Kirpiklere Vazelin Sürmek Ne İşe Yarar Vazelinin Kirpiğe Yararları

0

Daha uzun ve gür kirpiklere mi haiz olmak istiyorsunuz? Öyleyse vazelin kullanmak fazlaca işinize yarayacaktır. Zira bu madde kirpiklerin içeriden beslenmesini ve nemlenmesini sağlar. Böylece kirpiklere güç verir; uzamasında ve gürleşmesinde etkili olur. Vazelin kirpiklerin dökülmesini de önleyerek gözlerimizin süsü olan kirpiklerimizin sağlığını destek sunar.

Yalnızca Vazelin İle Kirpik Uzatma Yöntemi

Kirpik uzatmak için organik bir çözüm arıyorsanız kesinlikle vazelin kullanmalısınız. Bunu kulak çubuğuyla yada parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Vazelinden bir miktar alıp kirpiklerinizin dip kısımlarına güzelce sürün. Uyumadan ilkin yada gün içinde bunu uygulamaya devam edin. Böylelikle kirpikleriniz güçlenecek ve kısa sürede uzayacaktır.

Kirpik diplerinin haftada 3-4 kere vazelin ile beslenmesi yeni kirpiklerin çıkmasına yardım edecektir. Ek olarak mevcud kirpiklerin gürleşmesini ve uzamasını elde edecektir. Fakat bu işin püf noktası bütçeden kısmamaktır. Kısaca kullanılacak vazelin fazlaca kaliteli olmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Vazelin İle Kirpik Uzatma

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı vazelin
 2. 1 tatlı kaşığı badem yağı
 3. 1 tatlı kaşığı lanolin (eczaneden alabilirsiniz)
 4. 3 tane ceviz içi
 5. 3 tane fındık

Yapılışı:

Birer tatlı kaşığı badem yağı ve lanolin ile 1 çorba kaşığı vazelin, üçer tane fındık ve ceviz karıştırılıp kısık ateşte eritilir. Peşinden süzülür ve bir cam şişeye aktarılıp donması beklenir. Kirpikler ilkin temiz çay suyuyla silinir, peşinden kulak çubuğu hazırlanan kreme batırılır, kaş ve kirpiklere uygulanır. Bu işlem 2 günde bir tekrarlanmalı ve krem gözlerin içine temas ettirilmemelidir.

Vazelinin Kirpiklere Yararları Nedir?

‘Yüzde güzel olan gözdür’ derler. Güzel gözlere haiz olmak her insanın hayalidir. Kirpikler ise gözlerin ziynetidir. Gür, uzun ve kıvrık kirpikler bakışlara anlam katar, gözleri etkisinde bırakan kılar. Vazelin ile kirpik uzatma çoğunlukla tercih edilen bir yöntem olup son aşama başarı göstermiş bir uygulamadır. Siz de kirpiklerinizi uzatmak, gürleştirmek, gözlerinizle göz kamaştırmak istiyorsanız vazelinin gücünden yararlanmalısınız.

 1. Vazelin, kirpiklerinizin uzun ve güzel uzamasını sağlar.
 2. Vazelin kirpikleri daha kuvvetli ve kalınca hale getirir.
 3. Kirpik çevresindeki cildi pürüzsüz, esnek ve kırışıksız hale getirir.
 4. Kirpikler için nemlendirici görevi görür ve o bölgedeki cildi yumuşatır. Rutubet eksikliği kirpikleri kırılgan ve kuru hale getirir. Vazelin kirpikleri nemlendirip kırılmaları önler.
 5. Her gece kirpiklerinize vazelin sürerseniz onların forma girmesini sağlarsınız. Vazelin; kirpikleri nemlendirir ve yumuşatır. Bu sayede kirpiklerin direncini artırır, kırılmalara engel olur. Vazelinden faydalanarak yeni ve uzun kirpiklere haiz olmak fazlaca kolaydır!

Kirpikleri Uzatmak İçin Hint yağı ve Vazelin Kullanımı

Malzemeler:

 1. 1 yiyecek kaşığı hint yağı
 2. 1 yiyecek kaşığı vazelin
 3. Ufak bir kap

Prosedür:

 1. Hint yağı ve vazelini minik bir kasede pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın.
 2. Yüzünüzü iyice sudan geçirin
 3. Temiz bir pamuklu çubuk kullanarak karışımı kirpiklere uygulayın.
 4. Kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz
 5. Bir gece beklemeye bırakın. Ertesi sabah yüzünüzü sudan geçirin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.