Limon Kürü İle Zayıflama Ve Göbek Eritme Tarifi (Uzman Doktorlardan)

0

Limon binbir derde ilaç sıhhat için oldukça yararlı mükemmel bir bitkidir. Peki, limonun ve limon suyunun zayıflama tesiri var mı? Limonlu su içsem zayıflar mıyım? İşte bu soruya Uzman Diyetisyenlerin verdikleri cevaplar; (Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafınca bildirilen limon ve maydanozla hazırlayabileceğiniz zayıflatma ve yağ yakma kürü tarifini de okuyabilirsiniz.)

Diyetisyen İrem Yeten limon zayıflatır mı? Sorumuzu şu şekilde cevaplıyor; (Limonla ilgili dört gözle beklenen en mühim konulardan biri ‘ Limon zayıflatır mı? ’. Limonun yağ yakıcı bir özelliği yoktur. Hiçbir gıda tek başına yağ yakmaz. Bunu gözlemlemek için yağın üstüne limon sıkılırsa yağın limon ile karışmadığı görülür. Sadece, limonun içeriğindeki C vitamini ile yağı metabolize edebileceğine yönelik bazı araştırmalar vardır. Limonun kalorisi oldukça düşüktür. Bundan dolayı yemeklerde ve soslarda lezzeti çoğaltmak için kontrollü olarak eklenebilir.)

Limonlu su içmek zayıflatır mı? Sorusunu Diyetisyen Rabia Arslan’ın cevabına: (Sabahları içilen sıcak yada ılık limonlu su midede uzun bir süre kalıp mideyi dolu tutacağından daha azca yiyecek yemenize niçin olur. Sabah kahvaltısından ilkin içilen limonlu su kişinin kilo kaybetmesinde etkilidir. Burada zayıflamaya destek olan suyun içinde limon bulunması değil, suyun sıcak yada ılık olmasıdır. Bunun sebebi sıcak suyun soğuk suya gore mideyi daha geç terkederek midede tokluk hissi sağlamasıdır.)

Limonlu su zayıflatır mı? Sorumuza Diyetisyen Taylan Kümeli’nin cevabı şudur; Limonlu su tokluk hissi verir ve gün içinde şekerinizin iniş çıkışını dengeler

Diyetisyen Ahmet Sancak limon zayıflatır mı, kilo verdirir mi? Cevabı şudur; (Sabahları aç karnına limonlu ve sirkeli su içmenin zayıflattığı inancı da yanlıştır. Limonun bağırsakları çalıştırıcı özelliği vardır. Limonlu ve sirkeli su vücuttaki asitleri temizlemeye destek oluyor. Asitleri nötralize etmek yağların özgür kalmasını sağlıyor. Sadece bu yağlar, yalnız rejim ve egzersiz yaparak yakılabiliyor. Şu demek oluyor ki soğuk ya da ılık suyun yada limonlu suyun zayıflatıcı hiçbir tesiri yoktur.)

Diyetisyen Melis Destereci limon zayıflatır mı? Sorumuzu şu şekilde cevaplıyor:(Araştırmacılar, bireylerin C vitaminini tüketimi ile vücut kitle indeksi içinde bir bağlantı bulunduğunu, kafi oranda C vitamini alanlarda daha düşük vücut kitle indeksi görülebildiğini söylüyor. Altını çizmemiz ihtiyaç duyulan mevzu şudur: C vitami içeren limon suyunun tek başına zayıflatıcı ve yağ yakıcı tesiri yoktur. Sadece egzersiz ile beraber tüketilen C vitamini yağ yakma metabolizmasını uyararak yağ oranımızda düşüş sağlayabilmektedir. Netice olarak yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak tertipli egzersizi yaşam seçimi haline getirmeliyiz bundan dolayı hiçbir gıda tek başına bir çözüm değildir.)

Prof Dr İbrahim Saraçoğlun’dan Yağ Yakan İştah Kesen Limon Kürü Tarifi

 1. 15 -16 saplarıyla birlikte maydanoz
 2. 1 limonun suyu
 3. 1 bardak su (1 Bardaktan birazcık azca olacak şekilde su koyabilirsiniz.1 limonun İle bardağı tamamlayabilirsiniz.)

Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup blenderden geçirin. Kazanmış olduğunuz yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika ilkin için. 15 gün uyguladıktan sonrasında 3-4 gün ara verip tekrardan 15 günlük bir kür daha yapın. Beş-altı ay sonrasında durumunuza gore bu kürü aynı şekilde yeniden edebilirsiniz. Maydanoz ve limon kürü iştahınızı keser, yağları yakar.

Diyetisyen Selahattin Dönmez’den Limon İle Tok Tutan Ve Kilo Verdiren İçecek Tarifi

 1. 1 tane limon
 2. İki yeşil elma
 3. 1 tane kivi
 4. 1 parmak büyüklüğünde taze zencefil.
 5. Hepsini katı meyve sıkacağından geçirip çıkan sıvıyı ara öğünde için.

Diyetisyen Burcu Yıldız Uğur’dan Ödem Söktürücü Kür Tarifi

 1. 1 litre su
 2. Yarım limon
 3. Yarım demet maydanoz
 4. Ananas kabuğu
 5. 1 yeşil elma
 6. 1 parça zencefil

Tüm malzemeleri sıcak suya ekleyip , 2-3 dakika kaynattıktan sonrasında sün boyu içebilirsiniz.

Güzellik  Ve Nebat Uzmanı Suna Dumankaya’dan Limonla Göbek Eritme Kürü

Birer çorba kaşığı limon suyu, susam yağı, biberiye yağı ve okaliptüs yağını karıştırın. Her gün, belinizin çevresine ve karnınıza, bu karışımla dairesel hareketler çizerek masaj yapın. Yağlarınız hızla erimeye başlayacaktır. Her gün, belinizin çevresine ve karnınıza, bu karışımla dairesel hareketler çizerek masaj yapın. Yağlarınız hızla erimeye başlayacaktır. Tertipli olarak spor yapmayı da sürdürün.

Güzellik Ve Nebat Uzmanı Suna Dumankaya’dan Limonla Metabolizma Hızlandırma Kürü Tarifi

Metabolizmanız yavaş çalışıyorsa, yağ yakmakta zorlanırsınız. Metabolizmanızı hızlandırmak için bir ananası soyup dilimleyin. Ananas dilimlerini, bir tutam nane, bir çorba kaşığı ceviz yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir tane kabuğu soyulmuş limonla blender’dan geçirin. Bu karışımı, sabah-akşam tok karnına için. İçine birazcık bal da katabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.