Makyaj Süngeri Ne İşe Yarar Fondoten Süngeri Iyi mi Kullanılır

0

Makyaj Süngeri Kullanmanın Altın Püf Noktaları Nedir?

Makyaj süngeri makyajın en mühim parçalarındandır. Makyaj süngeri yardımıyla fondöten benzer biçimde makyaj malzemeleri cildimize eşit bir halde dağılır ve daha naturel bir görünüm ortaya çıkar.

Makyaj Süngeri Nedir?

Makyaj süngeri likit fondöten, pudra, kapatıcı ve aydınlatıcı sürerken kullanılır ve makyajın iyi bir halde yayılmasını sağlar. Naturel bir görünüm elde etmeye destek olan makyaj süngerini kozmetikçilerden temin etmeniz yada internetten sipariş vermeniz mümkündür. Fondöten ve kapatıcı kullanımını kolaylaştıran bu ürün, kusursuz bir makyajın en büyük yardımcıları arasındadır.

Makyaj Süngeri Iyi mi Kullanılır?

  1. Makyaj süngerini nemliyken kullanmak daha etkili olmaktadır. Makyaj halletmeye başlamadan ilkin süngeri birazcık nemlendirmek için bir kabı suyla doldurup süngeri içine batıralım, peşinden çıkarıp elimizle sıkıp suyunu sıkalım. Böylece süngerimiz yumuşayacaktır. Ek olarak sürdüğümüz fondöteni de içine çekmeyecektir.
  2. Makyaj süngerini kullanırken bastırmayın, küçük noktalar şeklinde dolaştırmak kafi olacaktır. Sürüş tekniğinin doğru olması oldukca önemlidir. Verim almak istiyorsanız yüzünüze sürterek değil minik darbeler halinde uygulamalısınız.
  3. BB krem ve fondöten, süngerin üstüne sıkılmamalıdır. Aksi takdirde bu malzemeler sünger tarafınca emileceği için miktarını çoğaltmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden yüzünüze uygularken küçük noktalar halinde uygulamalı ve süngerle yaymalısınız.
  4. Makyaj süngerini nemlendirici sürerken de kullanabiliriz. Nemlendiricimizi süngerin üzerine sürdükten sonrasında dairesel hareketlerle yüzümüze uygulayabiliriz.
  5. Huni şeklinde olan makyaj süngerlerini tercih etmeliyiz. Zira kullanımı daha kolaydır. Huni biçimindeki makyaj süngerinin dar kısmı burun kenarları, dudakların etrafı ve bilhassa göz çevresi için kullanılır. Geniş yeri ise alın ve yanaklarda kullanım içindir.
  6. Makyaj süngeri ne için kullanılır? sorusuna verebileceğimiz yanıt fondöten kullanımından ibaret değildir. Bununla beraber allık, pudra ve aydınlatıcı kullanırken de makyaj süngerine başvurulur. Fondöten tüm yüze uygulandıktan sonrasında pudra elmacık kemiklerine, T bölgesine ve göz altlarına uygulanırsa cildiniz daha aydınlık ve parlak görünecektir. Makyaj esnasında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mühim detaylardan biri budur.

Makyaj Süngeri Iyi mi Temizlenir?

Makyaj süngerini birkaç kullanımdan sonrasında temizlemeniz gerekir. Bunu yapmak ise oldukça kolaydır.

İlk olarak makyaj süngerimizi beyaz sabunla iyice yıkayalım.

Sonrasında kağıt havluya saralım ve kurumaya bırakalım.

Makyaj süngerini temizlemeden kullanırsanız sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Haftada 1-2 kez temizlemeyi dikkatsizlik etmemelisiniz.

Öte taraftan cilt sağlığınız için makyaj süngerinizi 1-2 ayda bir değiştirmeniz faydalıdır.

Temizledikten sonrasında kutusuna koymaya itina göstermelisiniz. Böylece hijyenik koşullarda muhafaza etmiş olmuş olursunuz. Bu yüzden makyaj süngerinin kutusunu saklamanız tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.