Marul Salatası Ve Göbek Marul Kaç Kaloridir Marul Zayıflatır mı?

0

Marul Kaç Kalori 1 Yaprak 1 Demet 100 Gram Marul Kalori Değerleri

Salataların vazgeçilmezi, yeşil yapraklı, sıhhatli bir sebze olan marul oldukça düşük kalorilidir ve zayıflamaya yardımcıdır.

Marul Kaç Kaloridir?

 1. 1 demet marul 100 gramdır ve 16 kaloridir.
 2. 1 yaprak marul 10 gramdır ve 2 kaloridir.
 3. 1 orta porsiyon marul 100 gram eder ve 16 kaloridir.
 4. 1 ufak boy porsiyon marul 50 gramdır ve 8 kaloridir.

Marul Salatası Kaç Kaloridir?

 1. 1 porsiyon doğrusu 175 gram yağlı marul salatası 70 kaloridir.
 2. 1 porsiyon 175 gram marul salatası 61 kaloridir.

Göbek Marul Kaç Kaloridir?

 1. 100 gram göbek marul 1 orta porsiyon ve 1 demet eder ve 14 kaloridir.

Marul Zayıflatır mı?

Marul, zayıflama sürecinin organik destekçilerinden biridir. Marulun kalorisi oldukça düşüktür. Rejim listelerinde yer verilmesi ihtiyaç duyulan bu leziz ve sıhhatli sebze kilo yapmaz. Tersine tokluk hissi verdiğinden zayıflamaya destek sunar. Ne kadar oldukça marul yerseniz yeyin kilo almazsınız. Mesela 100 gram marulda yalnız 15 kalori vardır. Bu sebeple marul, zayıflatan bitkilerin en mühimleri arasındadır. Salataların temel malzemelerinden önde gelen marul, rejim yapanların beslenme programında yer almalıdır.

Marulun lif miktarı yüksek olduğundan besleyicidir ve uzun süre tok meblağ. Rejim yapanlar marul tüketerek abur-cubur ihtiyacını bastırabilir ve kilo vermeyi daha kolay bir süreç haline getirebilir.

Marulun Sağlığa Yararları Nedir? Diyetisyen Hilal Konak Konu alıyor

 1. Sindirim sisteminin tertipli çalışmasını sağlar.
 2. Kabızlığa iyi gelir, hazımsızlığa faydalıdır.
 3. Birçok sebze ve meyveden 4 kat daha çok demir ihtiva eder. Bilinmiş olduğu suretiyle demir, vücut sağlığı için lüzumlu olan mühim bir mineraldir.
 4. Vücudu zararı olan maddelerden temizler.
 5. Kanı toksinlerden arındırır.
 6. Bilhassa diyabet hastaları için tavsiye edilir. Kan şekerini düşürür ve şeker seviyesini düzenler.
 7. Hamilelik döneminde anne adayının en fazla gereksinim duyduğu vitaminlerden önde gelen K vitamini, marulun içinde yoğun olarak bulunmaktadır. Anne adayının daha sakin ve rahat bir hamilelik geçirmesine destek olan bu vitamin, marulun ihtiva ettiği gıda öğelerinden biridir.
 8. Lohusalık döneminde marul tüketimi oldukça yararlıdır. Bundan dolayı marul anne sütünü artırır.
 9. Evlatların marul tüketmesi de oldukça mühimdir. Kemik gelişimine yardım eden marul, yetişkinlerde de Kemik erimesi ve romatizmal hastalıklar için şifa deposudur.
 10. Barındırdığı K vitaminiyle iskelet sistemini kuvvetlendirir, kalp rahatsızlıklarının engellenmesinde vazife alır.
 11. A vitamini ihtiva eden marul, bu sayede vücudun bağışıklığını güçlendirerek hücre işlevlerini düzenlemekte, D vitamininin etkinliğini artırmaktadır.
 12. Yediden yetmişe hepimiz marul tüketmeye itina göstermelidir. Marul yüksek oranda protein bulundurur. Protein, başta kas gelişimi olmak suretiyle çeşitli metabolik reaksiyonlarda etkindir.
 13. Kuvvetli bir antioksidan hazinesi olan marul, kanserin oluşma riskini en aza indirmektedir. Marulun C vitamini seviyesi oldukça iyidir. Üstelik yağ ve kalori oranı oldukça düşüktür. Bu sebeple fazla kilolarından şikayetçi olanların marullu salata tüketimini çoğaltması önerilir.

Kalorisi Azca Olan Düşük Olan Yiyecekler Meyveler Sebzeler İçecekler Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.