Krem Peynir Kilo Aldırır mı Rejimde Yenir mi

0

Krem peynir, temelde krema yada süt ve krema karışımı ile meydana getirilen yumuşak, pürüzsüz bir peynirdir.Krempeynir fosfor, çinko, riboflavin, B12 vitamini ve A vitamini benzer biçimde fazlaca oranda temel gıdaları içeren mükemmel bir besindir. Kalsiyum oranı da yüksektir.

Krem Peynir Kaç Kaloridir?

Diyetisyen Burçin Çelikezer 100 gram krem peynirin 342 kalori bulunduğunu bildirmektedir.

 1. 1 yiyecek kaşığı krem peynir 25 gramdır ve 85 kaloridir.
 2. 1 tatlı kaşığı krem peynir 5 gramdır ve 17 kaloridir.
 3. 1 kutu 300 gram Sütaş krem peynir 780 kaloridir.

Krem Peynir Kilo Aldırır mı?

Krem peynir hem kalorisi yüksek hem de yağlı bir besindir. Bu nedenden dolayı her gün fazlaca oranda tüketimi kilo almaya niçin olabilir. Günlük kalori ihtiyacını aşmadığınız sürece rejim yaparken yenilebilir.

Krem Peynirin Sağlığa Yararları Nedir

En fazlaca simitle birlikte ve kahvaltılık yiyeceklerden biri olarak bilinse de krem ​​peynir, çeşitli değişik tariflerde kullanılabilen leziz ve mükemmel bir besindir. Çorba, unlu mamuller ve krep benzer biçimde öteki tariflere de eklenebilir. Krem peynirdeki protein, yağ ve karbonhidrat miktarı, seçtiğiniz çeşide bağlı olarak birazcık değişebilir. Krem peynir, pastörize krema yada süt ve krema kombinasyonu ile yapılır.

 1. Krem ​​peyniri, B12 vitamini de dahil olmak suretiyle neredeyse tüm gıdaları içerdiğinden mükemmel bir besindir.
 2. Krem peynir, gelişme ve gelişme için lüzumlu olan tüm temel amino asitler açısından varlıklı olan ve sıhhatli kalmaya destek olan yüksek kaliteli protein ihtiva eder.
 3. Antioksidanlar kanser, diyabet, otoimmün bozukluklar ve kalp hastalığı benzer biçimde kronik hastalıklarla savaşmakta fazlaca etkilidir. Krem peynir, oksidatif stresi ve hücre hasarını önlemek için zararı dokunan özgür radikalleri nötralize etmeye destek olan antioksidanlar açısından zengindir.
 4. Krem peynir yağ bakımından yüksektir ve azca oranda karbonhidrat ve protein ihtiva eder. İyi bir A vitamini deposudur
 5. Laktoz intoleransı, küresel nüfusun ortalama yüzde 65’ini etkileyen yaygın bir sıhhat sorunudur. Krem peynir, laktoz bakımından fazlaca düşüktür ve laktoz intoleransı olan bir çok insan tarafınca iyi tolere edilebilir herhangi bir soruna yol açmaz.
 6. Krem peynir, göz sağlığının eğer olmazsa olmazı olan iyi bir A vitamini deposudur. Gözleri göz hastalıklarından korur.
 7. Sütten elde edildiğinden, krem peynir, kalsiyum da dahil olmak suretiyle sütte organik olarak bulunan gıda maddelerinin konsantre bir deposudur
 8. Krem peynir, bilhassa göz sağlığı için mühim olan lutein ve zeaksantindahil olmak suretiyle azca oranda karotenoid antioksidan ihtiva eder.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.