Leziz Ve Fit Mozaik Pasta Iyi mi Yapılır 1 Porsiyon Mozaik Pasta Kalorisi

0

1 Dilim Mozaik Pasta Kaç Kalori Diyetisyenden Rejim Mozaik Pasta Tarifi

Bisküviyle meydana getirilen mozaik pastanın kalorisi de tıpkı lezzeti benzer biçimde fazladır. Az az ve seyrek aralıklarla tüketilirse kilo yapmaz. 1 ince dilim mozaik pasta yiyecek idealdir ve bu ölçüyü aşmamak gerekir.

Mozaik Pasta Kaç Kaloridir?

1 dilim mozaik pasta 227 kaloridir ve yüksek kalorilidir. 1 porsiyon doğrusu 90 gram ( 1 dilim orta boy) mozaik kek doğrusu mozaik pasta 331 kaloridir.

Diyetisyen Merve Kalelioğlu’ndan 1 Dilimi 55 Kalori Olan Mozaik Pasta Tarifi

Malzemeler

 1. 2 tane hurma (Sıcak suda bekletip çekirdekleri çıkartılmış)
 2. 1 tane olgun muz
 3. 5 yiyecek kaşığı kakao
 4. 3 yiyecek kaşığı hindistancevizi unu
 5. 1 yiyecek kaşığı fındık püresi
 6. 1/2 çay bardağı su+3/4 çay bardağı su

Muz ve hurmalar 1/2 çay bardağı suyla robottan geçirilerek püre haline getirilir. Kalan tüm malzemeler de içine eklenip gene robottan geçirilir. İyice karışan malzemeler bir kaba alınır ve buzluğa koyulup 2-3 saat dondurulur, süre dolunca buzdolabından çıkarılıp servis edilir.

Diyetisyen Dilara Koçak’dan Dilimi 70 Kalori Olan Rejim Mozaik Pasta Tarifi

Rejim yaparken tatlı ihtiyacınız olan şeyi sıhhatli bir halde gidermek için bu pastayı tüketebilirsiniz. Azca kalorili olduğundan kilo yapmaz ve bir büyük diliminde bir tek 70 kalori vardır. Diyetisyen Dilara Koçak tarafınca tavsiye edilen hurmalı mozaik pasta iyi mi yapılır? Şimdi onu görelim.

 1. 10 tane hurma
 2. 15 tane pişmeden badem
 3. 4 tane tam ceviz
 4. 4 yiyecek kaşığı kakao
 5. 1 çay bardağı keçiboynuzu pekmezi
 6. 120 gr. yulaf kepeği
 7. 1 paket vanilya
 8. 1 çay bardağı su

Hazırlanışı:

Ilkin hurmaların çekirdeklerini çıkarın. Bir çay bardağı suyla birlikte hurmaları robotta çekip içine 120 gram yulaf kepeği, 4 yiyecek kaşığı kakao, yarım çay bardağı pekmez ekleyip gene robotta çekin. Arkasından vanilya, ceviz ve badem ekleyip son kez robotta çekerek kazandığınız karışımı streç filmin üstüne dökün. Rulo şekline getirip buzlukta dondurun. Soğuyup biçim alınca dilimleyip ikram edin.

Diyetisyen Zeynep Işıl Küçükgöncü’den Rejim Mozaik Pasta Tarifi

Malzemeler

 1. 1 paket tahıllı rejim bisküvi
 2. 5 hurma
 3. 2 tatlı kaşığı tereyağı
 4. 1/2 çay bardağı süt
 5. 2 yiyecek kaşığı keçiboynuzu aslı
 6. 1 yiyecek kaşığı kakao
 7. 1 olgun muz

Hazırlanışı:

Tereyağını ocakta eritelim. İçerisine keçiboynuzu aslı, süt ve kakao ekleyelim. Muzu da ezzerek püre haline getirelim, hurmaları sıcak suya koyup kabuklarını soyalım. Meyveleri de ekleyip karıştıralım. Arkasından rejim bisküvileri elimizle ufalayarak karışıma dahil edelim. Hazırlamış olduğumuz karışımı bozdolabı poşetine sarıp dipfrize kaldıralım. 5-6 saat bekletip ısısının düşmesini ve biçim almasını sağlayalım. Afiyetle yiyin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.