Makyajda Kontür Nedir Kontür Iyi mi Uygulanır Kontür Malzemeleri

0

Adım Adım Kontür Makyaj Iyi mi Yapılır? Püf Noktaları

Kontür makyaj, cildin bazı kısımlarını belirginleştirmek ya da kamufle etmek amacıyla açık ve koyu renkli ürünlerle aydınlatma ve gölgelendirme işlemidir. Yüz hatlarının daha etkisinde bırakan görünmesini isteyenler yüz kontürleme yardımıyla bunu kolayca başarabilmektedir.

Işığın ve yansımaların iyi kullanıldığı bir kontür makyaj ile burnunuzun daha ufak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun şeklinde elmacık kemiklerinizi de bu makyaj çeşidiyle belirginleştirebilirsiniz. Kimi vakit yüzünüzü daha zayıf göstermek için kullanabileceğiniz kontür makyaj yardımıyla burnunuzu inceltebilir, yüzünüzü daha ufak izah edebilir yada yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Kontür makyaj oldukça popülerdir. Bu yüzden kontür makyaj malzemeleri de son aşama geniş bir yelpazeye haizdir. Bunlardan başlıcaları krem kontür ürünleri, kontür pudraları, kontür paletleri ve stick formdaki ürünlerdir.

Kontür Makyaj Iyi mi Yapılır?

Kontür makyaj yapacaksanız ilk olarak makyaj tekniğini iyi bilmelisiniz. Bu sayede asla zorluk çekmeden uygulayabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse istediğiniz rengin tam tersi bir renk ile hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Kontürleme, bir makyaj hilesidir. Bu işlem esnasında aydınlatma ve gölgeleme yöntemi kullanılır. Kontür makyaj malzemeleri ise açık ve koyu renkte iki ürün ile bu tarz şeyleri dağıtmak için kullanılacak makyaj süngeri ya da fırçadır.

1. Aşama: Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için koyu renkli kontür ürünü elmacık kemiklerinizin altına uygulayın. Alnınızı daha dar göstermek istiyorsanız saçınızın diplerine ve alnınızın kenarlarına, dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız alt ve üst dudaklarınızın ortasına, burnunuzu inceltmek istiyorsanız burun kenarlarına, burnunuzu daha kalkık göstermek istiyorsanız da burnunuzun altına sürmelisiniz. Gıdınızı gizlemek ve yüzünüzü daha ince göstermek içinse ürünü çene altına sürebilirsiniz. Fakat ürün ten renginizden daha koyu olmamalıdır ve ürün iyice dağıtılmalıdır.

Bronz, kontür işleminin eğer olmazsa olmazıdır. Gölgede kalmasını istediğiniz kısımlara uygulayarak yüzünüze gölge verebilirsiniz. Burnunu düz göstermek isteyenler burnun yanlarına, yüzünü oval göstermek isteyenler alnının dış köşelerine, elmacık kemiklerini vurgulamak isteyenler bu kemiklerin tam altına ince bir çizgi halinde uygulamalıdır.

2. Aşama: Aydınlatıcı ürünleri, cildinizin belirginleştirmek istediğiniz kısımlarına sürmelisiniz. Çenenize, T bölgenize ve elmacık kemiklerinize uygulamalısınız. Kaşlarınızı Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız aydınlatıcı ürünü kaşlarınızın altına sürerek vurgulayabilirsiniz. Yüzünüzün belirginleştirmek istediğiniz yerlerine Highlighter uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinin tam üzerine ve burun kemiğinin ortasına uygulayacağınız aydınlatıcıyı dudağınızın üstüne sürerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

3. Aşama: Doğallığı yakalamak için bir de üstünden transparan pudra geçmeniz önerilir. Vurgulanmak istenen bölgelerin daha aydınlık görünmesi için transparan pudra ile baking yapılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.