Kuruyan, Bitmiş Maskara Rimel İçin Ne Yapmalı Naturel Yöntemler

0

Rimel ve kirpiklerin dolgun ve uzun görünmesi hanımefendiler için oldukca önemlidir. Bu amaçla yaygın olarak kullanılan rimeller bir süre sonrasında kurumaktadır. Kuruyan rimeller ise çoğunlukla çaresiz şekilde çöpe atılmaktadır ve yenisi alınmak için harcama yapılmaktadır. Size önereceğimiz yöntemler yardımıyla daha bitmeden kuruyan rimellerinizi yumuşatarak eski haline kolayca getirebileceksiniz.

Badem Yağı İle Kurumuş Maskara Iyi mi Yenilenir

Maskaranız daha bitmeden kurumuşsa çöpe atmayın. Kurumuş maskaranızı badem yağıyla eski haline rahat şekilde getirebilirsiniz. Tatlı bademin kurutulmuş çekirdeğinden elde edilmiş tatlı badem yağındaki doymuş yağlar ve esansiyel yağ asitleri bolca oranda bulunmaktadır ve tüm bu özellikler yardımıyla tatlı badem yağı kirpikleri hem besleyip güçlendirme hem de nemlendirme özelliğine haizdir. Kurumuş maskaranın içine birkaç damla badem yağı damlatın ve çalkalayıp karıştırın. İşte bu kadar rahat. Bunu yaptıktan sonrasında kirpik uzatıcı besleyici rimeliniz kullanıma hazır.

Naturel Göz Damlası ve Lens Solüsyonu

Göz kuruluğu tedavisi için kullanılan damladan ve lens solüsyonundan 2-3 damlasını rimel kutusuna koymak da rimelin kuruluğunu giderip yine kullanılmasına destek olacaktır.

Kaynar Su ile Kuru Maskara Iyi mi Düzeltilir

Kurumuş maskarınızı düzeltmek için sıcak suyu kullanabilirsiniz. Bunun için ufak bir kap içine sıcak suyu alın ve içine maskaranızı ağzı kapalı şekilde yerleştirin. Bu şekilde su soğuyana kadar beklemeye alın. Maskaranız kullanıma hazır.

Zeytinyağı

Rimeliniz daha bitmeden sertleşmeye başlamış yada kurumuşsa zeytinyağı büyük bir yardımcınız olabilir. Bunun için kuruyan rimelinizin içine zeytinyağından birkaç damla damlatın ve arkasından rimel fırçanız ile rimelinizi karıştırın. Bu yöntem ile rimelinizin kolayca yumuşadığını görmüş olacaksınız. Ek olarak zeytinyağı yardımıyla kirpiklerinize bakım da yaparak kirpiklerinizdeki farkı görmüş olacaksınız.

Aloe Vera Jel

Aloe vera jel cilt için oldukca faydalıdır ve pekçok kullanım alanı vardır. Aloe veri jeli kurumuş rimelinizi yenilemek için de kullanabilirsiniz.Maskara tüpünüze bir damla aloe vera jeli koyun. Birazcık sallayın ve maskaranız kullanmaya hazır!

Eyeliner

Hanımefendiler için makyajın olmazsa olmaz parçalarından birisi olan eyelinerı kullanarak kurumuş olan rimelinizi yumuşatıp eski haline getirebilirsiniz. Bunun için sıvı eyelinerınızdan birkaç damla rimelinizin içine damlatın ve arkasından rimel fırçanız ile rimelinizi karıştırın. İşte kuruyan rimelinizi kurtarmak bu kadar rahat.

Nemlendirici

Kurumuş olan rimelinizi yüz yada vücudunuz için kullandığınız bir nemlendirici ile yumuşatabilirsiniz. Bunun için rimel fırçasına sıvı bir nemlendiriciden birazcık alın ve fırçayı rimel kabının içine batırıp çıkararak kuruyan rimelin nemlendirici ile karışmasını sağlayın. Bu yöntem yardımıyla rimelinizi yine kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bebeyağı yada Vazelin

Kuruyan maskaranızın içine birkaç damla bebek yağı ya da vazelin ilave edin. Ondan sonra maskaranızın ağzını kapattıktan sonrasında çalkalayın. Bu ergonomik yöntem yardımıyla kuruyan maskaranızı kolaylıkla yumuşatabilirsiniz. Eğer hala kuru ise bebek yağının yada vazelinden birkaç damla daha ekleyebilirsiniz. Bu yöntemi maskaranız kurudukça tekrarlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.