Madecassol Merhem Krem Kullananlar Yorumları

0

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Madecassol kremi; cilt üzerinde meydana gelen sivilce izleri, çatlak, yara ve yanık gibi, kritik ve rahatsızlık verici çok sayıda sorunun giderilmesini sağlayan, son derece tesirli bir üründür. Bilhassa, yapısında bulunan çeşitli özel bileşikler yardımıyla cilt hücrelerini yenileyen bu krem, pek çok cilt rahatsızlığını tedavi eder.

Madecassol Kullananların Yorumları Nasıldır?

Bu kremi iki ay önce kullanmaya başladım. Haftada belirli bir gün (mesela çarşambadan çarşambaya olacak şekilde) her hafta bir defa aksatmadan sürüyordum, gece kremi amacıyla kullanmaktaydım. Gerçekten çok iyi geldi ve cildim, dışarıdan bakıldığında farkedilir derecede değişti. Kullanmaya şu an ara verdim çünkü bildiğim kadarıyla bu kremin sürekli kullanılmaması lazım.

Madecassol krem; ciltteki sivilce lekelerinin, tahriş olmuş derideki kızarıklıkların, güneş yanıklarının ve yara izlerinin iyileşmesini sağlayan destekleyici bir üründür. Okuduğum bir yazıda, çatlaklara da iyi geldiği de ifade ediliyordu. Ben bu kremin, güneş sonrası yüzümde meydana gelen lekeyi, iki hafta içinde, 1-2 ton açtığına tanık oldum. Sivilcelenme sorunuyla karşılaşmadım fakat zaten devamlı olarak her gün sürmedim. İçeriği aşırı yoğun bir krem olduğundan dolayı, yalnızca iki günde bir, gece uyumadan önce kullandım.

Madecassol kremi; sol yanağımdaki sivilcelenme problemi için, her gün düzenli olarak bir süre kullandım. Hem sivilcelerden hem de izlerinden eser bırakmayan bu muhteşem kremden çok memnun kaldım. Ara sıra, Depanthol ile karıştırıp nemlendirici olarak duş sonrası kullanıyorum, cildime gerçekten faydası oluyor. Cilt yüzeyindeki tahribatı gideren ve cildi yeniden yapılandıran bu merhem, yara, yanık ve benzeri bütün problemlerde kullanılabilir. Cilt hasarını tedavi etmede oldukça etkili olan bu ürün, aşırı peeling sebebiyle hassasiyet kazanmış ve incelmiş deriyi de onarır.

Bir arkadaşımın önerisi üzerine kullandığım bu krem, yüzümdeki sivilce lekelerine çok iyi geldi. Şimdiye kadar neden kullanmamış olduğuma çok hayıflanıyorum. Bu krem, yalnızca 1 hafta kullanıldığında, farkedilir boyuttaki somut etkisini hemen gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl, kötü bir olay yaşamıştım; bir kuaför çırağı ağda yaparken bıyık bölgemi boylu boyunca yakmıştı. Üstelik o gün yılbaşı sabahıydı. O zaman Madecassol krem imdadıma yetişti ve cildimdeki yanıkları kısa sürede geçiriverdi. Âdeta derimin komple yenilenmesine sebep olan bu kremi hiç yanımdan ayırmayacağım.

Yüzümdeki ufak tüyleri ilk defa ağda ile aldım. Cilt hassasiyetim var ve beyaz tenliyim. Ağda sonrası, âdeta patlıcan gibi morardım. Madecassol kullanmayı deneyeyim dedim, sürdükten sonraki üç saat içerisinde kızarıklık tamamen kayboldu. Böylece Madecassol ile tanışmış oldum ve bu yüzden çok mutluyum.

Madecassol kremi ilk olarak, üç yıl önce, tatildeyken tanıdım. Âdeta şuursuzca bütün gün güneşlenerek, durumu iyice abartmıştım; öyle ki yüzümün neredeyse yarısı soyulmuştu. Hemen soluğu bir eczanede almıştım, bana Madecassol krem vermişlerdi. Madecassol’u güneş kremiyle beraber kullandım ve cildimin soyulmuş derisi iyileşti, o fâciadan hiç eser kalmadı. Madecassol, o gün bugündür, benim 1 numaralı tercihim. Buna benzer bir şey, geçtiğimiz yıl bir arkadaşımın da başına geldi. Kettle kullanırken, çıkan su buharıyla kolu yandı. Arkadaşım albinoya yakın beyaz tenli, hemen bu kremi koluna sürdük, 3 gün içerisinde derisi kabuk bağladı ve daha sonra düştü. Kendini toparladığında yanıktan eser yoktu.

Sivilceye bağlı olarak yüzümde oluşan renk dengesizliği için kullanıyorum, akşam yatmadan önce sürüyorum, uyandığımda iyi derecede etkili olduğunu görüyorum. Dinlenmiş bir ciltle güne başlamak çok güzel, ancak haftada bir kez kullanmak yeterli diye düşünüyorum. Sivilce oluşumuna eğilimli bir cildim var fakat bu kremin sivilce yaptığına hiç şahit olmadım.

Ben, ciddi derecede cilt kuruluğu yaşıyorum, birçok nemlendirici kullandım ama çözüm olmadı, cildim ürünü emiyor ve birkaç saat sonra tekrar aynı kuruluk oluşuyor. Bu kremi, haftada bir, bilhassa kış günlerinde cildimin dinlenmesi amacıyla maske olarak kullanıyorum. Uyumadan önce uyguluyorum, ertesi gün kalktığımda o kuru ve donuk cildim gitmiş, yerine ışıl ışıl parlayan yeni bir cilt gelmiş oluyor. kış mevsiminde cildiniz nemlendiriciye doymuyorsa, bu krem size çok iyi gelebilir.

Bu kremi haftada 2 gün kullanıyorum, her gün sürmüyorum. Bütün yüz bölgeme uygulamıyorum zira karma bir cilt yapısına sahibim ve t bölgemde sivilce çıkmasına sebep oluyor. Kış aylarında ise bu merhemden 1 çay kaşığı alarak içine e vitamini kırıyorum ve bu şekilde haftada bir defa yüzüm için kullanıyorum. Ancak bu kez yüzümün her yerine komple sürüyorum. Zira kış günlerinde cildim karma halden kuru hâle geçiyor. Cildime şaşırtıcı derecede faydası olan bu karışım, cildimdeki renk düzensizliğini de gideriyor. Uzman dermatolog hekimimden bu ilaçla ilgili edindiğim bilgiler şu şekildedir: Madecassol, hametan gibi epitelizan niteliğine sahip bir üründür. Başka bir deyişle, hasar görmüş cilt bariyerinin onarımını sağlar. Cilt lekelerine bir tesiri yoktur. Fakat bir çizik, sıyrık ya da sivilce yarası ve benzeri durumlarda, yaranın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur ve iz kalma riskini en aza indirir. Çatlamış dudaklarda uygulanabilir ancak yüz bölgesinin tamamında bu kremi kullanmak yanlıştır. Cilt üzerinde hassasiyet, soyulma gibi problemler oluşturabilir ve güneşe maruz kalındığı takdirde lekelenmeye yol açabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.