Kirpiklere Vazelin Sürmek Ne İşe Yarar Vazelinin Kirpiğe Faydaları

0

Daha uzun ve gür kirpiklere mi sahip olmak istiyorsunuz? Öyleyse vazelin kullanmak çok işinize yarayacaktır. Zira bu madde kirpiklerin içeriden beslenmesini ve nemlenmesini sağlar. Böylece kirpiklere güç verir; uzamasında ve gürleşmesinde etkili olur. Vazelin kirpiklerin dökülmesini de önleyerek gözlerimizin süsü olan kirpiklerimizin sağlığını destekler.

Yalnızca Vazelin İle Kirpik Uzatma Yöntemi

Kirpik uzatmak için doğal bir çözüm arıyorsanız mutlaka vazelin kullanmalısınız. Bunu kulak çubuğuyla veya parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Vazelinden bir miktar alıp kirpiklerinizin dip kısımlarına güzelce sürün. Uyumadan önce veya gün içerisinde bunu uygulamaya devam edin. Böylelikle kirpikleriniz güçlenecek ve kısa sürede uzayacaktır.

Kirpik diplerinin haftada 3-4 kere vazelin ile beslenmesi yeni kirpiklerin çıkmasına yardım edecektir. Ayrıca var olan kirpiklerin gürleşmesini ve uzamasını sağlayacaktır. Fakat bu işin püf noktası bütçeden kısmamaktır. Yani kullanılacak vazelin çok kaliteli olmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Vazelin İle Kirpik Uzatma

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı vazelin
 2. 1 tatlı kaşığı badem yağı
 3. 1 tatlı kaşığı lanolin (eczaneden alabilirsiniz)
 4. 3 tane ceviz içi
 5. 3 tane fındık

Yapılışı:

Birer tatlı kaşığı badem yağı ve lanolin ile 1 çorba kaşığı vazelin, üçer tane fındık ve ceviz karıştırılıp kısık ateşte eritilir. Ardından süzülür ve bir cam şişeye aktarılıp donması beklenir. Kirpikler önce temiz çay suyuyla silinir, ardından kulak çubuğu hazırlanan kreme batırılır, kaş ve kirpiklere uygulanır. Bu işlem 2 günde bir tekrarlanmalı ve krem gözlerin içine temas ettirilmemelidir.

Vazelinin Kirpiklere Faydaları Nelerdir?

‘Yüzde güzel olan gözdür’ derler. Güzel gözlere sahip olmak herkesin hayalidir. Kirpikler ise gözlerin ziynetidir. Gür, uzun ve kıvrık kirpikler bakışlara anlam katar, gözleri etkileyici kılar. Vazelin ile kirpik uzatma sıklıkla tercih edilen bir yöntem olup son derece başarılı bir uygulamadır. Siz de kirpiklerinizi uzatmak, gürleştirmek, gözlerinizle göz kamaştırmak istiyorsanız vazelinin gücünden yararlanmalısınız.

 1. Vazelin, kirpiklerinizin uzun ve güzel uzamasını sağlar.
 2. Vazelin kirpikleri daha güçlü ve kalın hale getirir.
 3. Kirpik çevresindeki cildi pürüzsüz, esnek ve kırışıksız hale getirir.
 4. Kirpikler için nemlendirici görevi görür ve o bölgedeki cildi yumuşatır. Nem eksikliği kirpikleri kırılgan ve kuru hale getirir. Vazelin kirpikleri nemlendirip kırılmaları önler.
 5. Her gece kirpiklerinize vazelin sürerseniz onların forma girmesini sağlarsınız. Vazelin; kirpikleri nemlendirir ve yumuşatır. Bu sayede kirpiklerin direncini artırır, kırılmalara engel olur. Vazelinden faydalanarak yeni ve uzun kirpiklere sahip olmak çok kolaydır!

Kirpikleri Uzatmak İçin Hint yağı ve Vazelin Kullanımı

Malzemeler:

 1. 1 yemek kaşığı hint yağı
 2. 1 yemek kaşığı vazelin
 3. Küçük bir kap

Prosedür:

 1. Hint yağı ve vazelini küçük bir kasede pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın.
 2. Yüzünüzü iyice yıkayın
 3. Temiz bir pamuklu çubuk kullanarak karışımı kirpiklere uygulayın.
 4. Kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz
 5. Bir gece beklemeye bırakın. Ertesi sabah yüzünüzü yıkayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.