Koşu Bandı İle Zayıflama Kilo Verme Mümkün mü Zayıflama Teknikleri

0

Rejim, zayıflama ve spor denince akla gelen ilk şey koşu bandıdır. Koşu bantları ile yapılacak koşu ve yürüyüşler ile yüksek oranda kalori yakılmaktadır. Koşu bantları öteki spor aletlerine gore daha tek düze bir alettir. Bu yönden koşu bandı ile spor yaparken bir taraftan da tv seyretmek, cep telefonundan internete girmek daha keyifli hale getirmek için yararlı olabilir. Ihmal etmeyin meydana getirilen spor ne kadar keyifli gelirse o denli uzun süre yapılabilmektedir.

Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılmaktadır?

Koşu bandında yapılacak 20 dakika yürüyüş ve peşinden 20 dakikalık koşu ile 450 kalori yakılmaktadır. Bunu genel bir değere indirirsek düz bir koşu bandında 30 dakikalık hafifçe bir yürüyüş ile 300 kalori yakılabilir.

Koşu Bandında Yürüyüş Hızı Ne Olmalı?

Koşu bandı yürüyüş hızı için kati bir şey söylenemez. Genel olarak bir ev tipi koşu bandında hız 12 ila 14 km/saat içinde hızdadır. Bunun üstünde yada altında olan koşu bantları da piyasa mevcuttur. Bu tamamen kişiye kalmıştır. Hepimiz kendi hızına uygun koşu bandını satın almalıdır. Bunun için koşu bandı satılan mağazadan detaylı ve doğru informasyon alınacaktır.

Koşu Bandı ile Etkili Iyi mi Kilo Verilir?

Koşu bandını ilk kez kullanmaya başlayanlar için 20 veyahut 30 dakikalık hafifçe bir yürüyüş iyi olacaktır. Bu alışma süresi geçtikten sonrasında yürüyüş süresi,hızı ve bandın eğimi aşama aşama arttırılmalıdır. Koşu bandı ile tertipli spor yapmak kilo vermenizde mühim rol oynayacaktır.

Koşu Bandı Göbek Eritir mi?

Koşu bandı direkt olarak göbek eritir demek yanlıştır. Koşu bandı genel zayıflamaya destek sunar, bu yolla organik olarak göbek bölgesindeki yağlar da erir. İnsan vücudu zayıflarken tüm vücuttan eşit olarak kilo verir. Göbeklerini eritmek isteyenler şunu bilmelidir ki göbekte yağ oluşumuna sebep olan aslolan etken ortadan kaldırılmadığı sürece koşu bandı göbek yağlarını eritmek için kafi olmayacaktır.

Koşu Bandında Haftada Kaç Gün ve Kaç Saat Yürünmeli?

Uzmanlar; yalnız kilo vermek için değil yaşam süresince hafta da minimum 3 gün spor yapılmasını önermektedir. 3 gün ile süregelen spor süresi vakit içinde arttırılmalıdır. Bu sayede vücutta zayıflama hızlanacaktır.

İnsanlar koşu bandı kullanırken hatalar yapmakta. Her gün 45 dakika yürüyüş (çoğunluğu yüksek hızda koşu) yapmak eklemlere aşırı yük binmesine sebep olur. Bu da kıkırdak hücrelerinin fena etkilenmesine neden olur. Bu yüzden süre 2 günde 1 en fazla otuz dakika yürüyüşler tercih edilmelidir.

Her spor benzer biçimde koşu bandını da günlük hayatınızdaki işiniz benzer biçimde bir alışkanlık haline getirmelisiniz. En iyi sonuçlar bu şekilde görülebilir. Alışkanlık haline ulaştığında vücut spora alışacaktır. Spora alışan vücut daha sıhhatli,zinde ve fit olacaktır.

Koşu Bandında Daha Fazla Kalori Yakmak için Ne Yapılabilir?

Koşu bandında amaç daha çok kalori yakmaksa koşu performansının yükseltilmesi gereklidir.  Ilk olarak 20 dakika yürüyüş yaptıktan sonrasında bant eğimli hale getirilip 20 dakika da bu şekilde yürünmelidir. Bu yöntem yardımıyla bacak kasları eğim yardımıyla daha oldukca çalışacak ve 550 civarı kalori yakımı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.