Kükürt Sabunu Kullananların Pozitif ve Negatif Yorumları

0

Kükürtlü sabun, saç, cilt ve vücut güzelliğiniz için kullanabileceğiniz mükemmel bir üründür. Kükürtlü sabunun bir öteki özelliği de uyuz hastalığına iyi gelmesidir. Makalemizde uyuz hastalığı ve cildi, yüzü için kükürt sabunu kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz. Ilk olarak uyuz hastalığı için bu sabunu kullananların görüşlerine bakalım;

Uyuz İçin Kükürtlü Sabun Kullananların Yorumları

Cilt hastalıklarından kabul edilen uyuz hastalığı, bir akar türünden meydana gelmektedir. Böceğe benzeyen bir akar deri altına yerleşerek uyuz hastalığını ortaya çıkarmaktadır. Kükürtlü sabun yüzyıllardan beri yanık, uyuz ve egzama tedavisi için kullanılmaktadır. Bugün de pek fazlaca hastalığın iyileştirilmesinde kükürtlü sabundan faydalanılmaktadır. Uyuz hastalığına çözüm elde eden bu ürün, kaşıntıyı da gidermektedir. Sadece kükürtlü sabunun yararları aksatılmadan kullanılmasıyla gözlemlenebilir.

Bende uyuz hastalığı vardı, ondan dolayı geçtiğimiz gün kükürtlü sabun kullanmaya karar verdim. Kaşıntı olan bölgelere sürdükten sonrasında o bölgeler sızlamaya ve yanmaya başladı, hâlâ geçmedi. Acaba herkeste o şekilde mi oluyor?

Çocukken komşularımızdan birinde uyuz çıkmıştı. Akrabalarım bana da bulaşır diye onlardan uzak durmamı söylemişlerdi. Kükürtlü sabun kullandıktan sonrasında normale döndüler.

Uyuz oldum ve 1 ay bununla savaşım ettim. Hastaneye gittim, reçete edilen ilacı kullansam da yararını göremedim. Sonrasında ‘uyuz da neticede bir böcek değil mi?’ diye düşündüm. Bileşik tiner alıp pamuğa döktüm, vücudumu bununla sildim. 10 dk bekleyip kükürtlü sabunla yıkandım. 4 gündür hiçbir yerim kaşınmıyor. Ne olur ne olmaz diyerek 2. gün gene tiner uyguladım. Bununla birlikte fısfıslı şişeye beyaz sirke doldurup eşyalarımın üstüne bunu püskürttüm. Oldukca şükür, bu belâ yakamı bıraktı! Siz gene de doktora danışmadan cildinize tiner sürmeyin.

Ailemle birlikte uyuz hastalığına yakalandım. Tabip bir ilaç yazdı, onu tüm bedenimize her gece sürdük. Sabahleyin de kükürtlü sabun kullanarak yıkandık. Cildimiz kurumasın diye nemlendirici uygulamayı da dikkatsizlik etmedik. Giysilerimizi her gün değiştirdik, nevresimleri de günlük olarak yeniledik. Kullanılmış nevresimleri, giysileri ve havluları bir poşete koyup ağzını sıkıca bağladık ve 3 gün o şekilde beklettik. Peşinden 60 derecede yıkayıp ütüledik. Hiçbir şeyi ütülemeden kullanmamaya itina gösterdik. Koltuklarımızın üstüne de çarşaf seriyor, bu tarz şeyleri da sık aralıklarla değiştiriyorduk. Havlu yerine kağıt havlu kullanıyorduk. Halıları da kaldırmıştık, bölgeleri günde bir kere beyaz sirkeyle siliyorduk. Ek olarak ben çayağacı yağının da fazlaca yararını gördüm, kaşıntıyı yok ediyor. Kesinlikle öneriyorum. O şekilde zor bir durum ki, neler çektik.

Geçmeyen şiddetli kaşıntım vardı. Uyuz olduğumu öğrenince kükürtlü sabun alıp kullanmaya başladım. Şu an başka bir sabun kullanmıyorum fakat kaşıntım asla azalmadı.

Kükürtlü Sabunu Cilt ve Saç İçin Kullananların Yorumları Nasıldır?

  1. Sırtımda sivilceler vardı. 1-2 ay süresince devamlı banyo yaparken kükürtlü sabun kullandım. Şimdi sivilcelerimden yaratı kalmadı. Sizin de vücudunuzdaki sivilcelerle başınız dertteyse duş jeli kullanmayı bırakıp kükürtlü sabun tercihetmelisiniz.
  2. Bu sabun benim kurtarıcım, sivilcelerimin üstesinden gelmeyi başardı. Takriben 2-3 haftadır kükürtlü sabun kullanıyorum, tesiri hakkaten muhteşem. Yüzümü yıkarken bunu kullanıyorum. Bir uyanınca sürüyorum, bir de uyumadan evvel uyguluyorum. Cildimi siyah noktalardan ve ölü derilerden arındırdı. Üstelik yeni sivilceler de oluşmuyor.
  3. Her hafta yüzümü ve sırtımı kükürtlü sabunla yıkıyorum. (Haftada 2 defadan fazla yapmıyorum.) Yağlı bir cildim vardı, bu ürün cildimin yağ oranını düzenledi. Artık bu şekilde bir problemim kalmadı. Tavsiye ederim.
  4. Her gece uyumadan ilkin yüzümü kükürtlü sabunla yıkıyordum. Fakat bir süre sonrasında alın bölgemde yara benzer biçimde kızarıklıklar meydana geldi. Bir de beyaz tende olduğum için kızarıklıklar oldukça belirgin duruyor. Kükürtlü sabunu bıraktım, 3-4 gün sonrasında bunlar kendi kendine kayboldu. Artık o sabuna elimi sürmem.
  5. Dostlar kükürt sivilceleri kurutuyor, bu gerçek. Yalnız ciltteki rutubet seviyesini düşürüyor ve sivilcelerle birlikte cildin de kurumasına yol açıyor. pH oranı bozuluyor, o nedenle pul pul döküntülere sebebiyet veriyor. Bende o şekilde olmuştu. Aşırı kuruluk yapıyor.
  6. Ben senelerdir yüzümü yıkamak için bir tek kükürtlü sabun kullanıyorum. Oldukça memnunum. Kimileri negatif yorum yapıyor. Siz kuru ve duyarlı bir cilt yapısına sahipseniz doğal ki size iyi gelmeyecektir. Benim karma bir cildim var, cilt hassasiyetim yok. Benim gibiyseniz muhakkak kullanın derim. Baktınız ki yüzünüzde bir tesirini göremediniz, o süre duş alırken kullanın. Hele sırt bölgesindeki sivilcelere birebir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.