Komedon Iyi mi Kullanılır Ne İşe Yarar Fiyatı Nedir

0

Siyah nokta çıkarıcı cihaza komedon da denir.Bu metal çubuğun her iki tarafında yuvarlak bir halka vardır, çuvaldıza da benzetilebilir. Üretiminde paslanmaz çelik kullanılmıştır. Yağ bezeleri, sivilce ve siyah noktaları cildi yıpratmadan giderir. Derinliği ve büyüklüğü değişkenlik gösteren yağ bezeleri, siyah noktalar ve sivilceler ürünün çift taraflı minik ve büyük ağız yapısı yardımıyla kolayca temizlenir.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Iyi mi Kullanılır?

  1. Komedon; siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmayı elde eden bir alettir. Siyah nokta çıkarıcıyı doğru kullanırsanız can bunaltan bu probleminin üstesinden rahatça gelebilirsiniz. Ürün oldukça ergonomik ve etkilidir, üstelik kullanımı fazlaca kolaydır.
  2. Siyah nokta çıkarıcı kullanılmadan ilkin muhakkak duş alınmalıdır. İsteyenler yüzüne duş banyosu da uygulayabilir. Fakat duş yapmak daha iyi olur zira bu sayede gözenekler açılacaktır. Özetlemek gerekirse siyah nokta çıkarıcı kuru cilde uygulanmaz. Aksi takdirde hiçbir faydası olmaz, yalnız yorulduğunuzla kalırsınız. Hem yüzünüzde aşırı kızarıklığa neden olur.
  3. Komedonun yuvarlak ucunu siyah noktanın üstüne koyun.Siyah noktanızın etrafına eşit olarak baskı yapmalısınız. Bunun ölçüsü şudur; canınız birazcık yanacak fakat cildinizi zedeleyip kanatmayacak kadar orta düzeyde bir baskı uygulamalısınız. Siyah noktanızı çıkarınca büyük olasılıkla o bölgede kırmızı izler meydana gelecektir. Tedirgin olmayın; 2 dakika içinde ortadan kaybolacaktır. Gözeneklerinizin içinde biriken yağ, kir, ölü deri ne var ise hepsinden kurtulacaksınız.
  4. Bu aletin ince tarafını burnunuzun üstündeki siyah noktalar, kalınca tarafını da çene ve alın bölgeniz için kullanabilirsiniz. Dokunduğunuzda elinize gelen sert yapıdaki sivilcelere çözüm bulmak için de bu üründen faydalanabilirsiniz.
  5. İşlemlerin arkasından yüzün temizleyiciyle yıkanması gerekir. Ondan sonra cilt sıkılaştırıcı tonik sürülmelidir. Zira oluşturulan deliklerin kapatılması lazımdır, yoksa içlerine yeni kirler doluşur. Son olarak nemlendirici sürülürse uygulama eksiksiz bir halde tamamlanmış olur.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Iyi mi Temizlenir?

Siyah nokta çıkarıcı kullanıldıktan sonrasında toniklenmeli yada kolonyalı pamukla silinmelidir. Kimi zaman de tencereye su koyarak bu aleti içine yerleştirip kaynatmanız gerekmektedir. Bunlar hijyen için önemlidir.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Nerede Satılır Fiyatı Nedir?

Siyah nokta çıkarıcı; eczanelerden, cilt bakım ürünlerinin satılmış olduğu The Body Shop, Gratis ve Watsons şeklinde mağazalardan satın alınabilir.Siyah nokta çıkarıcı komedonun fiyatı markasına gore 10-25 TL içinde değişmiş olur.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Kullananların Yorumları

Siyah nokta çıkarıcı aleti yalnız bir kez kullandım fakat kullanmaz olaydım. Bu şekilde kaba saba, hantal bir ürün daha görmedim. Bunu hangi akla hizmet piyasaya sürmüşler acaba? Ucu yuvarlak bir demir var, onu bastırarak yüzünüzde gezdiriyorsunuz. Cildinizde iz kalma riski yüksek, gözenekleriniz de genişleyebilir.Beğenmedim tavsiye etmiyorum.

Siyah nokta çıkarıcıyı aldığıma pişman oldum, asla faydası yok. Ben uzun senelerdir yaptığım şeklinde, siyah noktalarımı temizlemek için sıkmayı yeğliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.