Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılabilir Cilde Iyi mi Uygulanır?

0

Makyaj Bazı Nedir Ne İşe Yarar Iyi mi Kullanılır Püf Noktaları

Primer olarak da malum makyaj bazı, makyaja başlamadan yüze uygulanan, makyajınızın kalıcı olmasına ve makyaj malzemelerinin ciltte benzeşik dağılımına destek, krem, jel ya da toz formunda makyaj malzemesidir.

Makyaj bazı alırken güvenilir ve kaliteli markaları tercih etmek gerekir. Etkili olması için oldukca ince bir halde uygulanmalıdır. Cildin yapısına uygun bir makyaj bazı seçmek önemlidir. Karma, yağlı ve kuru ciltler için değişik makyaj bazları kullanılmaktadır.

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

  1. Makyaj yapmadan ilkin kesinlikle makyaj bazlı kremlerden birini kullanmakta fayda vardır. Makyaja hazırlık olarak uygulayacağınız makyaj bazı cilt tonunuzu eşitleyecek, kusurları gizleyecek, güzel ve dayanıklı bir makyaj yapmanızı elde edecektir.
  2. Makyaj bazları ciltteki pürüzleri kamufle eder. Fondötenin altına sürülür. Lekeleri ve sivilceleri kapatarak fondötenin tesirini kuvvetlendirir ve daha kalıcı olmasına yarar.
  3. Ciltte meydana gelen renk eşitsizliklerini düzenler. Cildi makyaja hazırlayarak daha güzel görünmenize destek sağlar. Gün boyu kalıcılığını muhafaza eden makyaj bazının kullanımı oldukça kolaydır.
  4. Siyah nokta, sivilce, akne ve genişlemiş gözenekleriniz var ise makyaj bazını her makyajdan ilkin kullanmanız daha da önemlidir.
  5. Makyaj bazının nemlendirme özelliği vardır. Makyaj bazı kullanılarak başlanan bir makyaj daha dayanıklı ve organik olacaktır. Yaptığınız makyajın oldukca nemli, sıcak ya da soğuk havadan etkilenerek bozulmasını istemiyorsanız makyaj bazı kullanarak işinizi garantiye alabilirsiniz.
  6. Cilt tonunun eşitlenmesi ve kusurların gizlenmesi amacıyla kullanılan makyaj bazı pürüzsüz bir görünüm verir.
  7. Genişlemiş gözeneklerin belirginliğini azaltır. Fondöten sebebiyle gözeneklerin tıkanmasını önler.
  8. Makyajın gün boyu durağan(durgun) durmasını sağlar.
  9. Etkisinde bırakan bir makyajın eğer olmazsa olmazıdır.

Makyaj Bazı Iyi mi Kullanılır?

Uygulamaya geçmeden evvel yüzünüzü sudan geçirin. Fazlaca kuru bir cildiniz var ise makyaj bazı cildinizi yeterince nemlendiremeyebilir. Bundan dolayı işleme başlamadan ilkin nemlendirici kullanmayı dikkatsizlik etmeyin. Arkasından fındık büyüklüğü kadar makyaj bazı alıp dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Parmak uçlarınızla, sünger ya da fırçayla uygulayabilirsiniz. Göz altları son aşama kırılgan ve incedir. Bundan dolayı o bölgelere göz altları için üretilen makyaj bazı sürmelisiniz. Ürünü uygular uygulamaz makyaj hayata geçirmeye başlamayın. 5 dakika bekleyin ve ten makyajına ondan sonrasında geçin. Böylece makyaj bazı cildinize iyice yerleşecek ve yaptığınız makyaj daha uzun süre durağan(durgun) duracaktır.

Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılabilir?

Makyaj bazına alternatif ürünler oldukça merak edilmektedir. Tıraş losyonu, makyaj bazı yerine kullanılabilen ürünlerin önderlik yapar. Yanlış okumadınız, tıraş olduktan sonrasında adamların cildi yatıştırmak amacıyla kullandığı losyonlardan söz ediyoruz. Meşhur bir makyaj sanatçısının bulmuş olduğu bu yöntem hakikaten işe yaramaktadır. Şundan dolayı tıraş losyonunda gliserin vardır. Bu madde suyu hapseder ve cildin nemli kalmasını sağlar. Fondöten sürmeden ilkin hafifçe bir katman halinde tıraş losyonu uygulayarak cildinizi beslemiş ve fondötenin kalıcılığını artırmış olmuş olursunuz. Fakat buna karşın fazla önerilmez. Zira adamların cildine bakılırsa üretilmiştir ve hanımefendilerin cildinde alerjik reaksiyonlara, sivilce oluşumuna yol açabilir.

Ev Yapımı Makyaj Bazı Tarifi

Bir miktar nemlendiriciyi ve ondan birazcık daha azca fondöteni bir kaba alın. Arkasından eklediğiniz fondötenin yarısı kadar da pudra ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışımı buzdolabına koyun ve bir gece orada beklemeye alın. Ertesi gün gene karıştırın ve yine bir gece dolapta dinlendirin. Kazanmış olduğunuz makyaj bazını, her makyaj yapmadan ilkin cildinize sürerek doğallığı ve pürüzsüzlüğü yakalayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.