarı attığı için, yüzünüzde birazcık sivilce çıkabilir. Bu kür emziren annelerde sütü azaltabiliyor. Kür uygulanırken o günlerde daha çok su içilirse azalma olmayabiliyor. Prof. İbrahim Saraçoğlu da bu kürü öneriyor ve oldukca yararlı bulunduğunu bildiriyor.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlun’dan Göbek Eriten Zayıflatan Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Maydanoz
 2. Limon
 3. Lahana

Bu kür için kullanılacak malzemeler, iri yeşil sarımsı lahana, taze maydanoz ve taze sıkılmış limon suyudur. Asla sera lahanalarını (futbol topu büyüklüğünde ve beyaz olanları) kullanmayınız. Maydanozlar da minik yapraklı ve taze olmalıdır. İri yapraklı olanlar amaca uygun değildir. Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört tane iri lahana yaprağını oldukca fazla parçalamadan (doğramadan) ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika kaynatınız. Üç dakika tamamlanınca, kapağını açarak içine yarım demet (20-25 tane) beden saplarıyla birlikte taze maydanozu ilave ediniz ve bir kaşık yardımıyla iyice karışmasını sağlayınız. Kapağı yeniden kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam ediniz. Toplam beş dakika tamamlanınca ocağı kapatınız ve ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonrasında süzüp suyunu ayırınız. Kaşık yardımıyla maydanoz ve lahanalara bastırarak suyunu bırakmasını sağlayınız. Cam kaba ayırdığınız haşlama suyunu isterseniz üçe bölerek sabah, öğle, akşam yada ikiye bölerek sabah, akşam içebilirsiniz. Aç karnına içilmesi oldukca daha etkilidir. Aç karnına içemiyorsanız öğünlerden en erken iki saat sonrasında içmelisiniz. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzu ise, iki yiyecek kaşığı taze sıkılmış limon suyunun içmeden ilkin, içilecek miktara ilave edilmesidir. Özetlemek gerekirse, süzüp ayırdığınız lahana-maydanoz suyuna ılıyınca limon suyu ilave etmeyiniz. İçeceğiniz miktar kadarına iki yiyecek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edilmelidir. Bu kür günlük olarak hazırlanmak zorundadır. Kürün Uygulanması: 7 gün uygulama + 3 gün ara – 7 gün uygulama + 3 gün ara – 7 gün uygulama şeklindedir. Üçer günlük aralarla beraber 27 günlük bir kürdür. Bu kürü yılda iki-üç kez uygulayabilirsiniz. Bilhassa bahar aylarına girerken oluşan bahar yorgunluğuna karşı da muhteşem bir önleyicidir.

Diyetisyen Ve Beslenme Uzmanı Burcu Yıldız’dan Ödem Attırcı Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Yarım demet maydanoz
 2. Yarım limon
 3. 1 litre su ( 4 su bardağı su)
 4. Ananas kabuğu
 5. 1 yeşil elma
 6. 1 parça zencefil

Yapılışı: Tüm malzemeleri sıcak suya ekleyip 2-3 dakika kaynattıktan sonrasında sün boyu içebilirsiniz.

Diyetisyen Ve Beslenme Uzmanı Merve Yalçın’dan Zayıflatan Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Maydanoz
 2. Limon suyu
 3. Sarımsak

Yapılışı:Kökleri hariç, sapaları ile beraber 15-16 dal maydanoz + 2 yiyecek kaşığı limon suyu+ ½ bardak su+ 1 diş ince kıyılmış sarımsak hepsi bir araya karıştırılıp blenderdan geçirilir. Sabahları kahvaltıdan 15 dakika ilkin içilir. 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız, 3 gün sarımsaklı olmak suretiyle toplam 9 günlük kür uygulanır. 3 gün ara verilip yeniden 9 gün kür uygulanır. Durumuna nazaran 3 gün aradan sonrasında yeniden 9 gün uygulanır. Bu kür 4 ayda bir duruma nazaran tekrarlanabilir. Zayıflatıcı özelliği olan bu kür; oldukca sıhhatli, naturel antibiyotik, vücudu mikroplardan arındırıyor.

Diyetisyen Ve Beslenme Uzmanı Fazile Yılmaz’dan Detoks İçeceği Tarifi

 1. ¼ demet maydanoz
 2. Yarım limon suyu
 3. 1 yeşil elma
 4. 1 çay kaşığı taze zencefil
 5. 1 çay kaşığı çörek otu

Yapılışı: Tüm malzemeler blenderden geçirilir. İyice karıştırılıp içilir.

Diyetisyen Ve Beslenme Uzmanı Şebnem Kandıralı Yıldırım’dan Ödem Attıran Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Maydanoz
 2. Limon suyu
 3. Elma
 4. Salatalık
 5. Kereviz sapı
 6. Zencefil
 7. Maden suyu

Yapılışı:2 su bardağı maydanoz, 2 su bardağı salatalık, 3 yiyecek kaşığı limon suyu, 1 elma, 1 kereviz sapı, 1 çay kaşığı zencefil, 2 su bardağı maden suyunu iyice karışıncaya kadar blendardan geçirin. Gün içinde 1-2 bardak kadar için.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.