Madecassol Merhem Krem Kullananlar Yorumları

0

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Madecassol kremi; cilt üstünde meydana gelen sivilce izleri, çatlak, yara ve yanık benzer biçimde, eleştiri ve hastalık verici oldukca sayıda probleminin giderilmesini elde eden, son aşama tesirli bir üründür. Bilhassa, yapısında bulunan çeşitli hususi bileşikler yardımıyla cilt hücrelerini yenileyen bu krem, pek oldukca cilt rahatsızlığını tedavi eder.

Madecassol Kullananların Yorumları Nasıldır?

Bu kremi iki ay ilkin kullanmaya başladım. Haftada belirli bigün (sözgelişi çarşambadan çarşambaya olacak şekilde) her hafta bir kez aksatmadan sürüyordum, gece kremi amacıyla kullanmaktaydım. Hakkaten oldukca iyi geldi ve cildim, dışarıdan bakıldığında farkedilir derecede değişti. Kullanmaya şu an ara verdim zira bildiğime göre bu kremin devamlı kullanılmaması lazım.

Madecassol krem; ciltteki sivilce lekelerinin, tahriş olmuş derideki kızarıklıkların, güneş yanıklarının ve yara izlerinin iyileşmesini elde eden destekleyici bir üründür. Okuduğum bir yazıda, çatlaklara da iyi geldiği de ifade ediliyordu. Ben bu kremin, güneş sonrası yüzümde meydana gelen lekeyi, iki hafta içinde, 1-2 ton açtığına şahit oldum. Sivilcelenme sorunuyla karşılaşmadım fakat esasen sürekli olarak her gün sürmedim. İçeriği aşırı yoğun bir krem olduğundan dolayı, yalnızca iki günde bir, gece uyumadan ilkin kullandım.

Madecassol kremi; sol yanağımdaki sivilcelenme problemi için, her gün tertipli olarak bir süre kullandım. Hem sivilcelerden hem de izlerinden yapıt bırakmayan bu görkemli kremden oldukca memnun kaldım. Ara sıra, Depanthol ile karıştırıp nemlendirici olarak duş sonrası kullanıyorum, cildime hakkaten faydası oluyor. Cilt yüzeyindeki tahribatı gideren ve cildi tekrardan yapılandıran bu merhem, yara, yanık ve benzeri tüm problemlerde kullanılabilir. Cilt hasarını tedavi etmede oldukça etkili olan bu ürün, aşırı peeling sebebiyle duyarlılık kazanmış ve incelmiş deriyi de onarır.

Bir arkadaşımın önerisi üstüne kullandığım bu krem, yüzümdeki sivilce lekelerine oldukca iyi geldi. Şimdiye kadar niçin kullanmamış olduğuma oldukca hayıflanıyorum. Bu krem, yalnızca 1 hafta kullanıldığında, farkedilir boyuttaki somut tesirini derhal gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl, fena bir vaka yaşamıştım; bir kuaför çırağı ağda yaparken bıyık bölgemi boylu süresince yakmıştı. Üstelik o gün yılbaşı sabahıydı. O süre Madecassol krem imdadıma yetişti ve cildimdeki yanıkları kısa sürede geçiriverdi. Âdeta derimin topyekün yenilenmesine sebep olan bu kremi asla yanımdan ayırmayacağım.

Yüzümdeki küçük tüyleri ilk kez ağda ile aldım. Cilt hassasiyetim var ve beyaz tenliyim. Ağda sonrası, âdeta patlıcan benzer biçimde morardım. Madecassol kullanmayı deneyeyim dedim, sürdükten sonraki üç saat içinde kızarıklık tamamen kayboldu. Böylece Madecassol ile tanışmış oldum ve bu yüzden oldukca mutluyum.

Madecassol kremi ilk olarak, üç yıl ilkin, tatildeyken tanıdım. Âdeta şuursuzca tüm gün güneşlenerek, durumu iyice abartmıştım; öyleki ki yüzümün neredeyse yarısı soyulmuştu. Derhal soluğu bir eczanede almıştım, bana Madecassol krem vermişlerdi. Madecassol’u güneş kremiyle birlikte kullandım ve cildimin soyulmuş derisi iyileşti, o fâciadan asla yapıt kalmadı. Madecassol, o gün bugündür, benim 1 numaralı tercihim. Buna benzer bir şey, geçtiğimiz yıl bir arkadaşımın da başına geldi. Kettle kullanırken, çıkan su buharıyla kolu yandı. Dostum albinoya yakın beyaz tende, derhal bu kremi koluna sürdük, 3 gün içinde derisi kabuk bağladı ve ondan sonra düştü. Kendini toparladığında yanıktan yapıt yoktu.

Sivilceye bağlı olarak yüzümde oluşan renk dengesizliği için kullanıyorum, akşam yatmadan ilkin sürüyorum, uyandığımda iyi derecede etkili bulunduğunu görüyorum. Dinlenmiş bir ciltle güne adım atmak oldukca güzel, sadece haftada bir kez kullanmak kafi diye düşünüyorum. Sivilce oluşumuna eğilimli bir cildim var fakat bu kremin sivilce yaptığına asla tanık olmadım.

Ben, ciddi derecede cilt kuruluğu yaşıyorum, birçok nemlendirici kullandım fakat çözüm olmadı, cildim ürünü emiyor ve birkaç saat sonrasında yeniden aynı kuruluk oluşuyor. Bu kremi, haftada bir, bilhassa kış günlerinde cildimin dinlenmesi amacıyla maske olarak kullanıyorum. Uyumadan ilkin uyguluyorum, ertesi gün kalktığımda o kuru ve donuk cildim gitmiş, yerine ışıl ışıl parlayan yeni bir cilt gelmiş oluyor. kış mevsiminde cildiniz nemlendiriciye doymuyorsa, bu krem size oldukca iyi gelebilir.

Bu kremi haftada 2 gün kullanıyorum, her gün sürmüyorum. Tüm yüz bölgeme uygulamıyorum zira karma bir cilt yapısına sahibim ve t bölgemde sivilce çıkmasına sebep oluyor. Kış aylarında ise bu merhemden 1 çay kaşığı alarak içine e vitamini kırıyorum ve bu şekilde haftada bir kez yüzüm için kullanıyorum. Sadece bu kez yüzümün her yerine topyekün sürüyorum. Zira kış günlerinde cildim karma halden kuru hâle geçiyor. Cildime şaşırtıcı derecede faydası olan bu karışım, cildimdeki renk düzensizliğini de gideriyor. Uzman dermatolog hekimimden bu ilaçla ilgili edindiğim bilgiler şu şekildedir: Madecassol, hametan benzer biçimde epitelizan niteliğine haiz bir üründür. Başka bir deyişle, hasar görmüş cilt bariyerinin onarımını sağlar. Cilt lekelerine bir tesiri yoktur. Fakat bir çizik, sıyrık ya da sivilce yarası ve benzeri durumlarda, yaranın daha süratli iyileşmesine destek verir ve iz kalma riskini en aza indirir. Çatlamış dudaklarda uygulanabilir sadece yüz bölgesinin tamamında bu kremi kullanmak yanlıştır. Cilt üstünde duyarlılık, soyulma benzer biçimde problemler oluşturabilir ve güneşe maruz kalındığı takdirde lekelenmeye yol açabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.