Kir Giderici Maske Tarifleri (Çil, Güneş, Sivilce, Cilt Lekesi İçin)

0

Cilt lekelerinden, sivilce izlerinden, çillerden ve güneş lekelerinden muzdaripseniz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilen kabartma tozu maskesi tarifleri ile bu izleri yok edebilirsiniz. Kabartma tozu; bir tür tuz olan karbonat ile zayıf bir asidin bileşiminden oluşturulan organik bir kimyasaldır. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile cilt lekelerinden kurtulma tarifleri;

Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile cilt lekelerini yok etme maskesi

1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 çay kaşığı limon suyunu karışmasını sağlayarak cildinize sürün. Ufak bir bölgeye sürüp, cildinizin bileşime alerjiye niçin olup olmadığını deneyin. Ondan sonra cildnizde kir olan yere sürüp beklemeye alın ve süre sonunda ovarak paklayın. Eğer yanma ve kaşıntı hissederseniz karışımı cildinizde bekletilmeden derhal yıkayarak çıkartın. Haftada bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile siyah noktaları yok etme maskesi

Sual Yüzümde siyah noktalardan var, bunlardan kurtulmak için bir maske var mı?

CEVAP

Bir çay kaşığı kabartma tozu ile bir tutam üzüm ile suyu çıkana kadar karıştırın. Cildinize sürün ve 20 dakika beklemeye alın.

Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile güneş lekelerini yok etme maskesi

Sual Güneş tesirini göstermesi ile beraber yüzümde lekeler oluşuyor. Bu lekeler için ne önerirsiniz?

CEVAP

Bir çay kaşığı kabartma tozu, bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, bir çorba kaşığı yulaf unu ile rendeleyip suyunu çıkardığınız bir tane patatesi karıştırıp yüzünüze sürün. Cildiniz karışımı emdikçe üzerine sürmeye devam edin. Otuz dakika sonrasında ovarak çıkarın ve yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın. Yeni kir oluşumunu önlemek için ise güneşe çıkarken kesinlikle koruma faktörlü krem kullanın.

Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile sivilcelerden kurtulma maskesi

Sual Yüzümdeki sivilcelerle başım dertte, ne önerirsiniz?

CEVAP

1 çay kaşığı karbonat ile bir portakalın kabuğunu rendeleyip karıştırın. Bunlara birkaç damla portakal suyu da kattıktan sonrasında karışımı temizken cildinize sürün. Bu formülü 4 gün, sabah-akşam uygulayın. Oldukça yararını görmüş olacaksınız.

Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile çilleri yok etme maskesi

Sual Tatile gittiğimde, güneş yüzümde ve öteki güneş alan cildimde çillenmeye yol açtı. Iyi mi geçer?

CEVAP

1 çay kaşığı kabartma tozu, 2 çorba kaşığı yulaf unu ve 3 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Haftada 1, bu karışımı çilli bölgelere sürüp 1 saat beklemeye alın.

Suna Dumankaya’dan kabartma tozu ile sivilce izlerinden kurtulma maskesi

Sual Sivilce izlerinden kurtulmam için ne yapmalıyım?

CEVAP

Birer çay kaşığı, kabartma tozu, limon suyu ve tatlı badem yağı ile 1 çorba kaşığı pudrayı karıştırın. Yüzünüze sürdükten 15 dakika sonrasında ovarak çıkarın. Dışarı çıktığınızda 20 faktörlü ürün kullanın.

Sual Yüzümde güneş lekeleri var. Yapınış ürün kullanmak istemiyorum. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Bir tatlı kaşığı kabartma tozu, bir tatlı kaşığı vazelin ve bir tane yumurta kabuğunu un haline getirip karıştırın. Cildinize sürüp 20 dakika beklemeye alın. Peşinden cildinizden ovalayarak çıkarın. Dışarı çıkarken 20 faktörlü ürünler kullanın.

Sual Yüzümdeki sivilce izleri için en ergonomik formülünüz nedir?

CEVAP

Bir tatlı kaşığı kabartma tozunu, bir çorba kaşığı süzme yoğurt ile karıştırın ve temiz ciltte bir saat beklemeye alın. Haftada bigün yapın, sekiz haftada lekeleriniz yavaşça açılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.